Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy szoktátok beosztani a...

Hogy szoktátok beosztani a tankolást/kocsi használatot?

Figyelt kérdés

Nekem például van egy fix összeg, pl. 20 ezer, aminél többért nem vagyok hajlandó tankolni.

Ezt általában 5-5-5-5 vagy éppen 10-5-5 részletekben tankolom be, van amikor elég a havi 10 is, van ,hogy 15, de 20-nál többért én nem akarok tankolni.

Persze nyilván ha vészhelyzet van, akkor megtankolom annyiért ,hogy menjen.

Viszont ha bevágom a 20-at, hajlamos vagyok még a szomszédba is kocsival menni, mert úgyis van benne, belefér.Ha viszont közelít a negyed egységhez (amit tartaléknak tekintek, arra törekszem,hogy az alá ne menjen be a mutató) akkor meg úgy vagyok,hogy jó lesz a séta.

Kritizáltak már érte, meg,hogy skótos stb...de én úgy gondolom,hogy nincs ebben semmi rossz, egyszerűen ennyit szánok az üzemanyagra, lehetne havi 50-en is, és munkába is kocsival járnék, de az értékrendembe így fér ez bele, 20 üzi, és vége.

Elmegyek ide-oda, éjszaka jó ha nem kell tömegközlekedésre várnom.


(egyébként pl. rokonlátogatóba külön szánom rá akár a 10-est, tehát most így az ünnepek alatt simán tankolok havi 30-40-ért is mert sokfelé kell menni, de úgy átlagban nem)


Érdekelne,hogy ki,hogy áll a tankoláshoz?Mert van ismerősöm aki beteszi a havi 10-et, aztán annyi, meg van aki havi 60-at is elautózgat.


2016. márc. 13. 20:03
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Céltalan kocsikázás -hogy ismételjem magam- a szomszédba átmenni.
2016. márc. 14. 00:11
 12/16 anonim ***** válasza:

Én mindig tele tankolok, függetlenül az összegtől. Na nem azért, mert szóróm a pénzt és nem számít az ára, hanem azért mert másnap is be kell érnem a melóba. 240km-t ingázok. Ha azzal szórakoznék, hogy ma csak 5000-ért vagyok hajlandó tankolni, akkor másnap kéne többet. Vagy járhatnék minden nap a kútra. Így inkább amikor kell teletankolom. Nincs nagyom más választásom. Tömegközlekedéssel kivitelezhetetlen lenne a bejárásom. Egyrészt nem lenne olcsóbb, másrészt napi 10-12 órát kéne utaznom többszöri átszállással, ami szinte fizikailag lehetetlenség.

Egyébként most hogy 300Ft alatt voltak az üzemanyagárak, nagyon meg lehetett érezni. 15.000Ft-ból lazán meg lehetett tankolni egy 50 literes üres tankot.

2016. márc. 14. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Tele tankolom és nem szeretem ha világít már a sárga lámpa. Én sem vagyok krőzus, de elaprózni a tankolást nincs semmi értelme. Persze vannak "felesleges" utak is, mert azért autózni szeretek, nem csak A-ból B-be eljutni a cél. De azért van egy önkontroll, aminek attől függetlenül is működnie kell (nálam) hogy mennyi üzemanyag van a tankban. Mert azért azt is számításba kell venni hogy nem csak az üzemanyagra kell költeni amikor mozgásban van az autó. Kopik a fék, gumi, kuplung meg egy rakás más járulékos költség is van csak azokat ritkábban kell fizetni mint a tankolást, így aztán az ember hajlamos legyinteni rá, pedig éves szinten az is egy jelentős összeg.
2016. márc. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Kicsit nem értem a kérdést.

Ha valahová menni kell akkor menni kell.

Csak úgy céltalanul autózgatni meg mi értelme?

Tehát most pl. beülök az autóba, aztán Pestről elmegyek Bécsbe, majd miután vásárolgattam akkor haza jövök?


Aki sofőr (ahogy az egyik hozzászóló is) az tényleg elkölt 70-120 ezret havonta az üzemanyagra, de az nem számít saját kiadásnak, úgyhogy ezt hagyjuk.


Én sosem mentem csak úgy céltalanul mert tele volt a tank.

2016. márc. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Én se mentem csak úgy céltalanul. Rengeteget vezetek céges kocsikat meg a sajátomat is ingázás miatt. Havi szinten simán megvan néha 3-4ekm is. Ettől függetlenül szeretek vezetni és nem érzem nyűgnek még ha épp a dugóban ülök akkor sem. De csak úgy autózgatni, mert unatkozom... sosem fordult még elő velem.
2016. márc. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Hmm, érdekes hozzáállások. Mondjuk én elég sokat megyek, és gyakran tankolok. 20 ezret én egyszerre bele szoktam tankolni az autóba (hagyom jól kiürülni a 80 literes tankot). De nem mindig munkaügyben autózok csak, ha úgyvan hogy bárhova el akarok menni, akkor tankolok és kész, nem számolgatok. Bár nálam is megvan az a berögződés, hogy mindig fix összegre tankoljak, van hogy csak 10 ezerért szoktam. Könnyebb így kiszámolni is a dolgokat, például akarok egy hétvégi kis körutat csinálni, akkor tankolok 10 ezerért és kész.
2016. márc. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!