Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy szoktátok beosztani a...

Hogy szoktátok beosztani a tankolást/kocsi használatot?

Figyelt kérdés

Nekem például van egy fix összeg, pl. 20 ezer, aminél többért nem vagyok hajlandó tankolni.

Ezt általában 5-5-5-5 vagy éppen 10-5-5 részletekben tankolom be, van amikor elég a havi 10 is, van ,hogy 15, de 20-nál többért én nem akarok tankolni.

Persze nyilván ha vészhelyzet van, akkor megtankolom annyiért ,hogy menjen.

Viszont ha bevágom a 20-at, hajlamos vagyok még a szomszédba is kocsival menni, mert úgyis van benne, belefér.Ha viszont közelít a negyed egységhez (amit tartaléknak tekintek, arra törekszem,hogy az alá ne menjen be a mutató) akkor meg úgy vagyok,hogy jó lesz a séta.

Kritizáltak már érte, meg,hogy skótos stb...de én úgy gondolom,hogy nincs ebben semmi rossz, egyszerűen ennyit szánok az üzemanyagra, lehetne havi 50-en is, és munkába is kocsival járnék, de az értékrendembe így fér ez bele, 20 üzi, és vége.

Elmegyek ide-oda, éjszaka jó ha nem kell tömegközlekedésre várnom.


(egyébként pl. rokonlátogatóba külön szánom rá akár a 10-est, tehát most így az ünnepek alatt simán tankolok havi 30-40-ért is mert sokfelé kell menni, de úgy átlagban nem)


Érdekelne,hogy ki,hogy áll a tankoláshoz?Mert van ismerősöm aki beteszi a havi 10-et, aztán annyi, meg van aki havi 60-at is elautózgat.


2016. márc. 13. 20:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Mivel számolom a kocsim a fogyasztását, így mindig nagyjából kifogyasztom belőle a benzint, és utána megyek tankolni. Bár így is lehet számolni természetesen, ahogy te csinálod :D de valahogy nekem úgy logikus, hogy akkor tankolom meg a kocsit, mikor már kifogyóban van a benzin :)
2016. márc. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Tomcatters ***** válasza:
100%
Ilyenen még sosem gondolkodtam :) Akkor tankolok mikor már 1/4 alá megy a mutató
2016. márc. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
76%
Nekem az autóm munkaeszköz.Mindig tele teszem,van,hogy havi 100.000 felett is költök üzemanyagra.(ebből 70.000 a munkára kell).
2016. márc. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Én akkor tankolok amikor már nagyon kifogyóban van, tehát ha szükséges.

Anyagi helyzetemtől függően teszek bele.

Ez lehet 2000 forint vagy 30 ezer vagy több. Nyilván ha 2000-et tudok csak beletenni, akkor amint pénzhez jutok ezt kipótlom.

Soha nincs olyan, hogy most ennél többet ebben a hónapban nem költök üzemanyagra.


Tudom, hogy hova megyek autóval és hova nem.

Egyszerűen kialakult és kész.

Semmivel sem megyek többet akkor ha többet tankolok.


Nálam állhat az udvaron úgy a kocsi akár 3 napig is, hogy nem használom.

Mehetek gyalog vagy bicajjal, ha nincs rossz idő, nem kell sietni, és nincs nagyon távol a helyszín.


Tömegközlekedést csak akkor használok, ha pl. a belvárosba kell menni, és a dugók a parkolási díjak sokkal többe kerülnének, mint csak az oda-vissza út.

Plusz ugye ha nem kell sokat átszállni, mert nincs bérletem, így nem mindegy, hogy 1-1 jegyet vagy 8-at kell vennem.

2016. márc. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Csak ismételni tudom a 2. válaszolót. Ha kifogy tele tankolom, ez minimum hetente egy teli tank, de inkább több, átlag havi 100 ezer Ft. Hitelkártyáról tankolok, fizetésnap után visszatöltöm.
2016. márc. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
96%

Ez nem skótos hanem beteges. "Nem fér bele az értékrendembe, hogy 20ezernél többet tankoljak." Akinek nem fér bele az értékrendjébe, hogy költsön az autóra annak nem való autó. Egyébként sem értem, hogy jön ide az értékrend...Ez valami lázadás, hogy "rohadjon meg a kőolaj kitermelés én akkor sem megyek havonta 20ezer fölé"? Nem bántásból vagy bunkóságból, de első hallásra neked tök fölösleges az autó.


De hogy válaszoljak i s kérdésre: nincs max amennyiért tankolok, szóval nincs az, hogy havonta 25ben meg kell állnia. Ha fogyóban van tankolok, ha meg nem akkor nem. Nem görcsölök ezen.

2016. márc. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Én is tele tankolok mindig ha negyed alatt van a mutató, vagy világít a lámpa. (Télen hosszú út előtt már félnél.) Nem befolyásolja a tankban lévő nafta, hogy mennyit megyek. Van, hogy egy hónapig elég a tank, máskor 3 is elfogy.
2016. márc. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Már miért lenne beteges?

Elkocsikázok én egy nap 20 ezret is céltalanul ha kell.

Ez olyan mint egy cipőre nem adunk 50 ezret, pedig árulnak annyiért is, és mindenkinek a jó cipő kell, 50 ezerért az jó.Ugyan így, kényelmesebb a szomszéd utcába kocsival menni....Minek tankoljak 100-ért, ha költhetem másra is a pénzt?

Az meg hogy nem való nekem az autó (tök mindegy,hogy fogalmaztál ezt jelenti)...akkor semmi nem való nekem amire nem költök el egy vagyont.

Nekem nem elsődleges az autó meg az üzemanyag, nem ez az értékrendem,hogy hú, A8-as Audi kell, mert akkor azt hiszik tele vagyok.Nekem jó az Opel Corsa is, pedig hidd el vehetnék egy használt Audit is, de minek?

Aztán meglátod a szobám, és lehet többet ér a szoba tartalma mint az egész autód.Ez az értékrend.

Az autóhoz hozzátartozik az üzemanyag, és nekem ez kevésbé fontos, ezért hátrébb helyezem, és határt szabok annak,hogy mennyit költök rá.Kényelmes, igen, de wellneszezni is szeretek, mégsem vagyok minden hétvégén Hajdúszobszolón.Miért?Megint csak, mert fontosabb a házam, mint a welness meg fontosabb mint az autó, meg fontosabb mint az üzemyanag.

Remélem érthető....

2016. márc. 13. 23:34
 9/16 anonim ***** válasza:
53%
Ki a pötschöm autózgat céltalanul ide oda? Mi a jó franc értelme van? A-ból B-be akarok jutni minél hamarabb. Szimpla időelkúrás az autóban üldögélés.
2016. márc. 13. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Bár én motoros vagyok, de jobb nyári napokon 3X is tankoltam már. Egy átlag nyári hónapban kb 50 ezret tankolok. Ezért vettem meg a motoromat, hogy járjak vele, nem azért, hogy legyen mibe spórolni a benzinnel. Ha lenne autóm azzal is így lennék.
2016. márc. 13. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!