Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha olcsón veszek a suzuki...

Ha olcsón veszek a suzuki swift-et, azzal jól járok?

Figyelt kérdés

Egyik kollegám 5-6 éve vett pár százE-ért fiat puntot, azóta már ~2m Ft-ot költött el rá..


pár százE Ft-os suzuki swift-el is így járna az ember?


Megéri olcsón autót venni, vagy csak összesítve rosszul jár az ember?


Mennyi lehet az a határ, amit átlag munkába járásra szánt családi autónál a legjobban ki lehet hozni, pl.: 10 évig?


értsd: 7 évesen megveszi az ember, 17 évesen már túladna rajta.


Mennyit érdemes rászánni? Hány évesnél legyen fiatalabb?



2016. febr. 25. 17:46
 1/3 anonim ***** válasza:

Mindenek előtt! Az általam leírtak csak és kizárólag a saját véleményemet tükrözik, amit tapasztalataimra alapozok!


Először is én azt tudom mondani hogy a kollégád nem igen ért az autókhoz vagy jól átverték ha egy pár százezres autóra már majdnem 2 milliót kellett költenie, ilyen rövid idő alatt.

Használt autók vásárlásánál nagyon résen kell lennie az embernek, csak és kizárólag megbízható embertől vásárolj, ha lehet kereskedőtől aki tud rá garanciát vállalni vagy olyas valakitől aki megbízható első tulaj és rokon/barát/ismerős.

Ha lehet akkor olyas valakivel menj el megnézni az autót aki ért hozzá, át tudja vizsgálja neked helyben, nehogy váratlan költségekbe fuss.

A Suzuki swiftekkel viszonylag kevés baj szokott lenni, alacsony a fogyasztásuk, olcsón fenntarthatóak, viszonylag hosszú életűek. Bár azt tudd hogy egy 15 éves autónál semmi sem egy életbiztosítás.

Én egyébként azt mondom hogy nem éri meg olcsó autót venni mert ami túl olcsó az gyakorlatilag használhatatlan, és idővel csak többet és többet kell költeni rá. Valami olyan autót keress ami megbízható és még most is sokat látsz belőle az utakon. Én olyan 700ezer és 1 millió között keresgélnék. Ennyiért már elég jó állapotú VW Passatot, Ford Focus-t, Opel Astrat-t tudsz venni úgy 10-12 éves állapotban. Kisebb autók közül pedig esetleg Toyota Yaris, Renault Clio, VW Polo is tudsz venni még 10 évestől fiatalabbat is akár.

2016. febr. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Na mondjuk erre én is kíváncsi lennék,hogy lehet elcseszni egy rossz puntóra 2 millát,mint szervízköltséget 5-6 év alatt!Azaz évi kb 333333ezret!Annyiért már gyakorlatilag lehet venni egy másikat is!
2016. febr. 25. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Restaurálta a Puntót márkaszervízes alkatrészekkel? Netán a benzinköltséget is számolta?
2016. febr. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!