Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2007-es évjáratú 1500 Turbos...

2007-es évjáratú 1500 Turbos Dízel Nissan Micra nyomatékgörbe, gyorsulás?

Figyelt kérdés

Egy 1.5 literes dízel Nissan Micra, 100 körüli lóerővel mennyit bír gyorsulásból? Ahhoz képest hogy egy kis kerek nőies kocsi nagyon viszi az 1500 turbo, viszont aggódom amiatt hogy dízel van benne és nem bírja a pörgetést.


-2500-3000-nél már szépen indul, 3500-4000 nem mindig tudom eldönteni, keményen megindul de bírja ezt egy ilyen kis dízel?


-Esetleg valaki nem tudja a nyomatékgörbéjét egy ilyen kaliberű dízelnek?


-Ha bármi infóra szükség lenne kérdezzetek kérlek.



2015. nov. 26. 21:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez ugyanaz a motor:

[link]

2015. nov. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Hasznos és végre tudom mi van az autóban, viszont nehezen tudom elhinni hogy 2000 körül húzná a maxot :O 3000-ig szinte biztos vagyok benne hogy jobban húz, de mi lehet az oka? Vagy csak azért érzem így mert jobban pörög, és nagyobb a hang? Vagy az autó rezgése? Mert pl 4000 felett már kifejezetten érzem hogy nem bírja, beleremeg és nem is indul meg úgy...


A másik, hogy azért van 4000-ig a nyomatékgörbe mert eddig bírja sérülésmentesen az autó? Efelett pedig már gyilkolja?

2015. nov. 26. 22:01
 3/5 anonim ***** válasza:
3750-nél van a teljesítménycsúcs, azért megy ott a legjobban. Afölött látod, hogy lekonyul, semmi értelme nyomni neki.
2015. nov. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ja tiszta :) Csak a sárgát néztem... a fehér görbét értem, a sárga mit ábrázol? És a másik kérdésem megalapozott? Óvjam-e a dízelt magas fordulatszámtól? Ha igen mennyitől? 3750-4000-ret még vinné a kis 1.5 turbo?
2015. nov. 26. 22:32
 5/5 anonim ***** válasza:

Oda van írva, sárga nyomaték, fehér teljesítmény.

Szerintem nem használ neki, ha kávédarálóként használod, a fogyasztásnak biztos nem. Én elváltanám legkésőbb 3000-nél akkor is, ha sietek. Az előbb írtam, 3750 fölé teljességgel felesleges pörgetni, mert rosszabbul megy, mint alatta.

2015. nov. 26. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!