Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért van egy autón féklámpa?

Miért van egy autón féklámpa?

Figyelt kérdés
Hisz annak működésétől függetlenül kell megválasztani a követési távolságot.
2016. jan. 19. 09:54
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
83%
Azért, mert buta vagy.
2016. jan. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
81%
Azért,hogy fel tudj tenni egy ilyen idétlen hülye kérdést!
2016. jan. 19. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 Koplárovics Béci ***** válasza:
90%
Minek vannak utak? Azok nélkül is el lehetne jutni A-ból B-be.
2016. jan. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%
Mert a felvillanó féklámpát hamarabb észreveszed, mint azt, hogy közeledik az előtted haladó autó. Feltéve, hogy nem valami hipermenő, tustintával sötétített bura mögül próbál világítani a wolframgőztől befeketedett üvegű izzó.
2016. jan. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%
Minek kell egyáltalán bármilyen lámpa az autóra? Azért hogy ha nem ég akkor meg tudjon büntetni a rendőr?
2016. jan. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:

Lehet, butának hangzik a kérdés.

A múltkor meg azért lettem lehurrogva, mert megkérdeztem, hogy ha nekimegyek egy féklámpa nélküli autónak, ki a hibás. Azt a választ kaptam, hogy én, mert nem a féklámpát kell figyelgetnem.

Akkor minek rá?

2016. jan. 19. 10:13
 7/32 Beviz Elek ***** válasza:
23%
Ott a pont, olvastam azt is!
2016. jan. 19. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim válasza:
77%
Azért mert hülye vagy!!!!!!!!!
2016. jan. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Azért az, hogy nem működik egy autón a féklámpa annak elég kicsi az esélye (tudom, most vagy 20-an ideírjátok majd, hogy a szomszédasszony lányának a férjének a kollégája már látott olyan delfint...). Szóval nagyon jó eséllyel a féklámpa működik (el sem indulhatnál, amíg meg nem győződtél arról, hogy működik az ÖSSZES meglévő féklámpa). És ha működik, akkor segíti a közlekedést. Képzeld el a Hungárián, hogy nem <5m-re megy mindenki a másiktól, hanem 50m távolságot hagynak. Ha így ekkora a dugó, akkor mi lenne, ha tizede autó férne el ugyanott? Szóval egy dologban bízhatsz, ugyanis a közelekedésben kell, hogy legyen egyfajta bizalom a másik iránt: hogy működik a féklámpája. Ugyanez a bizalmi elv működik akkor is, amikor nem lassítasz egy kereszteződésben, ahol tudod, hogy elsőbbséged van: ilyenkor is csak bízol abban, hogy a kereszteződésben lévő autó ismeri az elsőbbségi szabályokat és meg is adja az elsőbbséget.
2016. jan. 19. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:

Sajnos bármennyire kicsi az esélye, én már 3-ba is belefutottam az utóbbi fél évben.

Ezért is kérdeztem először azt, hogy ilyenkor ki a hibás baleset esetén.

És csodálkoztam, hogy sokan azt írták, hogy én.

Most az előző kérdésem ihlette ezt a kérdést, hogy akkor minek féklámpa, ha ne azt figyeljem?

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__autok-motorok__750..

2016. jan. 19. 10:43
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!