Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ford galaxyban hól találom a...

Ford galaxyban hól találom a fűtő radiátort? A kesztyűtartó felől bontsam, vagy a légzsák felől.

Figyelt kérdés
Fűtésnél a szélvédőre megy fel a fagyálló és nem lehet letörölni csak szétkenni. Ezért ki akarom cserélni.

2016. jan. 17. 08:37
 1/1 anonim ***** válasza:

Én most cserélem Sharan-ban. Szerintem ugyanúgy kell cserélni Galaxyban és Alahambrában is.

Találtam egy részletes útmutatót a Youtubon:

"Sharan wymiana nagrzewnicy"


A tegnapi napom ráment a szétszerelésre.

A legnagyobb fejfájást az okozta, hogy a fűtő radiátoron van egy kis cső csonk, amit 2 db M5 25-ös torx fejű csavar tart. Ezeknek a csavaroknak az önzáró anyája gyárilag a hűtőben van, tehát villáskulccsal vagy fogóval nem lehet hozzáférni. A probléma az volt, hogy a csavar kicsavarásakor mindkét anya megforgott a műanyag hűtőben. Végül elfűrészeltem a radiátor csövét, hogy egy vízpumpa fogóval rá tudjak szorítani az anyára. A felső csavar némileg egyszerűbb volt, mert egy Dremmel géppel sliccet vágtam az anyába és beleállítottam egy csavarhúzó hegyét, azzal kényszerítettem megállásra.


Elvileg az új radiátorhoz adnak kicsi átvezető csőcsonkot is, de azt csak akkor lehet kicserélni, ha az egész fűtés és klíma blokk fel van lazítva. Én a tűzfal felől kiszedtem a két db 8-as kulcsnyílású csavart, amit a film mutatott, de az kevésnek bizonyult. Egyszerűbbnek tűnt benne hagyni a régi csonkot.

2020. aug. 4. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!