Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha gyerekként gyakorlok...

Ha gyerekként gyakorlok vezeni eldugott helyen földúton az majd segít a jogsinál?

Figyelt kérdés
Mármint a gyakorlati vizsgára gondolok
2010. ápr. 6. 15:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
82%

Nem valószínű. Az esetek 95%-ban a kresz miatt buknak el egy-egy vizsgát, azt pedig eldugott helyeken nem fogod tudni begyakorolni.

Ettől függetlenül ártani nem árt.

2010. ápr. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
82%
Megtanulod kezelni az autót. Az mindenképpen előny.
2010. ápr. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
91%
Hát nem tudom... Nem biztos hogy előny! Amikor én tanultam vezetni az oktatóm első kérdése az volt, hogy vezettem-e már életemben. Amikor megmondtam hogy még sosem, nagyon örült, mert így tiszta lappal, rossz beidegződésektől mentesen tudott tanítani...
2010. ápr. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
82%
Hát nem tudom. Én is tanulok vezetni, apu tanít, szerencsére ő nagyon jól vezet, mert buszsofőr, tehát minden nap sokat vezet. Tehát tőle szerintem mindenképp előny tanulni. De ahogy olvastam.. a rossz beidegződések...hát igen, így már nem biztos,hogy olyan jó ilyen korán tanulgatni.
2010. ápr. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó válaszoló! Én nem azt állítom, hogy minden esetben ez a jellemző, de gondolom az oktatóm több negatív tapasztalattal rendelkezett, mint pozitívval, ezért örült hogy úgymond tiszta lappal indulhatunk...
2010. ápr. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
nekem mondjuk előny volt!!azt mondta az oktatóm!egy két hibám volt!!én mikor elsőnek elmentem vezetni(rutinra)akkor egy fél órát vezettem a pályán és már vitt is kifele forgalomba!úgy h sztem nem árt neki h ha vezet idő nap előtt!!lehet vezetni csak a rendőr bratyó észre ne vegye!
2010. ápr. 7. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Attól függ.

Oktató + rossz beidegződés? Hát, ezt nyilván oktatója válogatja. Az én oktatóm rámszólt, hogy ne túráztassam/pörgessem a kocsit. (előtte 1-2 elhagyott helyes haver autójának vezetését leszámítva csak motoroztam, de azzal tizenezret) A tényleges vezetés pedig pont, hogy az oktatóm által elvártakat minősítette rossz beidegződésnek.


Amúgy pont ilyen hibát követtem el tegnap, mert a 9 éves gyerekemnek (lány) elmagyaráztam 10 perc alatt, a motor-kuplung-váltó összefüggését, aztán vagy ugyanennyit tököltem a vezetőüléssel, beült, én jobbra, indított, kuplung, egyes, kézifék ki, fék a kuplung fogásánál felenged, kuplung enged tovább és már mentünk is... :)

2010. ápr. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
19%
Vigyázzzzz!!! A földutra is vonatkoznak a kresz szabályok ott sem vezethetsz jogsi nélkül......nem fontos gyerekként gyakorolni, ráérsz ha már muszály lesz...
2010. ápr. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
sztem semmiképpen nem hátrány!!! ha földuton megtanulod a kocsit kezelni naon nagy elönyel kezdheted a jogsit. vezetésnél rengeteg mindenre kel figyelni de ha már ugy mész oda h a fele dolgot tod akro az már elöny sztem.Én ugy kezdtem el a jogsit h nem volt semmijen vezetési tudásom.. ez elég rossz is volt mert mikor elkezdesz vezetni figyelni kel a gázpedál taposására a kuplungra a váltora h most hanyasba is van ?! a irányjelzöre szét is kel nézni egyfolytában és még sorolhatnám de ha már tudsz váltani tudod megfelelö képpen kezeni a kocsi akkor máris kevesebb mindenre kel figyelni azal sokkal hamarabb megtanulod ugy! nemkem eza véleményem gondolom nem eggyezik mindnekiével de én ezt tapasztalatbol mondom . nah de sok sikert majd talán az uton egyszer találkozunk;)
2010. ápr. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Simán gyakorolhatod a vezetést forgalomtól távol lévő földutakon. Nekem speciel ezt ajánlotta az oktatóm anno 96-ban,csak azt nem tudta szüleimmel együtt,hogy én már ált.6.-ik óta elloptam az autót otthonról és azóta gyakoroltam a vezetést kis városomban. (1977-es 1200 LADA volt)

A KRESZ-t tényleg ilyen helyeken nem lehet elsajátítani,viszont alap műveletek gyakorlásával csak rutinosabb lesz a tanuló is. Elindulás,megállás,emelkedőről való elindulás stb...

Sőt az akkori oktatómmal az első út volt a legérdekesebb és számomra a bizalom jele volt tőle,hogy még a rutinom sem volt meg és már egyből a kormány mögé ülhettem. Csak annyit kérdezett tőlem: -vezettél már Gk-t? Naná mondtam és így indult az első hivatalos vezetésem forgalomban Kecskemét irányába rutin vizsga nélkül. :)

2010. dec. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!