Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A 10-15 éves autók közül,...

J.J. McQuade kérdése:

A 10-15 éves autók közül, melyik márkáknak vannak a legjobb automata váltói?

Figyelt kérdés
Mire kell figyelni vásárlásnál? Dízelhez vagy benzineshez érdemesebb automata váltót venni? Egy 4 sebességes automata váltós autó mennyit pörög 90-nél,130-nál kb? A japán autóknál az automata váltó is tartós (megfelelő karbantartás mellet persze)?

2015. júl. 19. 22:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
10-15 évesen már necces az automata,mert sok km elhanyagolt olaj csere miatt.lehet400000km ami a jobb konstrukciójú,német,japán,amcsi van2-250000 ami rosszabb minőségű. fordulat, cm3,kw.sport országút stb függő,hogy mennyit pörög 90-130 között.
2015. júl. 19. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
92%

Jobb lett volna, ha pontosítod a kérdést, automata váltóval szereltek 1000-es Swiftet, de prémium kategóriás autókat is.

Automata váltó is van többféle:

[link]

Az, hogy a motor milyen fordulatszámon pörög bizonyos sebességnél típusfüggő lehet, nekem a Wagon R+ 90-es tempónál 2500-3000 között pörög, 3000-3500 közötti fordulaton megy 110-120 km/h-s sebességgel.


Automata váltós autót vásárlás előtt ugyanúgy át kell nézni, mint a manuális váltóst, plusz megnézni a váltót.

A váltóolajnak nem lehet égett szaga, ha az olaj megégett, a váltó is sérült, felejtős az autó.

El kell menni az autóval próbaútra, lehetőleg legalább 30 percet menni, hogy érzékelhető legyen, bemelegedve változik-e a váltó működése (ebben sajnos nem minden eladó partner, főleg a kereskedő "siet" - nem feltétlenül azért, mert baja van az autónak)

A próbaúton tesztelni kell a váltót, kipróbálni minden fokozatban.

A váltás jó esetben szinte észrevehetetlen, nem rángat (ha igen akkor rossz a váltó).

Természetesen nem csak a váltót kell figyelni, hanem a motort, futóművet, stb.

2015. júl. 20. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
10-15 éve is volt kismillió típus. Szóval így lehetetlen bármit is mondani.
2015. júl. 20. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
79%

kettesnél a pont.

Nekünk 96 óta vannak szuzukiaink a mai napig. mind automata volt, illetve ma is az..

az ezres, a szedan, a wagon R, az új szwift is hibátlanul működött automata váltóval.

a majd húsz év alatt egyszer sem cseráltünk váltóolajat egyik kocsiban sem. persze néztük a színét, és szagolgattuk..az eladott suzukik tulajai a mai napig elégedettek..


a mostani kétajtós, 1.5 ös automata szwift a legjobb a kis- autók között..

a japcsik(is) tudnak autót gyártani..a váltójuk az nagyon ki van találva.

2015. júl. 20. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
21%

Japánt én nem ajánlom.

A legjobbak szerintem egyértelműen a DSG váltók a VW-től, ez 2005 óta van, talán belefér a keretbe. Egész megbizhatóak, és takarékosabb mint a kéziváltó (!).

Aztán a hagyományos váltóknál a Tiptronic a legjobb szerintem, vagyis az Audi és VW váltói. Viszonylag gyorsak, és nem nagyon szoktak elromlani.

Benzineshez szerintem nem illik automata váltó, csak 200 lóerő felett, de ilyen 100 lóerő alatti benzinest automatával venni, az hatalmas baromság. Dizelekhez sokkal jobban illik az automata tapasztalataim szerint.

2015. júl. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
75%

100 lóerő alatti, benzines autókat is szereltek, szerelnek automata váltóval...

A kérdező semmit nem írt arról, hogy miért is keres automata váltós autót, milyet, és mennyiért, nem biztos, hogy a felső középkategóriától fölfelé akar keresgélni.

Az egyszerű nyomatékváltóval szerelt benzines kisautókat (pl Suzuki) sem véletlenül gyártották.

2015. júl. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
21%
Nem is azt mondtam, hogy nem szereltek, hanem azt, hogy nagyon de nagyon nem illik kis benzineshez automataváltó. Próbálj ki egyet és meglátod.
2015. júl. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, valóban nem írtam konkrétumokat. Szóval a család bővülése miatt szeretném lecserélni a kis swiftet egy alsó-közép, középkategóriás kocsira, és a szívem csücske, hogy ha lehet automata váltós legyen. A vezetési stílusom eléggé "nagypapás", nem szeretem nagyon pörgetni a motort, azt szeretem, ha minél halkabban siklik. Nemrég a 16szelepes swifttel 4,7 átlagot értem el 600 Km alatt. A keret nem túl nagy ezért az Audi, BMW, Merci típust elfelejtem. Az olaszok sem érdekelnek, nagyon rossz hírük van. Írok pár konkrétumot: Chevrolet Lacetti, Renaul Megane, Suzuki Baleno, Peugeot 406, Peugeot 307, Opel Astra F-G-H, Opel Vectra B-C, Toyota Avensis-Corolla-Carina, Honda Civic, Mazda 626-6, Nissan Primera, Mitsubishi Lancer, Citroen C5, Volvo V40, volvo V70, Ford Focus-Mondeo. Azthiszem nem hagytam ki semmit. :)
2015. júl. 21. 21:18
 9/14 A kérdező kommentje:
Csak kihagytam valamit: Volkswagen Passat, Skoda Octavia
2015. júl. 21. 21:19
 10/14 A kérdező kommentje:
Úgy tudom a dízel a nagyobb nyomatéka miatt könnyebben kinyírja az automatát (Bár valószínű emiatt strapabíróbbra is tervezik). Az Opel automatáiról írják azt hogy gyenge. A francia automatáról nem tudok semmit, ha olyan mint az autó akkor... jaj, ha olyan mint a dízelmotorjuk akkor :)
2015. júl. 21. 21:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!