Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért van egy autón féklámpa?

Miért van egy autón féklámpa?

Figyelt kérdés
Hisz annak működésétől függetlenül kell megválasztani a követési távolságot.
2016. jan. 19. 09:54
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
100%
Azért van az autón féklámpa, mert előírás. Pont.
2016. jan. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
100%

mondok egy még meglepőbbet, erre mit lépsz?...


Még Teheránban dolgoztam, ott láttam az igen hatásos féklámpa megoldást...

...ugyanis egy(!) féklámpa az autó hűtőrácsára ki van téve, ami egyszerre világít a hátsókkal....pontosan azért, hogy a nyolcsávos úton a gyalogos lássa, neki fékez az az autó, ami előtt szeretne átjutni...ott nem villognak, nem integetnek, csak a fékre lépnek egy picinyt...amikor először megláttam azt a káoszt, úgy éreztem sosem megyek át...aztán megértettem, milyen nagyszerű is ez a féklámpa trükk. El kell indulni, aztán csak a hűtőrácsot figyelni.Kulturáltabban csinálják, mint pedaul mi...


Tudom, nem ez volt a kérdés, de ez a válasz.(om)

2016. jan. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
100%

10: Ha te már 3 autóba belefutottál, akkor nem lehet, hogy veled van valami gond?

A féklámpa azért jó, mert hamarabb észleled, mint azt, hogy lassított előtted az autó. Ez egy plusz "segítség", de emellett is be kell tartani a követési távolságot.

Ha veled gyakran történnek balesetek, akkor a figyelmeddel lehet valami gond.

2016. jan. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem kell hátra semmi, ha már...
2016. jan. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
100%
Én már mentem olyan autó mögött többször is, aminek nem működött a féklámpája. Hát nem volt egy kellemes élmény. Ezerszer jobban kellett figyelni. Szóval szerintem nagyon jó, hogy van :)
2016. jan. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:

"Ha veled gyakran történnek balesetek"


Szerencsére 10 éve vezetek, napi szinten sokat (részben Pesten), de még nem történt velem semmi baleset. Kopp-kopp.

De sokat látok, és tényleg az utóbbi időben 3 ilyen autóba is belefutottam. Ezért kérdeztem, mi lenne ha...


Odafigyelek, de a nagy számok törvénye alapján bármikor szenvedhetek balesetet, hisz sokat vagyok az utakon.

2016. jan. 19. 11:43
 17/32 veterán vas ***** válasza:

A követési távolságot az előtted mozgó járműhöz kell(ene) méretezni. Optimális esetben folyamatosan halad előtted, és Te megpróbálod biztonságos távolságból követni. Eddig érted?

Nade!


Jobbról váratlanul érkezik egy kölyökkutya/kisgyerek/ járókeretes nénike(szabadon választott), amire az előtted haladó gépjármű vezetésével megbízott egyén, a középső pedál erőteljes betaposásával reagál, kvázi megpróbálja az általa vezetett jármű sebességét drasztikusan lassítani, legvégső esetben azt a nullával egyenlővé tenni.(parasztos kifejezéssel megállítani)

Te, aki eddig igyekeztél a KRESz által előírt követési távolságot betartani, most hirtelen csak azt veszed észre, az eddig biztonsági zóna váratlanul csökkenni kezd a két jármű között, és az előtted levő autó vonóhorga fenyegetően közeledik a hűtőd felé. Na ezt a nemkívánatos jelenséget sokkal hamarabb tudod észlelni, ha nem az előtted haladó autó kontúrjainak nagyobbodására kell figyelmezned -a forgalom ezer egyéb jele mellett- hanem két(némely típusnál három) vörös színű lámpa felgyulladását. Az említett fényforrások jelzi, hogy az előtted haladó -valamilyen okból- csökkenti a sebességét.


Kérdésedre a válasz:

azért van a féklámpa, mert könnyebb az erős vörös fényt észrevenni, mint két mozgó jármű közötti távolság csökkenését észlelni/értékelni.


Teccikérteni? ;)

2016. jan. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:

16: Akkor nem az autóba futottál bele? Hanem láttál féklámpa nélküli autókat?

Egyébként láttam a korábbi kérdést is.

Szerintem egyébként ilyen esetben megoszlik a felelősség. Hiszen ő eleve hibázott, ha nem működik a féklámpája. Na de úgy alapban meg azt mondják, hogy mindig a hátsó a hibás :)

2016. jan. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
Ez a követési távolság dolog szép és jó, de akik sokat vezetünk, tudjuk jól, hogy mikor forgalom van, akkor senki sem fog 100 métert hagyni maga előtt, nem is tudna, mert egyből bevágódna 5 autó elénk. És gyakori, hogy főutakon vonatozunk 90-100-al, 5 méterre egymástól. Na ezért kell a féklámpa.
2016. jan. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:

Kérdezek én is. Minek a kocsira index????

Ha már úgyis látom, hogy lassít (mert nincs rajta féklámpa), akkor számítanom kell rá, hogy kanyarodik, tehát felesleges.


Hülyeség, nem?

Na pont ilyen a kérdés is és a kérdező hozzáállása.

2016. jan. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!