Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért gondolják az emberek,...

Miért gondolják az emberek, hogy benzines autóval azért nehezebb elindulni gáz nélkül mint dízellel, mert nincs benne akkora nyomaték?

Figyelt kérdés
Ha azonos nyomatékú benzinest és dízelt vetünk össze akkor sem fog a benzines úgy indulni, hiszen zárt fojtószeleppel alapjárati benzin és levegő mennyiséggel kell elindulnia, ami nehezebb mint a dízelnek végtelen mennyiségű levegővel, nem?
2016. márc. 18. 17:58
 1/10 anonim ***** válasza:
82%

"hiszen zárt fojtószeleppel alapjárati benzin és levegő mennyiséggel kell elindulnia"


A gázpedál dísznek van a kocsiban? :D


"mint a dízelnek végtelen mennyiségű levegővel, nem?"

Hallottál már a szívódízelről? Meg úgy alapjáraton egy turbódízel esetében mennyi a töltőnyomás? Az a végtelen levegő már nem is végtelen... :)


Szerintem ez kicsit túl van misztifikálva, ha nem vagy balfütyi akkor a Trabanttól a Rába Steigerig mindennel el tudsz indulni normálisan.

2016. márc. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tudom mi van, de egy kisebb benzinest gáz nélkül 6 másodpercig kell csúsztatni, hogy nagy nehezen elinduljon gáz nélkül, egy akármilyen dizelt meg 2 másodpercig, és gond nélkül elindul. Persze az más hogy mindig kell gázt adni a dizelnek is, úgy kellene minden autón ugye.
2016. márc. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

"John_McClane nevű felhasználó válasza:


"hiszen zárt fojtószeleppel alapjárati benzin és levegő mennyiséggel kell elindulnia"


A gázpedál dísznek van a kocsiban? :D "


Írta, hogy GÁZ NÉLKÜL.


"akkor sem fog a benzines úgy indulni, hiszen zárt fojtószeleppel alapjárati benzin és levegő mennyiséggel kell elindulnia"


Ez kb. a 20 éves karburátoros motorokra igaz, a kicsit újabbakon beavatkozik az elektronika, rányit az alapjárati motor és kap egy kicsit több benzint is. A központi befecskendezésű motoroknál meg az alapjárati motor egyből a fojtószelepet nyitogatja.


Ezért van az, hogy simán el lehet indulni egy benzines autóval is anélkül, hogy a gázpedálhoz érnél.

2016. márc. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
azonos csúcsnyomatékú benzines,és dízel motorok közül, azért könnyebb a dízellel indulni, mert alapjárati fordulaton a dízelnek sokkal nagyobb a forgatónyomatéka. meg kell nézni a két motor nyomatékgörbélyét. a dízelé szinte lapos a benzines motorok nyomatékgörbélyéhez viszonyítva.ennyire egyszerű! semmi köze a folytószelephez, meg a levegőmennyiségekhez.
2016. márc. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

"Én nem tudom mi van, de egy kisebb benzinest gáz nélkül 6 másodpercig kell csúsztatni, hogy nagy nehezen elinduljon gáz nélkül, egy akármilyen dizelt meg 2 másodpercig, és gond nélkül elindul."


Miről beszélsz? Kis szaros 1.2-es benzines Ignissel tanultam, rutinpályán gyakran kellett ezt a gáz nélküli indulást meg haladást csinálni ez volt az úgynevezett "tetümenet", és senkinek nem tartott 6 másodpercig a csúsztatás. Ha ráérzel egy századmásodpercig nem tart tovább az egész mint dízelnél. Ebben igaza van John MCLane-nek, aki érzi az mindkettőnek egyszerű.

2016. márc. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
72%
nincs is 1.2-es ignis
2016. márc. 18. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
60%

5-ös

Tanulóautóknál meg van emelve az alapjárat, hogy ne fulladjanak le olyan könnyen... És amúgy is vannak bizonyos típusok, amelyek nem annyira hajlamosak a fulladásra. De beülnél az 1.2-es Renault kormánya mögé, soha nem indulnál el gáz nélkül, garantálom, csak ha már megszoktad az autót.

2016. márc. 18. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
72%

"Írta, hogy GÁZ NÉLKÜL."


Jogos, ezt nem figyeltem :D

2016. márc. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nagy dög benzinessel is el elhet indulni alapjáraton, feltéve ha elég nagy a motor és nem leugrik az ember a kuplungról.
2016. márc. 21. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Elindul simán a régi 1.6 os swift, a szintén 1.6os kettes Octavia Combi,és a K Astra 1.4 Turbo benzines is.
2021. szept. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!