Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ti milyen autót vennétek?

Ti milyen autót vennétek?

Figyelt kérdés

Autót szeretnék vásárolni és kb. 1,5-2 millió forintot tudnék rászánni. Ti milyen használt autót vennétek ilyen árban és miért? Örömmel meghallgatom a tapasztalatokat, véleményeket.

Előre is köszönöm. :)



2016. márc. 16. 20:12
 1/9 anonim ***** válasza:
53%

Én ötös Golfot vettem, szeretem a márkát, és valami sportosat, fiatalosat kerestem, a gyári sportcsomag minden kívánságom kielégíti.

Szóba jött még A3 Audi, E46 BMW, Opel Astra H, végül ez lett.

Az E46-ról le lettem beszélve a rozsdásodás miatt, mert szeretnek, az egyetlen érv mellette a hátsó kerék hajtás volt. Az A3 igazából egy Golf, csak drágábban adják. (Ugyanaz a motor és az alváza is)

Ha nem ragaszkodsz minden áron egy márkához, akkor az Astrát ajánlom, mindennapi használatra tökéletesen megfelel.

2016. márc. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én egy Toyota Corollát vennék 1.4 D-4D motorral, nem csak ebben az ársávban, hanem egyébként is :)


Ha nem idegenkednék a VW konszern autóitól, akkor az 5-ös Golf jöhetne szóba.

2016. márc. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Osynho ***** válasza:
26%
E46, mert élmény.
2016. márc. 16. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
53%

Én is szívesen ajánlanám az E46-ot, de egyszerűen itthon nem éri meg. Tömegautó, rohadnak, szét van hajtva az összes, azt a gyári 170 lovat nagyon régen látták. Kezdheted a hátsó rugók cseréjével, mert típushiba, hogy eltörnek, viheted el lakatolni a rozsda miatt.

Előnyök: BMW, 6 henger, hátsókerekes, és szerintem a mai napig az egyik legszebb autó. Úgy akarlak lebeszélni róla, hogy meg vagyok őrülve ezekért a kocsikért, de a fenti okok miatt csak egy álom marad.

2016. márc. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Osynho ***** válasza:
53%
Mint e46 tulaj, egyetértek, hogy tömegautó, de engem ez nem zavar, beülök és élvezem. Sőt, örülök, hogy sok ember érezhet hasonlót a saját példányát vezetve. :D Van hozzá minden, egyáltalán nem drága hozzá az alkatrész. Ezt a gyengülés dolgot nem igazán értem, miért ne lenne meg (közel) a ménes? A totalcar tesztjében szereplő Z4 pl 13 éves korában többet tudott, mint a gyári specifikáció. A rozsda dologgal se értek egyet teljes mértékben. Nyilván, egy közel nagykorú autón itt-ott lehetnek rozsdafoltok, de nem egy extrémen rohadó valami, a korabeli C mercik többségét kb a festék tartja össze. Van több E46 a környezetemben, a 2001-es példányok se rohadtak. Az én 2003-as touringom csomagtér ajtaján van egy 5 ft-os méretű folt, továbbá a jobb hátsó sárvédőn egy kis folt. Ajtók élei pl nem rozsdásodnak. Egyébként ezeket meg lehet csináltatni nem sok pénzből (jó, egy swift fenntartásához képest mégis sok, de azért ez talán más kategória) és utána megint sokáig jó lesz. A hátsó rugó se egy nagy összeg.
2016. márc. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Na hagyj békén, mert mindjárt eladom a Golfom és veszek egyet. :D

Amiben én ültem, abból hiányzott az erő, de az csak 1 a sok közül.

2016. márc. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Osynho ***** válasza:
53%
Anyámnak vagy egy 3 éves 170 le-s tdi A3-asa, de sehol sincs a vezetési élményben a lefingott, 10 évvel idősebb és negyed millió km-el többet futott olajkályha kombimhoz képest. Persze jóval nagyobbat lép az audi, de elég bután mozog kanyarban és hát elől kapar. :/ Az meg, hogy a fék helyén van a kuplung, az első kerék miatt, durva. :D
2016. márc. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
51%

Valamilyen Skodát az most különben is felkapott menőnek számít.

Bmwben keveritek az e46-ot az e36-al szerintem mert az e36 szeretett rozsdálni és az e46 még csak nem is annyira tucatautó - van belőle vagy 20 000 darab Astrából meg 200 000 db. Csak az első évjárataiban volt baj a futóművel amit a faceliftre kijavított a gyár. Bmwt inkább a költségek miatt ne vegyél mert egy Astránál vagy Octaviánál minden szervizt megúszol fele annyiból.

2016. márc. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Osynho ***** válasza:
Ha a költségek a fontosak, akkor vegyen suzukit. :) Sok olyan autó van, amivel olcsóbban eljut A-ból B-be, pusztán gazdasági okokból nehéz megindokolni egy 10-15 éves prémium autó megvételét. Nyilván olcsóbban megússza a szervizt egy astra, vagy octavia esetén, de akkor nem bmw-t vett. A 2x-es szorzót viszont nem tartom valósnak. Inkább egy Passatot, Vectrát, stb kell mellétenni, persze ezek is elől hajtanak. :D
2016. márc. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!