Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha valakik ennyire inkorrektek...

Ha valakik ennyire inkorrektek azokat utaztatnátok az autótokban?

Figyelt kérdés

A barátaimmal azt terveztük,hogy szilveszter előtt kimegyünk Párkányba azaz Szlovákiába tűzijátékot venni.

Az egyik barátom barátja is csatlakozna ötödikként, de ő petárdát is szeretne venni.

Egy sóhaj után úgy döntöttem legyen, kockáztatok.

Budapestiek vagyunk, Párkány 55 km, oda vissza 110.

Az autóm 7 litert fogyaszt, de benyeli a 9-et is ha úgy van, mindenesetre a 7-8 reális.

Mondtam,hogy egy 2000-2500 benzinpénz kéne, de a 2000 minimum.

Mivel mindenki vásárolni akar, a benzinnel nem számolnak, így kijelentették,hogy 1500 elég.

Viszont,hogy őszinte legyek, számomra ez már nem más mint pofátlanság.

Eleve,hogy az én autómmal hozzuk be az illegális petárdát, és még a benzinpénzemet sem fizetik ki, miközben az autó nem csak tankolásból áll...komolyan, szerintem megmondom,hogy lehet taxizni,buszozni, ha az elviszi őket 1500-ból akkor jó napot.

Direkt azért ide írtam, mert itt inkább az autóról van szó, itt vannak tisztában a benzinárral,fogyasztással a legtöbben.

Nekem nem először van gondom a benzin meg kocsikázni vágyó haverokkal, nem tudom,hogy én dramatizálom e túl, de szerintem ez inkorrekt, pofátlanság.

Valakinek hasonló?Mi a megoldás?


2015. dec. 25. 18:36
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
65%

gumi kopás?

futómű kopás?

olaj csere?

Nekem 10-12l fogyaszt és kb. amennyi a benzinpénz annyi elmegy karbantartásra is!

Ha nekem valaki nem fizetné ki a 20-24l/100km pénzt(szétosztva ahánan vagyunk) akkor nem jön.

Meg dohányzás sincs a kocsiban, mert utálom a cigi szagát.


Menjenek saját kocsival vagy amivel akarnak mond meg nekik!

2015. dec. 25. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 belapus ***** válasza:
68%
Ha ilyen "barátaim" lennének, még a pénzt is előre kérném, és annyit, hogy inkább nekem kelljen visszaadni.
2015. dec. 25. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
76%
Ne kockáztass, petárdát ne vegyetek mert megijed valamelyik kutyus és... mond nekik, hogy nem mentek sehová legalábbis ők nem ameddig nem teljesítik a feltételeidet.
2015. dec. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 szántóvető ***** válasza:
100%
fejenként ezeröt?vagy elviszed őket vagy nem,mindenesetre te határozod meg az árat.
2015. dec. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
600 ft-ot nem tudnak fejenkent kikohogni? Akkor uljenek buszra...
2015. dec. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 SándorÚr ***** válasza:
én is voltam ugyanebben a helyzetben, megmondtam, hogy étsétek meg, hogy nekem annyiért nem éri meg az egész. Amúgy mostmár te vagy a pénzéhes gechi a kedves barátok biztos utálnak a hátad mögött az ilyen embereket nem kell vinni sehová, inkább menj 1edül
2015. dec. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 Beviz Elek ***** válasza:
100%
Szerencsére olyan helyzetben vagyok hogy nem kell benzinpézt kérnek barátoktól (el sem fogadnám), de biztos vagyok benne hogy nem kocsikáznék petárdával és tüzijátékkal megpakolt csomagtartóval.
2015. dec. 25. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Gondolom nem kérdés,hogy a 18-20-as korosztály vagyunk, így nekem nincs annyi felesleges pénzem,hogy 110 km-ket autókázzak.

(A szüleim az autó fenntartásában nem támogatnak, biztosítást és alkatrészt is magam oldom meg -iskola mellett)

De eleve én lettem felkérve, tehát nem én vagyok az aki tűzijátékozni akar.

Összesen,az egész útra kérek 2000-2500 forintot, ők meg összesen akarnak 1500-at adni.

2015. dec. 25. 19:51
 9/20 anonim ***** válasza:
Én biztos, hogy nem vinném őket. Neked se az ablakon szórjk be a pénzt és tankoni is kell valamiből... innentől kezdve én megmondanám, akkor ott a busz, ha véletlen többe kerülne mint 1500 akkor meg alkudják le azt... aztán meg van oldva, morgolódjanak, de legalább nem kell Teréz anyát játszanod akaratlanul.
2015. dec. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
68%

Négyen bedobnak fejenként 1500-at, az összesen 6000. 3000-ből meg van a benzin, és a maradék jóval több mint amit én kapok amortizációra (9 Ft/km), ráadásul te ingyen mész.

Akkor mi a probléma a csempészésen kívül? (A petárdás srácnak mondd meg, hogy a gatyájában hozza át a cuccot, ne az autóban dugja el. Ha nála a cucc te nem tudsz semmiről...

2015. dec. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!