Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » AM kategóriás jogsin a 78-as...

AM kategóriás jogsin a 78-as kód hogyan van feltüntetve?

Figyelt kérdés
Tudnátok képet linkelni róla,akár lerajzolva, akár valós jogsin? Előre is köszönöm! :)

#AM #78 kód
2015. jún. 9. 20:59
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

78: Automata sebességváltóval felszerelt járművekre korlátozva


Vezetői engedélyre csak a számkódokat írják rá.

2015. jún. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
És akinek van AM-es jogsija, fel van tüntetve ez valahol? Vagy ez csak legenda,hogy ráteszik hogy automata váltóssal vizsgáztál?
2015. jún. 9. 21:59
 3/19 anonim ***** válasza:
65%
Csak legenda,egy am-es jogsin sincs feltüntetve a 78-as kód
2015. jún. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
És mi van azzal,ha megkérdeztem az oktatót,és azt mondta rajta lesz? Hallottam már ilyen-olyan verziót is,és nem tudom kinek higgyek. Az oktató tudja rosszul,vagy a ,,nép,,?
2015. jún. 9. 22:16
 5/19 anonim ***** válasza:
65%

Nem az oktatód dönti el, milyen kódok kerülnek a jogosítványra...

Segédmotornál nincs korlátozva az automata és a váltós verzió, hacsak annak nincs egészségügyi oka.

Személygépkocsiknál viszont, ha automata váltóson tanul, vizsgázik a tanuló rákerül a jogosítványára a 78. kód, nem vezethet manuális váltós autót (mivel nem azon tanult, nem tanult váltót, kuplungot kezelni)

2015. jún. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
69%
Évek óta terjed a rémhír, és már az oktatók is beszálltak az idén valamiért, vagy csak te teszed fel ugyanazt a kérdést sokadszorra. A 326/2011 már két éve hatályos, nem tudom miért most kapták fel az oktatók a témát. Két éve még azt híresztelték az oktatók, hogy az AM korhatára 17 év lesz. Pedig csak el kellet volna olvasni az egyébként 2011-ben leírtakat!
2015. jún. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
65%

Ráadásul a jogszabály ami előírja, hogy a vizsgalapon fel kell tüntetni, hogy valaki automata váltóson vizsgázott, is már két éves, de eddig senki se tudott olyan AM jogsit mutatni amiben benne a korlátozás!


24/2005. (IV. 21.) GKM rendelet


a közúti járművezetők és a közúti közlekedési szakemberek képzésének és vizsgáztatásának részletes szabályairól



A vizsgák érvényessége, a vizsgaigazolás kiállítása


14. §


(6)92 A vizsgaigazoláson szöveges bejegyzés alkalmazásával kell feltüntetni azt a körülményt, ha a vizsgázó bármely járművezetési vizsgát (járműkezelési, rutin vagy forgalom) automata sebességváltóval rendelkező járművön tette le.


92 Megállapította: 45/2013. (VIII. 7.) NFM rendelet 10. § (1). Hatályos: 2013. VIII. 15-től.

2015. jún. 9. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
54%

Na megtaláltam. Olvasd végig a kommenteket is, a 8. nem mer váltós motort vezetni, úgy behülyítették!

Tanulságos az is amit a kérdező írt, mert ő is automatán vizsgázott, de semmi korlátozás nincs.

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__autok-motorok__688..

2015. jún. 9. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
54%

Minden volt csak a kérdésre nem írtam semmit. Szóval a jogsidon a 12. rovatban vannak a korlátozások kódjai, mindig az adott kategória mellett:

[link]

2015. jún. 9. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Ó ennek nagyon örülök :D Köszönöm a sok választ! Még van 2 kérdésem.

1,Ugye a AM kategóriás jogsinál meg van szabva a 45km/h-s sebesség határ,de már a 16 éves robogóm is képes 55-tel menni. Akkor csak akkor büntet a rendőr,ha észreveszi hogy többel mész,mint 45?

2,Láttam fel lesz tüntetve a jogsin,ha valaki szemüveges. Mikor csináltattam a szemüvegem ,ráírták a papírra hogy ,,vezetéshez szükséges!,,. Rövidlátó vagyok,a lencséim az 1 dioptriát se érik el. Azért hosszabb távon nyilván felveszem,hogy rendesen lássak,de ha pl itthon pár utcával odébb megyek szemüveg nélkül,igazoltatnak és rajta van a jogsin hogy szemüveget kell használnom,és épp nincs rajtam, abba beleköthet ,vagy csak kapok egy ejnye-bejnyét?

2015. jún. 10. 08:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!