Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lámpánál való ütközésnél ki a...

Donjon kérdése:

Lámpánál való ütközésnél ki a hibás? Részletek lent!

Figyelt kérdés

Van egy kis vitam az egyik ismerosommel,aki siman lehulyezet,mert azt mertem mondani mindenfajta karorvendes nelkul,hogy valoszinu a helyszinelo rendor megbuntette volna,mert belement a masikba.Ket auto haladt egymas utan egy keresztezodeshez erve,a lampa sargara valtott.Az elso auto ket utemben fekezett,gondolom nem tudta,hogy megaljon,vagy atmenjen.Eloszor ralepett a fekpedalra,aztan tovabb ment,es vegulis ugy dontott,hogy nem megy at a sargan,es erosebb fekezesel megall.Megalni mar csak a jelzolampa elott felfestett vonal utan tudott,es a mogotte jovo belement,egyertelmuen mondta,hogy o is at akart menni.


Az o indoka:

Kozuti veszelyeztetest csinalt az elotte levo a fekezessel,o dupla kovetesi tavolsagot tartott,betartotta a sebesseghatart,de az utszakasz amin ment 7 fokban is mint ha jeges lett volna,mert sokat csuszott.Szoval o minden szabalyt betartott,es az elottelevo,meg az utszakasz a hibas,es pont.


A kerdes rovid:)


Ki a hibas?



#lámpa #csúszás #követési távolság #hátulról belemenés #közúti veszélyeztetes
2014. jan. 3. 03:29
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell ezt túl ragozni. Mindig az a hibás aki beléd megy hátulról,mert nem tartotta a követési távolságot.
2014. jan. 3. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
Erre mondta azt,hogy o dupla kovetesi tavolsagot tartott,csak csuszott az ut,es az ut is hibas,mert azon a szakaszon 7 fokban olyan mint a jeg.Ha per lenne megnyerne,mert meg vizsgaltatna az utat is.Szoval meg kene gyozni,valami utos szaballyal.Esetleg valaki hivatalos nyelven eltudja mondani a dolgot mibtortent itt?Mondjuk vegyuk alapul szentiraskent amit mondott.Persze csakbha van kedve;)
2014. jan. 3. 08:01
 13/27 anonim ***** válasza:
100%

" o dupla kovetesi tavolsagot tartott,csak csuszott az ut,es az ut is hibas,mert azon a szakaszon 7 fokban olyan mint a jeg"


Emiatt már csak azért is megbüntetnék, mert "nem az útviszonyoknak megfeleö sebességgel közlekedett", ugyanis az NEM mentség, hogy csúszós az út.


Másrészt meg ha látja, hogy sárga lámpa és van elötte valaki, akkor mindenképpen lassítani/fékezni kellett volna, mert mégha az elözö át is ér, ö már nem.

2014. jan. 3. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:

Pontosan, az ismerősöd a hibás - akármi történik, úgy kell közlekedni a másik mögött, hogy annak vészfékezése esetén is meg tudj állni.


Akkor lett volna elég a követési távolság, ha meg tud állni a másik autó érintése nélkül.

2014. jan. 3. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
Képzeljétek el én min. háromszor is fékezek ill.villantom a féklámpát nagyobb követési távolság tartására késztetve a mögöttem lévőt, ha esetleg meg akarok állni ,vagy bizonytalan forgalmi helyzet látszik kialakulni.Eza birka ennek ellenére belement?? Egyértelmű követesi távolság be nem tartása. Az a két ütemű fékezés, féklámpavillantás ,elképzelhető hogy itt is figyelmeztetés volt hátrafelé.
2014. jan. 3. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
Ismerősöd a hibás, a másik a hülye. (Bocsánatot kérek előre is.) Ez csak az én véleményem, de ha trükközött, azzal félrevezette az ismerősödet picit. Oké persze akkor neki lassítania kellett volna, de ez a fék nemfék fék megzavarhatja a másikat, nameg belepillanthatott volna a tükörbe. (Persze nem ő a hibás, de én fékezésnél kereszteződésnél mindig sasolom nem jön-e valaki 2 centire... Persze csak félszemmel mert mindenre kell figyelni, csupán ez az én parám.)
2014. jan. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

Mindenképpen az ismerősöd a hibás.

Mint fenntebb írták, a követési távolságot nem tartotta be,

+ sárgánál alap fékezni kell(ene).

És csúszós út? Ezzel nem lehetne pertnyerni pl.

2014. jan. 3. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 Beviz Elek ***** válasza:
Minden esetben a hátsó a hibás, függetlenül hogy hogy, miért fékezett az elsö.
2014. jan. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:

Kedves Beviz Elek


Ennel a mondatomnal hulyezett le:(Anyit hozzatettem,hogy kiveve a tolatas.

2014. jan. 3. 11:22
 20/27 Beviz Elek ***** válasza:

Persze, kivéve a tolatás. Hiába hlyézett le, nincs igaza. Olyan sebességgel kell haladni, hogy minden esetben meg tudjon állni az elötte haladó mögött.


Nincs ezen mit ragozni, a haverod agresszíven nyomta neki és nem tudott megállni. Rengeteg ilyen van, elöfordul.

2014. jan. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!