Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A kocsik egy kis ütközésnél...

A kocsik egy kis ütközésnél miért gyűrődnek annyira össze?

Figyelt kérdés
azt tudom ,hogy elnyeljék a becsapódás erejét vagy más van a középpontban ?

#autó #halál #karambol #kocsi #illuminati figyel
2016. márc. 12. 19:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az ütközési zónáknak az a feladata, hogy elnyeljék az ütközés erejének egy részét, így csökkentsék az utastérre és az abban utazókra ható erőket. Ha teljesen merev lenne a karosszéria, akkor ez nem következne be. Sajnos ennek az a következménye, hogy kisebb koccanásoknál is gyűrődik a kaszni.
2016. márc. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként szerintem nem is gyűrődnek annyira, ilyen 40 km/h-s sebességnél történő karamboloknál is éppen hogy gyűrődik a kasztni, inkább csak az autó eleje sérül (újabb autóknál is).
2016. márc. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Van olyan zóna, amelyik gyűrődik, hogy elnyelje az energiát és van, amelyik merevített, megerősített, hogy ha valami eljut addig, akkor közvetlenül ne tegyen kárt az utasban.
2016. márc. 13. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Zsolle válasza:
100%

Pont multkor hallottam két idős bácsit (fogászatra várva) beszélgetni, hogy a régi kocsik mennyivel jobbak voltak, ütközéskor nem törtek össze annyira. A mostaniak meg hogy össze tudnak törni. Na mondom beszállok hozzájuk, mert sokat pofázok. :)

Mondom nekik hogy igen ez igaz, csak annyi a külömbség hogy azok az autók max 120-al mentek, de az átlag sebesség 80 volt. Na ha azzal ütköztek akkor azok is összetörtek. És két 80-al közlekedő frontális ütközésből ritkán szálltak ki az autóból.

A mostani autók meg 180 körül mennek, és az átlagsebességük is nagyobb, viszont ha két 80-80 körüli sebességgel összeütköznek nagy valószinüséggel karcolásokkal megússzák. Tehát kérdezem tőlük, melyik a jobb, egy alig összetört kocsi amibe mindenki meghal, vagy egy totálkáros kocsi amibe mindenki él?

Erre nagy gondolkodásba estek, és arra jutottak hogy mert a mostani fiatalok mindig csak száguldoznak. :) Pedig mindkét esetben csak 80-at mondtam nekik, de hozzájuk csak a 120 és a 180 sebesség jutott el. :D

2016. márc. 13. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!