Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit választanátok? Honda...

Mit választanátok? Honda Accord vagy Volkswagen CC?

Figyelt kérdés

Az Accord 2.2 crdi, a CC pedig 2.0 DSG dízel. Melyik jobb, melyiket érdemesebb venni és miért?


Újonnan érdekel.


2015. júl. 12. 10:23
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, de akiket ismerek Honda Accord-al, azok tipikusan a rajoskodós fajta, még a vállalkozók is, élmény azokat a megvető pillantásokat figyelni rajtuk, amikor a parkolójukba német autókkal állnak be a bejövő ügyfelek.

Amúgy tényleg nagyon jó műszakilag a Honda, de nem elromolhatatlan űrtechnika és a VW sem egy rossz autó, ne sarkítsuk ki a dolgokat.

Ám igaz, újonnan nehéz lesz itt bevásárolni, esetleg importálni kell.

2015. júl. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 A kérdező kommentje:

# 10/11


Neked melyik kocsit jelenti az 1-es és melyiket a 2-es leírás. Mivel nem írtad oda, nem tudom eldönteni.


Más:

Egyébként meg ha a Volkswagen.de oldalon VW CC-ként van fent a modell, akkor ne akarjatok már meggyőzni arról, hogy az Passat CC. Röhej.

2015. júl. 12. 19:45
 13/47 anonim ***** válasza:
49%

Hali azt hittem egyértelmű volt,bár tényleg nem írtam oda :)

Az 1-es a megbízható Honda

a 2es a dögösebb rajoskodósabb vw cc


a 11-es hozzászóláshoz annyit szeretnék csak elmondani,hogy használtam mindkét márkát bár nem pont ezeket a típusokat,sajnos a volkswagen-nél már 130ezernél nagyon sok probléma jött elő,és újonnan lett véve,bár az egy Transporter 5 facelift volt Dsg váltó plusz minden extra benne volt.

hibalista:

ablakemelő kapcsoló kuka,kettős tömegű lendkerék 130 ezernél kuka,DSG váltó kb 120ezer körül össze vissza kapcsolgatott,rendszám világítás tönkrement,egr szelep kuka.Nem volt kímélve az autó,viszont agyon hajtva sem volt.Sok ismerős passatjánál ugyanezen problémák jelentkeztek.

Természetesen olyan ,mint a kettős tömegű lendkerék meghibásodása a Hondánál is be fog következni,mivel sajnos már azokba is bele rakják azt a xart.

Nyilván Hondában is van rajoskodó típus,viszont úgy gondolom azok inkább egy civic type-r-t vesznek,és passat cc-ben is ülhet öltönyös nyugodt öregúr.

Személy szerint én német autó párti voltam ,gondoljunk csak anno a w124-es Mercedes elnyűhetetlenségére,vagy az audi 100 utódjára pl. az Audi a6 2.5tdi-re na az is kiment a világból 5.5literes átlag fogyasztással.

Viszont a németek rájöttek,hogy nem üzlet túl megbízható autót gyártani,mert akkor nem vesznek az emberek alkatrészt és nem járnak szervizbe annyit és ugye a fő profit a szervíz és az alkatrész eladás,természetesen a japán gyárak is lejjebb adtak jócskán a megbízhatóságból,de azért ott még mindig magasabb a megbízhatósági ráta.És ugyan tényleg nagyon szép egy mai audi,bmw,mercedes egy parkolóban,de nálam pont az előbbi szempontok miatt leszerepeltek a német autók,és hiába állnak be mondjuk egy Honda accord 2.2 cdti mellé,nem fogok tőlük hasra esni,bár meg kell hagyni gyönyörű formaterve van némelyiknek.

2015. júl. 13. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:

Valamint az előzőből annyit még kifelejtettem,hogy ha újonnan veszed az autót és megteheted anyagilag,hogy kb.3éves korban eladod és veszel helyette egy szintén újat akkor tökéletesen jó a német autó is,elvégre a tehetősebb németek is ezt csinálják Deutschlandban,talán tudhatnak valamit :D

Ja és nyilván lesznek itt német kontra japán autó viták,de én ezekre csak annyit szoktam mondani,hogy el kell menni egy jó szerelőhöz aki szinte minden típust szervizel és meg kell kérdezni tőlük hogy pl mennyi gond van egy pdtdi Passattal vagy egy azonos pl Honda Accord i ctdi-vel (azonos futásteljesítmény és használat mellett)a kapott válasz ledöbbentő lesz,de akár független autótesztek tömkelegei is ezt bizonyítják az interneten.

2015. júl. 13. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 schocko ***** válasza:
A volkswagen.de oldalán található cc az a régi modell, az új Passatot már egy éve árulják, s ennek az újnak megfelelő cc majd csak jövőre jön...a régi cc-t is esetleg meg lehet még valahol venni, ha nem baj, hogy előző modell...
2015. júl. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 A kérdező kommentje:
Tökmindegy, szépnek szép kocsi a "régi cc" is.
2015. júl. 13. 13:51
 17/47 anonim ***** válasza:
A CC csak vagy 2 misivel drágább mint egy vele egyidos honda. A piac elég jól beárazza, hogy mi, mit ér. Nagyon nincs egy ligában a két kocsi.
2015. júl. 18. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:

Utálom a Volksvagent.

Az egyik tipikus morcos hideg márka, mint maga a németek.:P

2015. júl. 18. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
Vagy mint akik utálkoznak :)
2015. júl. 18. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:

Japán kontra Német vita ,nevetséges,hogy milyenek az emberek....szegény Volkswagenesnek bántja a lelkiismeretét,hogy a Honda megbízhatóbb autó (ezek tények,ha nem hiszed nézd meg az autó teszteket).

Az lehet,hogy kis országunkban a megalománia miatt jobban eladható egy Volkswagen mint egy Honda,mert itt ebben az országban mindenki nagyobbnak akar látszani mint ami.

Van egy magyar mondás :Addig nyújtózkodj amíg a takaród ér!!

Sokan megveszik a csilli-villi német autókat azután amikor szervizelni kell akkor arra már nincs pénzük,az okos ember pedig japánt vesz főleg ha nem ellensége a saját pénzének.Aki meg tele van dellával annak mindegy mit vesz ,mert nem lényeges szempont :D

2015. júl. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!