Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Sikerülhet-e a jogosítvány...

Sikerülhet-e a jogosítvány megszerzése, ha a tanfolyam előtt sosem vezettem?

Figyelt kérdés
Biztos van, aki így csinálta, de nekem az összes ismerősömmel gyakorolt családtag vagy barát. Én viszont senkit nem tudok erre megkérni, mennyivel lesz így nehezebb? Mennyire tolerálják az oktatók, ha nagyon béna vagyok az elején (mondjuk azért nem töröm össze a kocsit, csak nehezen mennek az első lépések)?
2015. júl. 10. 16:55
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

a baráttal, családtaggal gyakorlás egyébként azért sem igazán jó ötlet (azon felül, hogy téged eltilthatnak, aki meg engedte, az komoly büntetésre számíthat), mert nem az autó kezelése a nehezebb rész (eldugott utakon max ezt lehet elsajátítani, ezt is sokszor rosszul), hanem a forgalomba való beilleszkedés.

mondjuk nálunk elég maximalista volt az oktató ilyen szempontból.

2015. júl. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Konkrétan, ha elkapnak aki engedte, és neked is 3 évre ugrik a jogsi, egy 100 ezeres bünti közúti veszélyeztetésért.
2015. júl. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

"Konkrétan, ha elkapnak aki engedte, és neked is 3 évre ugrik a jogsi, egy 100 ezeres bünti közúti veszélyeztetésért."


Egyébként mi a helyzet magánterületen való gyakorlással? Elvileg ott is a KRESZ érvényes, ez világos, de egyrészt bejöhet-e a rendőr ellenőrizni, másrészt pedig ráhúzható-e a közúti veszélyeztetés egy olyan esetre, amikor egy zárt, elhagyatott, üres parkolóban tolatgat valaki?

2015. júl. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Szia!

Ne tartson vissza az hogy még sosem vezettél előtte!

Én is így vagyok és eleinte engem is bántott kicsit ez a dolog magamban hogy nem tudok gyakorolni mikor mindenki körülöttem mesélte hogy itt-ott földutakon már gyakorolt baráttal, rokonnal.

Az én oktatóm nagyon jó fej pedig sajnos elég bénácska vagyok még így az elején, valószínűleg kellenek a plusz órák is majd, de nagyon szeretném megtanulni.

Nyugodtan vágj bele és ha az oktatód cseszeget mert béna vagy még az elején cseréld le mert neki nem az lenne a feladata hogy elvegye a kedved a vezetéstől.

Egyébként mikor belevágtam én is keresgéltem ebben a témában pl itt gyakori-n is és elég sokan írták, hogy előtte még nem vezettek mégis sikerült nekik :)

2015. júl. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!


(Elkapni senkit nem kaptak el, mindenki talált olyan helyet, ahol senkivel nem találkoztak, nemhogy pont rendőr lett volna.)

2015. júl. 12. 09:38
 16/18 anonim ***** válasza:

"Egyébként mi a helyzet magánterületen való gyakorlással? Elvileg ott is a KRESZ érvényes, ez világos, de egyrészt bejöhet-e a rendőr ellenőrizni, másrészt pedig ráhúzható-e a közúti veszélyeztetés egy olyan esetre, amikor egy zárt, elhagyatott, üres parkolóban tolatgat valaki?"


Ha forgalomtól el van zárva, vagyis magán terület, akkor oda a rendőr nem jöhet csak úgy be.

2015. júl. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
100%
Szerintem nem is jó hogy ha az ember már úgy megy oda h tud vezetni...Sok minden más ahogy az oktató kéri és szabályos és más már akkor is ha egyedül vezetsz...Ha rögzülnek a "hülyeségek" azon már nehéz változtatni...
2015. júl. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Én sem vezettem előtte egy centit se. S ezt meg is mondtam az elején az oktatónak. Nagyon rendes és türelmesen magyaráz, persze rám szól, ha ökörséget csinálok.


Szimplán figyelj oda és próbáld azt csinálni, amit mond. Ha nem érted miért, akkor kérdezz!


ÉN az elején nem éreztem a kocsit. A rutin pályán nem tudtam mindig a jobb oldalon tartani. De aztán belejöttem. Sokszor mondja még most is, hogy későn kezdem el a kanyarodást.(ennek az a következménye, hogy sokat kell dolgozni, tekerni a kormányon)


De azt is elmondta, hogy nem itt fogok megtanulni vezetni. (hanem a való életben)


Lassan lejár a 30 kötelező óra. Majd meglátjuk mi lesz.


De életem egyik legjobb befektetése és döntése volt, hogy elkezdtem.


32 N

2015. júl. 20. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!