Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az autónak nem rossz ha...

Az autónak nem rossz ha lassan megyünk vele nagy sebeségben?

Figyelt kérdés
Most kezdtem el vezetni tanulni (hivatalosan) eddig családon belül tanultam és hagyták, hogy úgy kezeljem az autót ahogy jól esik, csak mondták, hogy mi hogy van. De most az oktatóm mondta, hogy ne rakjam üresbe az autót megállás előtt vagy kanyar előtt, ami nekem eddig szokásom volt. Azért mert baromi kényelmetlen ha körülményesen váltogatok olyankor. Ha tudom, hogy megfogok állni és előtte 4 esben mentem akkor üresbe raktam az autót mondván, hogy úgyse jó neki ha négyesben olyan kis sebességgel megyek, és úgyis 1 essel fogok majd elindulni. Kanyarban ugyanez, hogy lefékezek és csökken a sebesség, ráadásul nem tudnám előre berakni mondjuk 1 esbe vagy 2 esbe mert úgy szoktam meg, hogy amilyen sebességgel kiérek a kanyarból annak belátása szerint teszem sebességbe. És ez engem baromira összezavart, hogy most állandóan sebességben van az autó meg ekkora kell váltani meg akkor kell stb. Most akkor ha rossz ahogy én csinálom akkor az miért rossz? Jó persze mondták, hogy motorfék miatt. Ide le se írom, mi a véleményem róla mert ez olyan hogy valaki szerint finom a vajaskenyér valaki szerint meg nem és nincs értelme vitázni róla. De ezenkívül valami más?
2015. jún. 9. 17:53
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Ja igen annak se nagyon örültem hogy dízel autót kaptam mert eddig benzinest vezettem és az szimpatikusabb volt
2015. jún. 9. 18:47
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj a "csaladon beluli tanulassal", mint az edzo nelkuli lemegyek a terembe es kigyurom magam hozzaallassal.

Ha valamirol nincs ismereted es egy masik (hozza nem erto) szemely velemenyere hagyatkozol, akkor rosszul tanulod meg a dolgot, begyakorlod, az izmaid hozzaszoknak es hibas lesz a kivitelezes, te pedig azt fogod hinni, hogy a vilag teved, mert az sokkal kenyelmesebb ahogy te csinalod, biztos mindenki h.lye, de te majd megcsinalod a vizsgan ugy ahogy kerik, aztan folytatod a butasagot az eletben.


Nem veletlenul vannak az edzok. Megmutatjak, hogyan kell a bizonyos gepeket hasznalni, milyen a pontos (egeszseges) guggolas, ami nem teszi tonkre az izuleteidet. Az autovezetesnel sincs ez maskent.


"talán hajlamosabbak gyorsabban menni üresben az emberek, ezért gondolják úgy hogy jajj sebességben mennyivel biztonságosabb" - nem igazan ertem, hogy itt mire gondolsz. Sebessegben MINDIG biztonsagosabb az auto. Amig az auto sebessegben van, neked nagyobb a kontrollod felette.

Tudsz lassitani (fekpedallal, motorfekkel) tudsz gyorsitani (visszavaltassal, eros gazfroccsel). Ha az auto uresben van csak a lassitas marad meg a kormany elrantasa, pedig nagyon sok esetben epp a gyorsitas mentheti meg az eleted es nem a fekezes. De ha uresben van a kocsi es gyorsitani kell ertekes perceket veszithetsz amig kitalalod melyik sebessegre van szukseged, lenyomod a kuplungpedalt es beteszed a fokozatba.


"nem mondtam neki hogy szerintem így nem jó" velemenyed van egy temarol ugy hogy nem is ertesz hozza. Nem ismered pontosan az auto mukodesi elvet, nem tudsz meg vezetni, de mar biztos vagy benne, hogy amit az oktato mond az nem jo, ahogy te tudod, az a tutti.


