Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen Miskolcon a közlekedés?...

Milyen Miskolcon a közlekedés? Autóval főként, de busz meg bármi.

Figyelt kérdés

2016. febr. 3. 21:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Itt lakom. 2 éve van saját autóm,előtte buszoztam (ritkán villamos). A busz az napközben tűrhető, de pl. éjszaka-hajnalba kb. el leeht felejteni ,mert 2 óránként ha jön egy. Ami pl. egy buli után , télen -15 fokba , csutkarészegen nem annyira nem móka (sajnos párszor volt iylenben is részem). De igazából még iylen este 7-8 körül is igencsak ritkán járnak buszok ,v an,hogy 30-40 perceket kell várni. Szóval nem egy Budapest.

Igazából autóval,meg nagyon imádom. Vannak elég nagy távolságok, amik megadják a hanaultát az egésznek. Sokszor van pl. hogy esténként kimegyek egyet az autómmal autózni, iylenkor nicns nagy forgalom, és csak élvezem,hogy itt vezethetek. Ami rossz időszak az természetesen a délután 4-5 óra, mert akkor tele vannak az utak (mint mdien városban) , de egyébként a forgalom (pl. délelőtt 11-kor) pont ideális. Vannak is,de ezért mindig leeht haladni. Dugóban én itt még nem voltam az elmúlt 2 évben egyszer sem. Egyszóval autóval nagyon király, buszozni meg isten ments,hogy kelljen mégegyszer:)

2016. febr. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 veterán vas ***** válasza:

Azt mondják, Miskolcon tulajdonképpen nincs is nagy távolság. Mellesleg itt található Európa leghosszabb főutcája (laza 12 km, amin végig villamos jár)

Emellett van busz, bárhova eljutsz autóval (kivéve ha bedugult a belváros) föl tudsz menni az Avasra is(persze ha nincs hó). Kényelmesen ballaghatsz a sétálóutcán, már ha nincs Kocsonyafarsang, Régiségvásár, Operafesztivál, és még ezerféle rendezvény. Van két tehermentesítőnek nevezett út, a Déli- ill. Északi-, amik egyáltalán nem tehermentesítenek. Jah és bringázni is jól lehet. (a járdákon). A városnak négy ki-be járata van, a négy égtáj felé, ezek az ugynevezett kapuk. (Győri- Szentpéteri- Csabai- Zsolcai-) értelemszerűen a legközelebbi településre utaló nevekkel.

Sok mindent lehetne írni róla, gyere és nézd meg!

Szerethető város. ;)

2016. febr. 3. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem minden szempontból jó a közlekedés miskolcon nyilván autóval csúcsidőben befelé illetve kifelé a városból kicsit lassabban lehet haladni, főként a Búza tér és a Szeles utca környéke szokott nagyon bedugulni.

A Busz közlekedés sajnos évről évre rosszabb de még mindig kiváló szerintem Miskolcon kívül nem nagyon van olyan város ahol ehhez hasonló tömegközlekedés lenne.

Busszal a város összes része megközelíthető, villamos 4-6 percenként a főbb buszjáratok is 6-12 percenként járnak nem tudok perpillanat olyan város ahol ilyen sűrűn járnának a buszok, pedig tavaly drasztikus ritkítás volt. Éjszakai járat szerintem ezért is össze lehet tenni a kétkezűnket hogy többé kevésbé használható éjszakai tömegközlekedés van. A villamos éjjel nappal, jár a gerincvonalakon meg szint úgy járnak buszok. Van egy nagyon pici holt időszak 2-3 között amikor pont tényleg egy buliból haza jutni nehézkesebb, de 4 körül már indulnak a nappali járatok.

Ahhoz képest ott van Debrecen kb 40000-el több lakos van 23 után megáll az élet egyetlen egy éjszakai járat sincs, ahogy például szegeden se.

2016. febr. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. Ez tökéletesen igaz, hogy a többi védéki nagyvároshoz képest (megyeszékhelyekhez) , általánosságban jobbnak mondható a tömegközlekedés. De pl. ha az ember eltölt Budapesten egy hete, akkor egyszerűen rossz ide visszatérni, mert érzi,hogy lehetne ez sokkal jobb is.. csak ugye ahhoz gondolom több pénz kellene..
2016. febr. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez igaz, hogy pest után szokatlan, viszont aki pont nem Pesttel hasonlítja össze annak megváltás vissza térni, én Kecskemétre járok sokat hát pl. az ottan közlekedés az még vicc kategóriába se fér bele a legsűrűbb busz is 20 percenként jár de az is csak csúcsidőbe egy órát, itthon hozzá vagyok szokva hogy menetrendet nem is nézek mert kisétálok a megállóba és legrosszabb esetben is 5 perc múlva jön valami ott meg böngészni kell menetrendet hogy ugyan mikor téved errefelé egy busz. Ugy hogy tényleg pestet leszámítva talán sehol nincs olyan közlekedés mint Miskolcon, pedig hajdanán a 2000-és évek környékén még azt is megmerem kockáztatni hogy jobb volt mint pesten.
2016. febr. 4. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Azért a miskolci tömegközlekedés sem hibamentes, jeleztem tavaly az mvk-nak, hogy el kéne csúsztatni a 29-es menetidejét egy perccel, mert mindig akkor indul el mikor beér a villamos a megállóba, így lehetetlen átszállni. Azt válaszolták, hogy menjek egyel korábbi villamossal...
2016. febr. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!