Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Volt már balesetközeli élménye...

Volt már balesetközeli élményetek? Netán baleset?

Figyelt kérdés

A ti hibátokból történt, vagy máséból.


Jöhet bármilyen közlekedési eszköz és írjátok le légyszi, melyik úton történt.



2015. okt. 6. 08:11
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:

Mivel heti 1000-1200 km-t megyek így volt pár. Jobbára mások hibája.


Nekem két eset volt ami említésre méltó és az én hibám.

Még kezdő jogsival volt egy kézifékrángatásos buli, és sikerült koccanni, az enyémen a rendszámtáblakeret tört el, a másikon (Öreg Ascona) a ködlámpa ment el, de egy mozdulattal vissza lehetett állítani eredeti állásba. Mikor meglett a Golf-om (IV) bal oldalon sem volt osztott a tükörlap így egy sávváltásnál sikerült eléfordulni valakinek. Nem lett volna semmi gond, de egy ostoba p/csa volt a másik aki nem elkerülni akarta a balesetet hanem nevelni. Így nem fékezett, hanem dupla záróvonalon átment a szembe sávba és nyomta a dudát. De nem értünk össze. Olyan amikor én védtem ki más bénázást rengeteg volt már.

2015. okt. 6. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:

Baleset közeli volt már, de baleset (lekopogom) még nem volt.

Városban volt pár kisebb. Pl. mögöttem lévő nem figyelt, hogy megáll a sor és későn fékezett csikorogva, majdnem belém jött. Vagy lámpánál majdnem belém jöttek, én mentem egyenesen a balra kanyarodó sávból meg jött jobbra egy autó :S Többször is ugrott le az útra gyalogos, biciklis, ott ahol nincs zebra.

Városon kívül egy durva volt, előztem egy 70-nel tötyögőt, de ahogy elkezdtem előzni gyorsított folyamatosan, én nem tudom, mit akart, de már jöttek szembe is. Ráadásul a mögöttem lévő is jött velem, így vissza sem tudtam menni. Végül is befértünk elé.

Egyszer meg az én hibámból, rosszul mértem fel a szembejövő távolságát vagy sebességét és elég necces lett az előzésem.

Ja és egyszer nekem ugrott egy szarvas, szóval mégis volt balesetem, ha ez annak számít. Szerencsére semmi komoly gond nem lett az autóval, tudtam tovább menni. A szarvas sem pusztult el. Sikerült lefékeznem, így nem nagy sebességnél történt.

2015. okt. 6. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 veterán vas ***** válasza:

-Igen, volt.

-Nem az én hibámból történt, máséból.

-Az 1-es villamos ajtaja megütötte a bal kezemen a kisujjamat.

-Andrássy úton.


:)

2015. okt. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
3-as: Az Andrássy úton 1-es villamos? :)
2015. okt. 6. 10:32
 5/31 A kérdező kommentje:
Olyan vészhelyzetetek volt már, hogy köd, éjszaka, vagy rossz látási viszonyok miatt későn vettetek észre valamit?
2015. okt. 6. 10:32
 6/31 Beviz Elek ***** válasza:
100%

-Friss jogsival a hegyi lefagyott szerpentinen kb 30cal megcsúsztam és nekiszlalomoztam a szalagkorlát tartóvasának.

-26 óra folyamatos munka után hazafelé lelassultam és késő vettem észre hogy lesatuzott a sor, utolértem az utolsót.


Ezek mind friss jogsival, azóta egy karcolást sem okoztam.


-Egy alkalommal a lámpánál állva az első autó visszatolatott és lekoccolt. Nem dudáltam, gondoltam hogy lát, max közel jön, hisz ki az aki tolatás közben nem nézi a tükröket? Nem nézte...

-a főnököm fáradtan megfordult a teherautóval, lebontotta a frissen vásárolt kocsim elejét.


Balesetközeli van bőven, szarvas is ugrott elém, az elsőbbséget sem mindig adják meg, előzés előtt nem mindenki figyeli a tükröket hogy esetleg őt előzik-e már.

2015. okt. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 veterán vas ***** válasza:
Igen ott. Már vagy 50 éve. ;)
2015. okt. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
7-es, te az 1-es metróra gondolsz, nem?
2015. okt. 6. 12:06
 9/31 A kérdező kommentje:
6-os: És a főnököd rendezte a számlát, miután összetörte a kocsidat?
2015. okt. 6. 12:08
 10/31 veterán vas ***** válasza:

Látom, nem bírsz elszakadni egy tévesen rögzült gondolattól.

Leírom utoljára: Az Andrássy úton megütötte a kisujjamat az 1. villamos ajtaja.


Nem olyan komplikált történet ez. ;)

2015. okt. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!