Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha valakik ennyire inkorrektek...

Ha valakik ennyire inkorrektek azokat utaztatnátok az autótokban?

Figyelt kérdés

A barátaimmal azt terveztük,hogy szilveszter előtt kimegyünk Párkányba azaz Szlovákiába tűzijátékot venni.

Az egyik barátom barátja is csatlakozna ötödikként, de ő petárdát is szeretne venni.

Egy sóhaj után úgy döntöttem legyen, kockáztatok.

Budapestiek vagyunk, Párkány 55 km, oda vissza 110.

Az autóm 7 litert fogyaszt, de benyeli a 9-et is ha úgy van, mindenesetre a 7-8 reális.

Mondtam,hogy egy 2000-2500 benzinpénz kéne, de a 2000 minimum.

Mivel mindenki vásárolni akar, a benzinnel nem számolnak, így kijelentették,hogy 1500 elég.

Viszont,hogy őszinte legyek, számomra ez már nem más mint pofátlanság.

Eleve,hogy az én autómmal hozzuk be az illegális petárdát, és még a benzinpénzemet sem fizetik ki, miközben az autó nem csak tankolásból áll...komolyan, szerintem megmondom,hogy lehet taxizni,buszozni, ha az elviszi őket 1500-ból akkor jó napot.

Direkt azért ide írtam, mert itt inkább az autóról van szó, itt vannak tisztában a benzinárral,fogyasztással a legtöbben.

Nekem nem először van gondom a benzin meg kocsikázni vágyó haverokkal, nem tudom,hogy én dramatizálom e túl, de szerintem ez inkorrekt, pofátlanság.

Valakinek hasonló?Mi a megoldás?


2015. dec. 25. 18:36
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

No úgy látszik kicsit félre értettem a dolgot. Előjött a diszlexiám...

A teljes útra 1500 benzinpénz tényleg kevés. Ha te nem akarsz tüzijátékot, akkor ne is menj.

2015. dec. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű, kijelented hogy nem mentek sehova, aztán ennyi. Ha nagyon kell nekik a tüzijáték, akkor belemennek, hogy +500 forintot adjanak.
2015. dec. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Igazából még a 2000 is kevés, mert az 6,5 liter benzin, az meg nagyon óvatosan vezetve jön ki.

De gondoltam ha már ez megvan akkor jó, a többit rádobom, de így...

Mivel felbosszantottak az lesz,hogy vagy 2500, vagy irány a busz.

2015. dec. 25. 22:22
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Jól teszed. Sajna megszokott dolog, hogy mikor valakinek kocsija és jogsija van/lesz " haverok " rögtön ki akarják használni. :(
2015. dec. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy igen, engem mindenki lenéz a suliban, de amint meglátták, hogy autóval érkeztem ( Suzuki régi) mindjárt jöttek, hogy "vigyem haza mert egy fele lakunk" mondjuk igaz, de én nem taxiból tettem le hanem sima B-ből, sőt ki nem állhatom amikor azt mondják, hogy "mennyé gyorsabban nédd meg mi a vége" eddig nekem a "vége" 80-volt km/h-ba igaz nem én fizetem a benzint se a alkatrészeket, de mivel én használom vigyázok rá. Sőt én döntöm el kit viszek el és, hogy mennyiért. 6.5 liter benyával meg ne kockáztasd a utat. Tegyél bele 6-8 ezerért vagy ha teheted többért. Fejenként kérj 1500-at és Te még tegyél bele 2-3000-ért.
2015. dec. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
72%
Azért ehhez már nagy pofátlanság kell a részükről, hogy még ők mondják meg neked hogy mennyiért menjél. Ki lehet fizetni a taxit, a határig nem jutnának el 1500-ból. Szépen vázold fel nekik a helyzetet szerintem, hogy ez van, ez a kocsi ennyit eszik, neked kell fenntartanod szóval így is szívességet teszel. Vagy megadják azt a 2500-at ami még így is nagyon baráti ár, vagy csináljanak amit akarnak. Szerintem.
2015. dec. 25. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
72%

Pofátlanok nagyon. Simán kifizettetném a teljes becsült benzinpénzt, ha nem tetszik, nem mennek, annyi. Így is vezetsz, ami akkor is meló, ha szeretsz vezetni, s azért nekünk is van 3 járművünk, tudom, hogy a km költség mikből jön össze s hogy a benzin csak egy dolog... Baráti dolog csak egy rendes, nem minimális, vagy sikerül, vagy nem benzinpént kérni, ha nem vagy elég gazdag ahhoz, hogy ingyen kocsikáztasd őket.

Most fejenként 125 forinton problémáztak, komolyan? Én is csóró vagyok, de ez azért erős. Igaz, én nem vagyok ilyen gyerek, aki nem számol utazási költséggel...

2015. dec. 26. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
72%

Én osztálytársammal úgy szoktam, hogy egyszer az övével, egyszer az enyémmel megyünk. Néha szoktunk kocsival járni iskolába, 100km oda-vissza. Ez elég korrekt dolog. De van egy harmadik osztálytársunk(kb félúton lakik egy faluban), aki elvárja, hogy ingyen fuvarozzuk. Egyszer a kedvéért tettünk egy 20km-es kerülőt, és kértem tőle benzinpénzt. Csak arra a szakaszra, nem az egész útra, azt is alig akarta kifizetni... Amúgy meg sosem ad egyikünknek sem pénzt. Nem kérünk tőle, azt úgy illik, hogy adsz egy kicsit, ha elvisz valaki.

Hozzátenném, hogy neki is van autója, de azzal nem mehetünk. Na szerintem ez a pofátlanság.


A kérdésedre válaszolva, inkább többet kérj tőlük, mint a benzin ára, főleg úgy, hogy ilyeneket szállítotok. Ha nem akarnak, akkor gyalogoljanak. De én ilyenbe bele sem mennék, akármennyi pénzt adnak.

2015. dec. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyenek nem barátok. Ha ezen elbuktak, akkor mi lesz később.

Bár azóta évek teltek el. Meg vannak még a csóró cimbik? :P

2022. febr. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
22%

#17 Oesten több taxis van, van aki olvsóbb és elvisz a határig rgy 1000 ből és van aki drágább.


Ha tényleg nagy haverok akkor egyezetek meg, én (igaz ez nem autó)

TV vel voltam így. Haverom megkapta a használaton kívüli TV met ingyen cserébe (ára 250ezer forint, nincs DIGIM se TELEKOM TV így nem volt rá szükség) ugyan annyi időre (összesítve) bérmentve utazhqttam vagy kérhettem kölcsön az autóját.

2022. máj. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!