Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A féknél lévő porvédő lemeznek...

A féknél lévő porvédő lemeznek nagy szerepe van?

Figyelt kérdés

Tavasszal tervezek egy fékfelújítás (tárcsák , betétek, fénynyereg szétszerelése ,tisztítása) , és vannak ott még ugye azok a féktárcsák belső oldalánál mind a 4 keréknél a porvédő lemezek. Ezek elég szépen szét vannak már rohadva nekem, és azt lenne a kérdésem,hogyha leszerelem őket , és esetleg nem raknék helyettük újat, abból származhat-e valamilyen hátrányom? Igazából nézegettem most az alkatrészeket, és nem is találtam ilyen alkatrészt az autómhoz (2003-as Mitsubishi) , és mivel így is egy 150 ezer ft-os kiadásnak néz ez így ki, lehet megspórolnám ezeket a lemezeket. Egyáltalán: mindegyik autón szokott lenni alapból ilyen lemez? Milyen hátránya van annak, ha nem teszek helyette újat? Jobban koszolódik , ezáltal jobban kopik?


kösz!



2015. okt. 28. 12:10
 1/5 joco5582 ***** válasza:

Szia,

Van, ha nem lenne a gyártó kispórolta volna :).

Igazából a víz sár jég rontja a tárcsafék hatékonyságát. Extrém helyzetben a fék be is fagyhat, meg úgy egyáltalán elősegíti a rozsdásodást.

Én azt mondanám, hogy ha csak rozsdás, akkor tisztítás festés elegendő. Kisebb lyukat is meg lehet csináltatni. Ott az esztétika igazán nem számít.

Remélem segítettem

2015. okt. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egy 150ezres fékfelújításnál,nem hiszem hogy ebbe a pár ezer forintos lemezbe fogsz belerokkanni!
2015. okt. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ne spórold ki azokat a lemezeket, bontókban keresgélj. A feladata a nevében is benne van, bár nem igazán a por árt a féknek, persze az is, de a sár meg a kövek inkább. Hogy milyen problémákat okozhat a szennyeződés az nehezen megmondható, de jobb ha nem kapja a féktárcsa direktbe a kosz meg a vizet. Esetleg ha a felhevült féktárcsát pofán veri egy jó nagy adag hideg víz akkor elrepedhet, deformálódhat.
2015. okt. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat! Úgy látom, tényleg nem csak dísznek vannak ott, szóval tavaszig beszerzem őket mindenképp! Mentek a zöldek!
2015. okt. 28. 16:21
 5/5 JulesTS ***** válasza:

+ Kisebb kavicsok is konnyebben be tudnak szorulni a feknyereg es a tarcsa koze, aztan jol bemarja az uj tarcsadat...

Bontoban biztos kapsz hozza olcson, nem eri meg kockaztatni...

2015. okt. 29. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!