Javaslom kicsit vegyel vissza es probald meg ugy megtanulni, ahogy tanitjak. Amikor tobb tizezer kilometer meg 2-3 lelakott auto lesz a hatad mogott, akkor majd bevezetheted a sajat kis trukkjeidet, amivel akar meg jobb/biztonsagosabb sofor is lehetsz, de amig nincs hatterismereted a dologrol, addig ne eroltesd. Ez a kanyarban uresbe dolog ez hajmereszto!!!! Azonnal felejtsd el!

2015. jún. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
Igen? akkor gyere 1v1 re játszuk le bäzmeg
2015. jún. 9. 21:17
 14/26 anonim ***** válasza:

szívből remélem kérdező, hogy ilyen hozzáállással nem kapsz jogsit.

persze nap mint nap látok alkalmatlan sofőröket az úton, így nincsenek illúzióim,

2015. jún. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:

Ez csak vicc akart lenni, tudom hogy nem volt az de erre a kommentre nem igazán tudtam mit ragálni. Honnan tudja ő hogy nekem mennyi rutinom van autóvezetéshez meg egyéb dolgokhoz, úgy beszélt velem mintha valami analfabéta lennék ezekután nincs értelme belemenni abba amit mondott mert nem vagyok retardált. Ha megkérdezel az utcán egy embert mennyi 1+1 valószínűleg nem fogja mosolyogva rávágni hogy kettő, hanem furcsállni fogja hogy miért kérdezel ilyet, hisz valószínűleg te is tudod, ha viszont egy 4-5 vagy 6 évestől kérdezed meg valószínűleg boldogan rávágja hogy 2 mert jelenleg ez az értelmi szintje.

Kicsit kevésbé nézzünk már le valakit látatlanban légyszives :)

2015. jún. 9. 21:24
 16/26 egySanyi ***** válasza:
Ha már ekkora arcod van és te mindent jobban tudsz itt mindenkinél, akkor kérlek a vizsgádon győzd meg a vizsgabiztost az igazadról és csak úgy vezess ahogy szerinted kellene és ne úgy ahogy az oktatód tanítaná. Ha elég meggyőző leszel biztos megadja a lehetőséget a pótvizsgához.
2015. jún. 9. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

"nincs értelme vitázni róla..."

"De ezenkívül valami más?"

"hátha lesznek ellenvélemények"


Most akkor kivancsi vagy masok velemenyere vagy sem? Leirjuk, hogy mi hogyan latjuk es "játszuk le bäzmeg" a valasz?

Ha valaki veled nem egyezo allasponton van akkor az mar "úgy beszélt velem mintha valami analfabéta lennék". Tudod, akinek nem inge nem veszi magara. Elolvastad amit irtam es nem ugy hangzott ahogy te szeretted volna latni a dolgokat es besertodtel. Miert? Ugy erzed talan, hogy igazam van? Ha szerinted nincs igazam, nincs miert besertodni. Nem volt parasztkodas, analfabetazas, sem leh.lyezes!


Probald nyugodtan elolvasni ujra, hatha megerted mirol beszeltem.


"hanem azért mert ezt tartom legbiztonságosabbnak" - de ertsd meg, hogy hibasan csinalod! Megtanulsz egy guggolasi format a kondiban, es csak pakolod magadra a sulyokat. Nincs senki aki rad szoljon, erzed, hogy erosodsz, 'biztonsagosnak tartod', dagad az izom a labadban es egyszercsak reccs, es megvan a baj es honapokra leserulsz es nem erted miert. Ha egy edzo meg az elejen meglatta volna a format elsirja magat milyen szabalytalan, de szivesen kijavitott volna, mert azert van ott. Az uresben kanyarodas egy hibas beidegzodes meg akkor is ha te ezt biztonsagosnak erzed. Nemcsak hogy hibas de mint irtam veszelyes is! Nem az a celom, hogy beloled tokeletes sofor legyen, mert teszek ra, hogy az eleteddel mit csinalsz, de amikor veszelyesen kozlekedsz, akkor legtobbszor masokra fogsz negativan hatni (...baleset...) es a tobbieket probalom vedeni ;)

2015. jún. 10. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:

Alapvetően szimpatikus volt az érvelés attól eltekintve is, hogy az elején írtad hogy azt gondolom "biztos mindenki h.lye".

