Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Feltudok szerelni úgy régi...

Feltudok szerelni úgy régi típusú Suzuki Swiftre nappali menetfényt, hogy sosem láttam autót és szinte a motorháztetőt se tudom felnyitni?

Figyelt kérdés

Venni akarok a kocsinkra nappali menetfényt, de nem akarom a szerelőt terhelni ezzel. Szerintetek fel tudom én is tenni, ritkán szerelek kocsit.


A világítástól független áramkörre akarom kötni, külön gombbal a műszerfalon.


2015. dec. 19. 21:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Inkább terheld a szerelőt, nekem karosszériás fogja kivágni, elektronikus szerelő fogja bekötni.... terveim szerint. :)
2015. dec. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Le is szeretnéd műszakiztatni?
2015. dec. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nem.
2015. dec. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 lupara ***** válasza:
Pontos leirása van cm-ben meghatározva a beépités helyének,és a bekötés is előirt.Menetfény mellé irányitó elektronika is kell,gyújtáskapcsolóhoz kötötten egyféleképpen működhet.Vételnél igen fontos,hogy E-jeles menetfény legyen.
2015. dec. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Akkor nem lehet csak úgy felszigszalagozni a lökhárítóra?
2015. dec. 19. 22:57
 6/13 anonim ***** válasza:
Dehogynem. Csak az nem lesz túl szabályos megoldás és baszogatni fognak miatta a rendőrök.
2015. dec. 20. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 lupara ***** válasza:
Nappali menetfény utólagos beépitése engedélyezett,de csak az előirások szerint tegyed.Szabályos készletet 12-15ezer körül tudsz venni,de van 30-40ezer Ft-ért Osram,Hella is.Googlen találsz anyagot és beépitési leirást.Minden más kivitelezés csak gond, műszaki vizsgán,közúti ellenőrzéskor.
2015. dec. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nekem saját kivitelezésű menetfényem van, gyári ködlámpák 6 volton üzemeltetve, előírásnak megfelelő kapcsolással, gyújtásra jön, tompítottra elalszik. Társadalmilag teljesen elfogadott, tökéletes a fénye, a sünöket se zavarja, műszakira mégis ki szoktam kapcsolni (beiktattam pont emiatt egy kapcsolót).
2015. dec. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
A nappali menetfény az csak akkor szabályos, ha gyújtás ráadással már világít és külön nem kapcsolható ki?
2015. dec. 20. 22:06
 10/13 lupara ***** válasza:
Igen,úgy szabályos ha gyújtás ráadásakor égnek a nappali menetfények.Továbblépve tompitottra kialszik a menetfény,az elektronika tompitottra vált.Leirás szerinti bekötésnél nincs további teendőd.
2015. dec. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!