Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lámpánál való ütközésnél ki a...

Donjon kérdése:

Lámpánál való ütközésnél ki a hibás? Részletek lent!

Figyelt kérdés

Van egy kis vitam az egyik ismerosommel,aki siman lehulyezet,mert azt mertem mondani mindenfajta karorvendes nelkul,hogy valoszinu a helyszinelo rendor megbuntette volna,mert belement a masikba.Ket auto haladt egymas utan egy keresztezodeshez erve,a lampa sargara valtott.Az elso auto ket utemben fekezett,gondolom nem tudta,hogy megaljon,vagy atmenjen.Eloszor ralepett a fekpedalra,aztan tovabb ment,es vegulis ugy dontott,hogy nem megy at a sargan,es erosebb fekezesel megall.Megalni mar csak a jelzolampa elott felfestett vonal utan tudott,es a mogotte jovo belement,egyertelmuen mondta,hogy o is at akart menni.


Az o indoka:

Kozuti veszelyeztetest csinalt az elotte levo a fekezessel,o dupla kovetesi tavolsagot tartott,betartotta a sebesseghatart,de az utszakasz amin ment 7 fokban is mint ha jeges lett volna,mert sokat csuszott.Szoval o minden szabalyt betartott,es az elottelevo,meg az utszakasz a hibas,es pont.


A kerdes rovid:)


Ki a hibas?



#lámpa #csúszás #követési távolság #hátulról belemenés #közúti veszélyeztetes
2014. jan. 3. 03:29
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
Ha látom ilyen helyzetben, hogy bénáskodnak előttem inkább nem is akarok átmenni a sárgán, az van, hogy mindig neked kell résen lenned. Szerintem a mögötte lévő nem ismerte fel a helyzet súlyosságát, elhamarkodott döntés volt.
2014. jan. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat!Esetleg,ha valakivel,vagy ismerosevel tortent hasonlo,es helyszineles is volt,az megirhatna az eredmenyt.Nem ritka dolog ez szerintem.Sokan talalkoztunk mar olyannal,hogy picit felrenez az ember,es egyszer csak all elotte a sor.Meg igy nem talaltam el senkit,de csak a szerencsen mult.Szivesen olvasom tovabbra is a torteneteket,hiszen amikor baj van az embereknek sokat segit,ha talalnak informaciot a neten.
2014. jan. 3. 20:07
 23/27 A kérdező kommentje:

- Veszélyeztetés: ha valaki a közlekedés más résztvevőit kár, baleset bekövetkezésének, a személy- és vagyonbiztonság sérelmének a lehetőségébe sodorja.

- Zavarás: olyan magatartás, amellyel valaki másnak a közlekedését nehezíti, a közlekedés más résztvevőit megijeszti, neki kényelmetlenséget vagy kellemetlenséget okoz, magatartásával figyelmét elvonja vagy indokolatlanul leköti.

árművel másik járművet csak olyan távolságban szabad követni, amely elegendő ahhoz, hogy az elöl haladó jármű mögött – annak hirtelen fékezése esetén is – meg lehessen állni.

A jármű sebességét hirtelen fékezéssel csökkenteni csak abban az esetben szabad, ha ezt a személy- és vagyonbiztonság megóvása szükségessé teszi.

Az indokolatlan hirtelen fékezés tilalma senkit sem ment fel a helyes követési távolság megtartása alól.

2014. jan. 3. 21:52
 24/27 A kérdező kommentje:

A sárga lampion:

Az útkereszteződésben a sárga jelzésnél a fényjelző készülék előtt meg kell állni,ha azonban biztonságosan megállni már nem lehet,akkor az útkereszteződésen mielőbb át kell haladni. a fényjelző készülék sárga jelzése megállási kötelezettséget ír elő a járművezető számára. Azonban, ha ez nem tehető meg (például a jelzés zöldről sárgára váltáskor a jármű közvetlenül a megállás helyét jelző vonal előtt van, és a járművet csak vészfékezéssel lehetne megállítani), akkor a sárga jelzésen való áthaladással a jármű vezetője nem szegi meg a fenti előírást.

2014. jan. 3. 22:09
 25/27 A kérdező kommentje:

Útviszonyok:

Járművel a forgalmi, az időjárási és látási viszonyoknak, továbbá az útviszonyoknak (az út vonalvezetésének, az útburkolat minőségének és állapotának) megfelelően kell közlekedni; figyelemmel kell lenni a jármű sajátosságaira, az utasokra és a rakományra.

2014. jan. 3. 22:23
 26/27 A kérdező kommentje:

Fék út kalkulátor:)



[link]

2014. jan. 3. 22:40
 27/27 A kérdező kommentje:

Eme oldal szerint 58m a követési távolság nedve úton.Szóval akkor 116m-ről szeretett volna átmenni a sárgán.

Szóval hibák:

1 autó:

zavarás


2 auto:

Sárga előtti nem megállás(ilyen messziről ez már halványpiros gyanús)

Út,és időjárási viszonyok figyelmen kívül hagyása.

Követési távolság helytelen megválasztása

Arcoskodás ezek mellett:)))

2014. jan. 3. 22:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!