Az a rész verte ki a biztosítékot, hogy "velemenyed van egy temarol ugy hogy nem is ertesz hozza. Nem ismered pontosan az auto mukodesi elvet, nem tudsz meg vezetni, de mar biztos vagy benne, hogy amit az oktato mond az nem jo, ahogy te tudod, az a tutti."

Hát itt annyi mindent kijelentettél rólam egyszerre hogy azt se tudtam fiú vagyok e vagy lány. Mondom ezeket te mind honnan tudod rólam?

A másik meg, hogy biztos azt hiszem csak az a jó amit én mondok amit meg az oktató az szär. Azért nem mondtam az oktatónak, mert tisztában vagyok vele, hogy nem véletlenül ő az oktató én meg a tanuló, és hiába mondanám az én véleményemet akkoris azt mondaná hogy az úgy jó ezért csak csináltam ahogy ő mondta. De persze akkor már biztos azt gondolom hogy szar. Ha ennyire biztos lennék benne nem tettem volna fel ezt a kérdést, hogy meggyőzzenek arról miért rossz ahogy én csinálom. És a teteje az volt hogy vegyek vissza abból amit nem is mondtam vagy gondoltam csak te kitaláltad hogy biztos így van.

2015. jún. 10. 01:07
 19/26 anonim ***** válasza:

#6

" Én egyszer kinyomott kuplunggal kanyarodtam az oktató mellett és majd kirepültem a kocsiból. "

Engem meg majdnem kidobott, amikor ilyet csináltam :o :D


Nyilván én vagyok a hülye a friss jogsimmal, és azzal, hogy előtte SOHA nem ültem volánnál, de vagy 3x el kellett olvasnom a kérdést, hogy értsem, miről van szó.

Egyszerűen számomra érthetetlen, hogy hogy kerül haladás közben üresbe a kocsi :o


Megálláskor nem váltogatok semerre... akárhányasban is megyek, fék, majd kuplung+fék és "ezt hívjuk célbaérkezésnek". Aztán rakom üresbe, vagy ha már indulok is tovább, akkor 1-esbe.


Kanyarban meg nem is értem még ennyire sem. Már kanyarodás előtt visszaváltok a megfelelő fokozatba (igen, én is tudtam kinyomott kuplunggal kanyarodni, az oktató meg közölte, hogy most lekeverne egyet hátulról, ha tehetné), és ennyi.

Kanyarban maximum akkor váltok, ha előtte meg kellett állnom... de akkor is felfelé 1ből 2be (ezt meg kifejezetten útálom, de elvárás volt, így megcsináltam, és most már egyedül is megcsinálom)


Tudod, kedves Kérdező, az a legnagyobb baj, ha az ember otthon "tanulgat" vezetni, mielőtt szakemberhez kerülne, hogy utána az nem győzi kiölni a rossz beidegződéseket. És ezt rendbetenni sokszor nehezebb és hosszadalmasabb, mint nulláról megtanítani.

2015. jún. 10. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Szinte senki sem csinálja azt, hogy minden egyes lassitásnál minden sebességet visszaváltogasson, és ez hülyeség is lenne, mert semmi haszna és csak koptatod az autót vele.

Én úgy szoktam, hogy megyek mondjuk 4-ben 50-el. Jön a kereszteződés. Elveszem a gázt, fékezek, mikor lecsökken a fordulat kinyomom a kuplungot, lassan kiveszem sebességből, mire ez megtörténik, oda is érek a kereeszteződéshez, és teszem 1-be vagy 2-be.

2015. jún. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!