Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lámpánál való ütközésnél ki a...

Donjon kérdése:

Lámpánál való ütközésnél ki a hibás? Részletek lent!

Figyelt kérdés

Van egy kis vitam az egyik ismerosommel,aki siman lehulyezet,mert azt mertem mondani mindenfajta karorvendes nelkul,hogy valoszinu a helyszinelo rendor megbuntette volna,mert belement a masikba.Ket auto haladt egymas utan egy keresztezodeshez erve,a lampa sargara valtott.Az elso auto ket utemben fekezett,gondolom nem tudta,hogy megaljon,vagy atmenjen.Eloszor ralepett a fekpedalra,aztan tovabb ment,es vegulis ugy dontott,hogy nem megy at a sargan,es erosebb fekezesel megall.Megalni mar csak a jelzolampa elott felfestett vonal utan tudott,es a mogotte jovo belement,egyertelmuen mondta,hogy o is at akart menni.


Az o indoka:

Kozuti veszelyeztetest csinalt az elotte levo a fekezessel,o dupla kovetesi tavolsagot tartott,betartotta a sebesseghatart,de az utszakasz amin ment 7 fokban is mint ha jeges lett volna,mert sokat csuszott.Szoval o minden szabalyt betartott,es az elottelevo,meg az utszakasz a hibas,es pont.


A kerdes rovid:)


Ki a hibas?



#lámpa #csúszás #követési távolság #hátulról belemenés #közúti veszélyeztetes
2014. jan. 3. 03:29
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
Ahogy en latom az elmondasa alapjan:Ment az elottelevo dilemmaba kerult a sarga miatt,lassitott,gaztadott ,fekezet megalt.Mogotte jovo latta sarga basszus beleferek,gazt neki,huha ez megsem megy at es fekez,fekezes, csuszas es csatt.Aztan meg ki tudja mi volt ott,mert ez egy egyoldalu velemeny alapjan keszult velemeny.Nalam mar ott elverzett a dolog,hogy "meg en is aterek" mivel sarganal meg kell alni,csak akkor nem,ha mar biztonsagosan nem lehet.De dupla kovetesi tavolsagnal,ugy hogy az elottem levonek sikerult?!Neki nem csuszott az ut?!Hozza teszem en sem vagyok angyal es siman atmegyek a sargan meg ha megtudnek allni is.Csak nem masban keresem a hibat.
2014. jan. 3. 03:53
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelmű és kapásból rávágom, hogy a mögötte jövő a hibás, aki belement. Vagyis az ismerősöd. Ez nem is kérdés. Nemrég vittem a kocsimat egy karosszérialakatoshoz csináltatni, beszélgettünk balesetekről /ugyanis abból származott az én sérülésem is/, és azt mondta - és neki hiszek is -, hogy a hátam mögött haladó autónak úgy kell követési távolságot tartania, hogy ha én brutális satuféket nyomok, akkor se tudjon belém jönni.


Na meg ilyen nincs, hogy még a mögöttem jövő is át akar menni a lámpán... A mögöttem jövő elsősorban arra figyeljen, hogy előtte mi van, és ne arra koncentráljon, hogy ő még átmenne a lámpán. És hogy csúszott az út? Hát akkor ne dupla, hanem tripla követési távolságot tartson. Az útviszonynak megfelelően kell megválasztani ezt is... Amúgy igen, érdekes, hogy az előtte lévőnek nem csúszott az út, neki meg igen. :DDD


Szóval nem kérdés, hogy ő a hibás. De ezek szerint ő egy ilyen ember, hogy a saját hibájáról még véletlenül sem akar hallani.

2014. jan. 3. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
0%

Illetve picit módosítok: talán az előtte haladó is sáros egy kicsit. Mert azért az is fura, hogy először fékes a sárgánál, utána át akar menni, utána mégis megáll. Ez a bizonytalankodás megtévesztő lehet a többi autónak... Szóval vagy menjen át, vagy álljon meg határozottabban.


Viszont minden másban a mögötte haladó a vétkes. Mondom: ha az előtte lévő brutális satuféket nyom, neki elvileg akkor is meg kéne tudnia állni, feltéve hogy helyes követési távolságot tartott...

2014. jan. 3. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
*fékes = fékez
2014. jan. 3. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:

Amúgy ha ilyen szituáció van, akkor én a sárgán szinte mindig átmegyek. Sőt, annyira, hogy ha halványpiros, még akkor is épp, hogy átcsusszanok a már pirosba váltó lámpán. Ugyan ezt vallom, hogy a mögöttem jövőnek mindenképp meg kell tudnia állni, de sokszor van, hogy nem bízom az utánam lévőkben, és még a sárgán is átcsusszanok, mert veszélyesnek érzem azt, ha éppen lendületben vagyok - ugyanis kicsit jobban nyomom neki, mert a sárgán át akarok érni még -, és padlóféket nyomok. Inkább átmegyek a halványpiroson is. Tudom, hogy szabálytalan, de kevésbé érzem valahogy balesetveszélyesnek. Na meg a keresztbe haladók lámpája nem vált azonnal sárgára /majd utána zöldre/, ahogy az enyém pirosra, van kb. 2-3 másodperc átmenet, amíg mindenki lámpája piros. Azalatt én pedig már el is húzok onnan. :)


Viszont ha már eleve piros lámpára érek oda, annál nyilván megállok. :) Csak az ilyen szar átmeneti szituációkat szoktam így megoldani.

2014. jan. 3. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
0%

Hibás mind a kettő, főleg az első.

Megzavarhatta a mögötte jövőt, emiatt simán előveszik őt is ezzel a fékezgetéssel.

Nekem meg haverom rendőr, ő mondta, nem az autószerelő.

2014. jan. 3. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Fekezgetes ide-oda mindegy ilyenkor nem?A kresz szerint a sarganal meg kell alni,kiveve ha nem lehet.A masodik auto hogy magyarazza,hogy nem tudott megalni a sarganal biztonsagosan,ha az elso megtudott?Ez mar egy csekk a helyszineleskor!Valami itt nem kerek.
2014. jan. 3. 06:39
 8/27 A kérdező kommentje:
L betu neha lemarad,nem tudom miert.Bocsi!
2014. jan. 3. 06:41
 9/27 A kérdező kommentje:
Aztan az elso fekezes kitudja miert tortent?Ha volt egyaltalan,nem voltam ott.
2014. jan. 3. 06:46
 10/27 A kérdező kommentje:
En bevallalnam,hogy bocs teso fekhelyett ragyorsitottam,hogy en is aterjek,mert igy szoktam meg.Van egy kedvenc mondasom ide:)Aki nem dolgogik annak nics hiba a munkajaban:)
2014. jan. 3. 06:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!