Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy járassam be a motort?

StevenCooley kérdése:

Hogy járassam be a motort?

Figyelt kérdés
Motor vétel előtt állok(yamaha dt125power), és egy olyan motort fogok venni ami most esett át teljes felújításon. 2km van benne még csak a hengerben.Utána olvastam google-n de mindenhol mást írnak. Van ahol azt írják hogy 1000km-en finoman kell használni, viszont van ahol azt írják hogy azt csak a régi motoroknál kell manapság már inkább "nyélgázon" menj vele és tökéletes lesz. Válaszokat előre is köszönöm :)

2015. nov. 10. 21:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Legalább 100km-ig kímélve kell hajtani! Sose szabad nyélgázon menni ilyenkor! De ha újra fel akarod újítani, akkor húzhatod neki nyélgázon..
2015. nov. 11. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem a teljesen új mocimnál a gyári útmutatóban azt írták, hogy 800km-ig max 4000-es fordulat, 800-1600km között max 6000-es, utána meg nincs megkötés. Ez egy Er6n, ami 650ccm és 14 ezernél tilt.

Gondolom minden mocinál hasonló lehet, a lényeg, hogy egy jó darabig alacsony fordulaton menj vele.

2015. nov. 11. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az elő pártíz kilométeren mint a hímes tojással úgy kell bánni a motorral, utána rövid időre közepes fordulaton oda kell neki tekerni a gázt, de ez tényleg csak pár másodperc legyen (5-6). Többször érdemes megállni pár kilométer után és leállítani a motort és pár percet hűlni hagyni. Kerülni kell az utassal motorozást, a hegy-, illetve lejtmenetet, motorfékezést. Hasznos dolog a bejáratás alatt kissé dúsabbra állítani a karbit valamint picit olajosabb keveréket tankolni (1:40).
2015. nov. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2 óra helyben.én úgy csináltam, hogy eső 200km óvatos, utánna kb 500ig ugyan úgy, csak mikor már az utcánkban jártam, meglőttem mindig. utána is light, de néha megmeg lőttem. kicsit érdemesebb több olajjal használni járatás alatt. de a lényeg az hogy ne melegítsd meg nagyon, mert nincs összekopva, pontatlanok az illesztések, és ugye a hőtágulás. az hogy milyen öreg az meg édesmindegy, járatni kell.
2015. nov. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kis terheléssel, alacsonyabb fordulaton.
2015. nov. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!