Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért van egy autón féklámpa?

Miért van egy autón féklámpa?

Figyelt kérdés
Hisz annak működésétől függetlenül kell megválasztani a követési távolságot.
2016. jan. 19. 09:54
1 2 3 4
 21/32 TheCruve ***** válasza:

Vezetés közben nem 1 dologra kell figyelni!

Úgyértem nem elég hogy a követési távolságot figyeled és kész, vagy épp a féklámpát bámulod a kocsin...


Vezetés közben millió dologra kell figyelni... visszapillantók, előtted haladók, vadállatok miatt az útszéleket, környezetet, műszerfalat, követési távolságot stb stb.. Ezért plusz segítség a féklámpa..


Ha már te 3 autóba beleszaladtál akkor gondolom egyszerre ennyi dologra nem igazán tudsz koncentrálni.

2016. jan. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:

Kérdező, miért van a féklámpádon autó?

Tűzz a kalapod mellé egy biciklis led villogót, és sétálj, mindenkinek jobb lesz...

2016. jan. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 veterán vas ***** válasza:
52%

Mindjárt jön a következő kérdés:

Hová szökik a fény a szobából amikor lekapcsolom a villanyt? Hiszen ajtó ablak zárva....... :)

2016. jan. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
Ezt a kérdést az vizsgabiztosnak kellet volna feltenned a forgalmi vizsgádon...Azt hiszem most mind nagyobb biztonságban lennénk. 10 éve vezetsz és képes vagy feltenni egy ilyen hihetetlenül dilettáns rettenetesen buta kérdést...egészen elképesztő!
2016. jan. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:

Bocsánat, rosszul fogalmaztam. A belefutottam nem azt jelenti, hogy ütköztünk, csak hogy épp előttem mentek.

Tehát még SOHA nem volt balesetem, csak láttam (épp előttem ment) az utóbbi időben 3x is ilyen autó. És nem ugyanaz volt.

2016. jan. 19. 14:20
 26/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a választ megkaptam: csak tájékoztató jellegű a féklámpa, de ha épp nem működik, akkor meg "kit érdekel...", majd jobban figyel aki mögöttem megy.
2016. jan. 19. 14:22
 27/32 anonim ***** válasza:
50%
Egyébként gyanítom, hogy egy nagy túrót vezetsz te 10 éve. Kizárt dolog, hogy valaki annyira sötét legyen, hogy 10 év alatt nem jött rá mi értelme van, és megkérdőjelezi a féklámpa létjogosultságát.
2016. jan. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:

Még mindig nem értitek az iróniát.


SZóval a múltkor feltettem egy kérdést, mivel mostanában több autó ment előttem féklámpa nélkül, hogy ha ilyennel balesetem lenne, akkor ki lenne a hibás.

És csodálkoztam, amikor szinte mindenki azt válaszolta, hogy én.

Mert ha megyünk 70-nel, tartok normál követési távolságot, és az előttem levő satufékez, akkor én csak a sebessége csökkenéséből látom, hogy fékez. És nem biztos, hogy elég a normál követési távolság, hogy megálljak, tehát esetleg belemegyek (nyilván nem 70-nel, hanem fékezve, de koccannánk).

És akkor is én vagyok a hibás, mert nem tartottam elég távolságot?


Ezért kérdeztem most csak annyit, hogy minek féklámpa? (ha nem annak figyelembevételével kell követési távolságot hagynom)

2016. jan. 19. 14:31
 29/32 Koplárovics Béci ***** válasza:
Arra a kérdésedre nem válaszoltam, de szerintem ha tudod bizonyítani, hogy nem működött a féklámpája, akkor nem biztos, hogy téged hoznak ki hibásnak. Persze nehéz bizonyítani, legfeljebb videóval lehetne, és azzal is lehet kötekedni.
2016. jan. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 veterán vas ***** válasza:

És a vonat elejére minek a fényszóró?

Elvilágít vagy 100-150 méterre, de azt hiszem egy komolyabb szerelvény féktávja "kicsit" több. :)

Arról nem is beszélve, hogy ha időben meglátja az akadályt, akkor is elég nehéz a sínek között ácsorgó Milkát, a mozdonnyal kikerülni. ;)


Tiltsuk be az össze jármű valamennyi lámpáját!

2016. jan. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!