Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Volt már balesetközeli élménye...

Volt már balesetközeli élményetek? Netán baleset?

Figyelt kérdés

A ti hibátokból történt, vagy máséból.


Jöhet bármilyen közlekedési eszköz és írjátok le légyszi, melyik úton történt.



2015. okt. 6. 08:11
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:
Utolsó: Meglehetősen hasznos válaszokat adtál végig... Szép napot!
2015. okt. 6. 12:32
 12/31 anonim ***** válasza:
Igen, 4-es Passattal elég szűk úton elég haladósan mentem (értsd 100 felett). Jött egy kisebb kanyar, amit simán be tudtam volna venni, csak jött a másik szemből (nem látszott a bokroktól), az is jó haladósan és túl szélesre vette a kanyart. Én félrekaptam a kormányt, így is összeért a két autó oldala, erre én "leestem" az útról, és szépen felborultam, bukfenceztem vagy 3-at a mezőn. Elég brutál baleset volt, de senkinek semmi baja nem lett, a gond még annyi volt, hogy az autó nem az enyém volt, de sikerült megoldani a problémát hamar.
2015. okt. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 veterán vas ***** válasza:
50%

Te kérdeztél, és én válaszoltam.

Neked is szép napot kívánok.

2015. okt. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 Beviz Elek ***** válasza:

Persze, intézte a főnököm.


Összeírtam a sérült alkatrészek új, utángyártott árát, majd elküldtem e-mailben. Másnap reggel kp-ban fizetett

2015. okt. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
Németből 5-én tele csomaggal. A hátsokerék teteje nem látszott ki a sárvédő alól. És kb. 900km-re itthonról egy sávszűkítés autópálya javítás miatt Magyar kamion felkent kishíján a középső betonslemre egy z terelésnél. Satuval megelőztem a balesetet. Jobb hátsó bácsi sokkot kapott olyan közel volt hozzá a plató. Még otthon is arról beszét.
2015. okt. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:

Estem párszor motorral, egyszer felrepültem a levegőbe és átrepültem 2 sávon, majd a motor a fűben kötött ki, én az úttest szélén. Ez volt a legnagyobb, s szerintem ennyi elég is volt, a kötelező nagy esés letudva.

Olyan balesetem sosem volt, ahol más is szereplő lett volna, megoldom én teljesen egyedül.

Ez a nagy esés valahol Baja környékén történt, ha jól emlékszem, de fogalmam sincs, pontosan hol, csak azt tudom, hogy az útpadka egypár cm-rel lejjebb volt az útnál, ezért is volt a repülés, amikor rosszul döntöttem és vissza akartam menni rá.


Az eséseknél többnyire saját hiba volt, kezdő voltam vagy nem a legjobb állapotban, de sokszor besegített kavics, olajfolt, ilyenek. A páromnak jég is szokott lenni, én olyankor nem motorozom.

2015. okt. 6. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
Miután majd' 40 éve vezetek (nem hivatásszerűen) természetesen volt pár rázós szitu. A legveszélyesebb mégis motorral történt 16 éves koromban. P 10-es, ha valaki emlékszik rá. 90-nel belementem egy útfeltörésbe, és akkorát rugózott a motor, hogy kifelé menet a gödör szélébe elakadt a sztender. Párszor még visszarántottam a kormányt, de aztán alám fordult, és én gyönyörűen átrepültem fölötte. 61 métert bucskáztam végig az úton, és csak a cselgáncsos mivoltomnak köszönhettem (no meg, hogy a motor végig mellettem csúszott, és nem gabalyodtunk össze), hogy pár kisebb töréssel, és megszámlálhatatlan zúzódással megúsztam. A svédből hozott farmernak természetesen annyi volt. Anyámnak a mai napig nem mondtam el az esetet, mert biztos szívrohamot kapott volna. :-))
2015. okt. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:

A motor az egy kemény dolog. Én csak apám sztorijaiból tudom, én a motorjogsi megszerzése után sem motoroztam soha. Apám mesélte, hogy egy ismerőse valahol Baja és Budapest között a barátnőjével az ülésen előzött egy lovaskocsit, de sajnos az nem látszódott, hogy kiállt egy kasza. Sajnos elmetszette a torkát előzés közben.

Akkor egyszer apám aludt el majdnem a motoron, arra ébredt, hogy elszáguldott mellette egy teherautó. Na akkor fogta magát, letámasztotta a motort és lefeküdt aludni az útmenti árokban. Azt mondta, hogy 3 majdnem halálos balesete volt motorral, abból 2 más hibájából.


Egyszer nekem is volt egy nagyon veszéyes előzésem egy kocsival, előztem egy buszt jászberény felé. Sajnos rosszul mértem fel a távot, mert közben jött egy autó szemből, akinek végül komolyan fékeznie kellett, én meg be tudtam húzódni a busz elé. A barátnőm sokkot kapott és nem bírt beszélni egy ideig. Utána soha többé nem előztem meggondolatlanul.


Az M3, M5 útszűkület miatt került már valaki szorult helyzetbe? Várok bármilyen más sztorit is.

2015. okt. 8. 08:26
 19/31 anonim ***** válasza:

Azért a sokk fogalmának nem ártana utánanézni, mielőtt dobálóztok vele...


persze, a klasszik vicc a fej nélküli motorosokról...

2015. okt. 28. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:
Köszönjük az emeletes hozzászólást. Üdv
2015. okt. 28. 09:14
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!