Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire jó az e learning...

Mennyire jó az e learning kresz képzés? Valamint pontosan hogyan zajlik, és kb mennyi idő?

Figyelt kérdés

2015. jún. 17. 15:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt 15 éves korom óta kismotorra jogsim és intenzíven vezettem mikor 19 évesen elmentem tavaly előtt az e learningre. Le akartak beszélni minden áron az autóssuliban, de hát suli meg meló mellett más varia nem volt.De meglepően jó és érthető a program, bár szerintem aki életében nem vett részt forgalomban annak elsőre kissé néha lehet, hogy nem érthető minden. Egyébként annyi az egész befizeted az összeget az autós iskolában, ők elfognak neked küldeni emailben mindent hogy hol kell belépni a programba stb stb. 2 hónapod van rá hogy megcsináld az egész programot és maga a program egy teljes elméleti kresz oktatással ér fel. Ha nem sikerül végigérned 2 hónap alatt lehet jó pénzért a hozzáférést biztosítani. Nincs megadva hány órát csinálod és mikor állsz neki, tehát bármikor besúvaszthatod a napi teendőid közé. Emlékeim szerint 4 nagyobb témakör van azokon belül kisebb részekre van osztva "órákra", minden óra után van egy pár kérdésből álló kis teszt amit ki kell töltened. És minden témakör végén vagy egy modulzáró amit ha nem tudsz sikeresre megcsinálni nem enged tovább. Ha végeztél az utolsó témakörrel lesz egy 100 valahány kérdésből álló tesztlap amit ha kitöltesz kapsz egy másik kérdéssort ami egy kreszvizsgának felel meg. Ha ezeket sikeresen teljesítetted kapsz egy vizsgaigazolást amit a program elküld a sulinak ők meg a közlekedésfelügyelethez. Így jogosultságot kapsz hogy mehess kreszvizsgára. Kicsit hosszú de nagyjából így van. Szerintem jó volt, érhető az anyag, van sok ábra, elég szájbarágós is helyenként, a tesztek különösen jók mert hát ismétlés az is. Mint írtam 2 hónap van rendelkezésedre de ha előbb megcsinálod előbb tudsz vizsgára menni, én kihasználtam a 2 hónapot :D
2015. jún. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%

B kategóriát tudom, a többi lehet kicsit más.

Hát most úgy van, hogy 90 órád/egy éved van elvégezni. Az egy éven belül kedved szerint csinálhatod bármikor, ha a 90 óra nem lenne elég, akkor lehet pótórát venni tízesével.

A felépítését nem írom le, van a neten demó verzió, abból elég jól átjön, olyan az egész.

Én nulláról indulva, mindent szépen lassan, alaposan átrágva, az összes kérdést, mindent átnézve 17 órát töltöttem vele. Még így is kevesebb idő, mint egy tantermi képzés és tuti nincs az, hogy elbambulsz és lemaradsz. Ha meg nagyon nem értesz valamit, az oktatóval lehet konzultálni, persze nem olyan közvetlenül és rögtön, mint egy órán.

B kategóriánál 5 modul van, ezekben néhány kisebb lecke és mindegyik végén egy vizsga, ahogy előttem írták. Az összes lecke után a 3 pontos forgalmi helyzetekre van gyakorló rész, kb 175 kérdés. Utána egy valódit szimuláló vizsga (de ezt megnézheted a szakoe.hu oldalon is), de ezt is írták, csak pontosítottam a számokat. :D

Ja ha nagyon profi lennél kreszben és csak végigkattogtatod meg tesztelsz, minimum 5 órát akkor is el kell töltened vele.

Ha mindent sikeresen teljesítettél, akkor erről kapsz egy igazolást és azzal lehet vizsgára jelentkezni, de ezt majd az oktatód intézi elvileg.

2015. jún. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem jobban jársz vele mint a tantermi képzéssel. Én a kocsira még tantermi képzésen csináltam, motorra már E-learning-en (meló miatt nem volt időm). Lehet hogy a tantermi oktatásnál az oktató kifelejt valamit vagy esetleg nem mindenki érti meg amit magyaráz. E-learningen minden le van írva érthetően, addig nem is enged továbblépni míg nem olvasod el amit kötelező. Rajtad függ mennyi idő alatt csinálod, akár 1 hétvége alatt is meg lehet csinálni az egészet, és az ellenőrző tesztkérdések ugyan azok mint amik a KRESZ vizsgán lesznek. Jól be tudod vele gyakorolni a kérdéseket. Mindent érthetően leírnak, animációkkal, képekkel is segítenek. Az autósiskolában megmondod hogy E-learning-es képzést akarsz, regisztrálnak, kapsz egy e-mailt az adatokkal és be tudsz lépni. Nem bonyolult a program, szépen sorba lehet haladni, a végén ha megvan a nagyteszt akkor küld egy igazolást az iskolának hogy elvégeztél mindent és kérhetik az időpontot.
2015. jún. 24. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én B kategóriát csináltam, tegnap előtt végeztem vele.. 20 nap alatt végeztem vele egyéb dolgok mellett. Sokkal jobb, mert akkor csinálom amikor van időm.

Szerintem is könnyen érthető, bár én már valamennyire tudtam a kreszt.

Jól, többször elmagyaráz mindent, tényleg szájbarágós, de az nem baj!Az ábrák is érthetőek!

Az, hogy hogy zajlik, az előttem lévők nagyon jól leírták. :)

18L

2015. jún. 27. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%
2013-ban vizsgáztam KRESZ-ből az e learning segítségével. Ajánlom mindenkinek! :)
2015. jún. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%
Én kb. egy hónapja vizsgáztam, 15 óra alatt letudtam a tananyagot, így már le tudták kérni a vizsgahelyemet, de a maradék 75 órát még elhasználhattam gyakorlásra. Végül azt hiszem a gyakorlással együtt jött ki 17 órára és elsőre meglett a vizsga. Csak ajánlani tudom! :)
2015. aug. 16. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!