Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan tudom az autóm teljesít...

Hogyan tudom az autóm teljesítményét megnövelni?

Figyelt kérdés
Itt egy 1500-ös, benzines Kombi Ladáról lenne szó. Lehet, hogy sokan azt fogjátok mondani, hogy a bele ölt időböl, pénzből sokkal jobb használt autót tudok venni, de ez a kocsi nagyon a szívemhez nőtt és nem nagyon szeretnék más járművet.

2015. szept. 23. 17:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
2015. szept. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
1.6 zsugormotor, ez 100LE.
2015. szept. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Első: Majd nem jó ötlet, de nem egészen! :)

Második: Köszönöm szépen a tanácsot, de még olyan kérdésem lenne ezzel kapcsolatban, hogy honnan tudok szerezni (neten rákerestem de sehol nem találtam), körülbelül milyen árban lehet kapni, a karosszérián kell erősíteni, vagy elviseli az eredeti kaszni?

2015. szept. 23. 19:26
 4/16 anonim ***** válasza:
35%

"Lehet, hogy sokan azt fogjátok mondani, hogy a bele ölt időböl, pénzből sokkal jobb használt autót tudok venni"


Ez pontosan így van!Egyébként én biztosan egy forintot nem költenék egy ilyen ezer éves elavult szerkezet tuningolására!Egy 1500ös motor ha jól be van állítva már egészen jól megy,ugyan kéri a benzint viszont megbízható!Egy gyári lada motor nagyon sokat bír,viszonylag stabilan!

Ahogy elkezdesz komolyabban belenyúlni mindennek vége,és az autó egy benzin és pénztemetővé válik!

Ladát ma már csak a fanatikusok tuningolnak,meg már csak ők versenyeznek velük!


Egyébként nem tudom,hogy nem sikerült találnod semmit a témában,mivel már rogyásig ki van vesézve millió oldalon,hogy mit hogyan.............a zsiguli.hu-n is rogyásig vannak leírások/képek/ábrák stb........

2015. szept. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

"Ahogy elkezdesz komolyabban belenyúlni mindennek vége,és az autó egy benzin és pénztemetővé válik!

Ladát ma már csak a fanatikusok tuningolnak"

A második felével egyet értek, az elsővel viszont nem. Nem feltétlen kell sokat rákölteni az autóra ha nagyobb teljesítményt akar kihozni belőle az ember, és még benzinzabáló sem lesz. Jó, persze, 8 liter alatt nem fog megállni, de egy közepes állapotú széria Lada is megeszik ennyit. 150-200 ezer forint ráfordításából el lehet érni 100 Le-s teljesítményt, ami utcára a legtöbb embernek elég is, miközben a motor sem hullik szét 50 ezer kilométer után.

2015. szept. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Csak ne zsugort. Sose értettem miért jó az. Pláne úgy, hogy a kérdezőnek 1500-ös blokkja van.
2015. szept. 24. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%

"Jó, persze, 8 liter alatt nem fog megállni"....hát már ne is haragudj,de efy széria jó állapotú 1500ös motornál nincs az a forgalmi helyzet,hogy 8litert egyen.Max laboratóriumba.

Amúgy meg nézzünk már egy átlag lada motor tuningot amitől kb 100lovas lesz:(a blokkba most bele se nyúljunk hogy kijöjjön a művelet 150-200ból ahogy írtad)

-másik karbi,de akkor már valami dupla fekvő weber

-hengerfej:síkolni,másik vezérmű tengely,nagy szelepek,csatorna bővítés/polírozás stb...

-valami ezekhez passzoló normális kipufogó

-jeladós gyújtás

És hopp,má el is fogyott a pénzünk.....a fent felsorolt dolgoktól meg hidd el,nem 3decivel fog többet fogyasztani 100-on.......

Az igazi problémák meg majd csak most kezdődnek,meg a megnövekedett teljesítmény elkezdi szétölni a kuplungot/váltot/kihajtást stb stb....

2015. szept. 24. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 veterán vas ***** válasza:

Ha tényleg annyira a szívedhez nőtt, akkor add meg neki a tisztes öregkort. Kapjon meg minden karbantartást és ápolást, a legjobb minőségben, de ne akard erősíteni, fiatalítani, átalakítani. Vagy azt akarod, hogy olyan legyen mint egy 70 éves csoszogós öregúr, akinek már csurog a nyála, de a strandon még megpróbál fejeseket ugrálni a tini csajok előtt?

Ne csinálj belőle -és magadból sem- bohócot. :)

2015. szept. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Steinbergnek!


Blokkba ne nyúljunk bele? Az érdekes. Csupán csak az egésznek az alapja.

Egy 296-ost ki lehet hozni 200-ból. Az közel 100Le.

Erre nem kell dupla weber, felesleges. Nagyszelepes HF sem. Ebben nincs még akkora erő, hogy nyírná a lehajtást. Meg nem úgy vettem ki a kérdésből, hogy a kérdező nonstop rúgná neki.

2015. szept. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%

Te 9-es ,olyan bazi okosnak hiszed magad,azt közben azzal sem vagy tisztában mit jelent a blokk????Tudod az a nagy (ladánál)öntött vas valami a motortérben,meg ami abban van......vagy te 150-200ból még azt is meg tudod oldani,hogy másik főtengely/hajtókar/dugattyú/csapágyak.....stb

Ezt a 296-ot is gondolom életedben egyszer voltál valami ladás rendezvényen,és ott fél füllel hallottad,aztán te már rögtön szakértő lettél a témában.....nyilván ez már csak úgy megy,hogy kicseréljük a vezérműtengelyt,azt püfff....minden utánaállítása nélkül,azonnal van +25lóerő....

Na mindegy is,sokat ugyan nem mondtál,de köszönjük elég lesz........

2015. szept. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!