Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Sikerülhet-e a jogosítvány...

Sikerülhet-e a jogosítvány megszerzése, ha a tanfolyam előtt sosem vezettem?

Figyelt kérdés
Biztos van, aki így csinálta, de nekem az összes ismerősömmel gyakorolt családtag vagy barát. Én viszont senkit nem tudok erre megkérni, mennyivel lesz így nehezebb? Mennyire tolerálják az oktatók, ha nagyon béna vagyok az elején (mondjuk azért nem töröm össze a kocsit, csak nehezen mennek az első lépések)?
2015. júl. 10. 16:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Ez engem is erdekel!
2015. júl. 10. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Természetesen sikerülhet. Elvileg nem is gyakorolhatna a jelölt, legfeljebb nagyon elzárt területen.

Meggyőződésem pedig az, hogy inkább árt ez az előre gyakorlás, mint használ. Persze vannak nagyon rossz oktatók is, de normális és jó oktató mellett nincs szükség előre vezetgetni.

2015. júl. 10. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Figyelj ezzel nem vagy egyedül. Többen vannak úgy, hogy soha életükbe nem vezettek. Azon meg ne görcsölj, hogy egy rakat pót órát kell venned mert biztos kell. Csak azok mennek el a kötelező után vizsgára akik már tudtak vezetni. (sok olyan van aki már vagy egy éve vezetget csak jogsija nincs)

Mikor én elkezdtem vezetni én is nagyon sokat szenvedtem emiatt. Mondjuk én nem ilyen elindulás jellegűvel hanem a beállásokkal meg a szlalom pályán.


Arra viszont készülj fel, hogy néhány oktatónak az a mániája, hogy azt hangoztatja az embereknek, hogy "bezzeg a többiek" " nem értem a problémád". Ezeket vagy nem hallod meg vagy oktatót váltasz.

2015. júl. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Egyébként én magam negyvenen túl kezdtem vezetni,s 12 év alatt nem ütöttem még el senkit. Fékcsikorgás sem szokott lenni körülöttem, meg dudakoncert.

A gépet nem kezelem olyan precízen, mint egy jó érzékkel megáldott fiatal, de azért elvagyok.

2015. júl. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Sikerülhet.
2015. júl. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Velem sem gyakorolt senki, mégis simán megtanultam. Szerintem ezzel az emberek 80-90%-a így van. Budapesten nem olyan könnyű megoldani a "gyakorlást", mint egy eldugott tanya közelében vagy az erdőszéli kavicsos úton.
2015. júl. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
soha nem ültem autóba vezetés előtt és még is sikerült elsőre.
2015. júl. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Én így menetem, nagyon béna voltam. Arra készülj fel, hogy 90%-ban elsőre meghúznak. 2. alkalommal engedtek csak át engem is. Mikor látta a vizsga biztos, hogy egyszer buktam, szinte bele se kötött semmibe.

Átmentem.

2015. júl. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

En se vezettem elotte, legfeljebb mikor baby voltam es apu az olebe ultettett hogy tekerjem a kormanyt o meg nyomta a pedalokat ;D


Annyi orat vettem amennyi a kotelezo volt es elsore atmentem minden vizsgan.


Ez nem attol fugg, hogy elotte mennyit vezettel vagy sem, hanem ez a veredben van. Vagy van hozza tehetseged vagy nincs. Ennyi.


Van egy baratnom aki nagynehezen levizsgazott de folyamatos hibakat kovetett el. Rendszeresen behuzott kezifekkel kozlekedett, az iranyjelzot nem hasznalta vagy mindig ugy felejtette. Siman elindult koran reggel paras ablakokkal ugy hogy egy centit nem latott ki a szelvedon es csak utolag jott ra, hgy ablaktorlot kene hasznalni. Stop tablakat az agya teljesen kiszurte, mindig ugy kellett szolni neki elore, hogy stop lesz, meg kell majd allni.


Szegenykem vezetett vagy egy eve mikor a busz betolta a sarki hazba es akkor rajott o is, hogy neki ezt nem kene eroltetni. Csoda hogy egy evig birta baleset nelkul es szerencsere kisebb karcolassal meguszta. Nagyon tehetseges zenesz, de az autovezetes a mai napig kinai neki.


Nem ilyesztegetni akarlak, de van ilyen is. Ez majd ugyis csak akkor derul ki amikor volan moge ulsz.

2015. júl. 10. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Én megkérdeztem az oktatót, azt mondta, inkább ne gyakoroljak családtaggal, ha már addig nem tettem.

jónéhány óráig sávban sem tudtam tartani a kocsit. jól tolerálta. parkolásnál elkaszáltam az egyik oszlopot... ezt szerintem direkt hagyta, hogy érezzem, ilyen is van... aztán a forgalomban már persze nem voltak ilyenek, jobban féltik annál az oktatók a kocsijukat!


nyugi, menni fog. max kicsit lassabban.

én sem ültem sosem volán mögött előtte, 32 éves fejjel vágtam bele, és már 3 hónapos a jogsim :) és gond nélkül elboldogulok vele.

2015. júl. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!