Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az autónak nem rossz ha...

Az autónak nem rossz ha lassan megyünk vele nagy sebeségben?

Figyelt kérdés
Most kezdtem el vezetni tanulni (hivatalosan) eddig családon belül tanultam és hagyták, hogy úgy kezeljem az autót ahogy jól esik, csak mondták, hogy mi hogy van. De most az oktatóm mondta, hogy ne rakjam üresbe az autót megállás előtt vagy kanyar előtt, ami nekem eddig szokásom volt. Azért mert baromi kényelmetlen ha körülményesen váltogatok olyankor. Ha tudom, hogy megfogok állni és előtte 4 esben mentem akkor üresbe raktam az autót mondván, hogy úgyse jó neki ha négyesben olyan kis sebességgel megyek, és úgyis 1 essel fogok majd elindulni. Kanyarban ugyanez, hogy lefékezek és csökken a sebesség, ráadásul nem tudnám előre berakni mondjuk 1 esbe vagy 2 esbe mert úgy szoktam meg, hogy amilyen sebességgel kiérek a kanyarból annak belátása szerint teszem sebességbe. És ez engem baromira összezavart, hogy most állandóan sebességben van az autó meg ekkora kell váltani meg akkor kell stb. Most akkor ha rossz ahogy én csinálom akkor az miért rossz? Jó persze mondták, hogy motorfék miatt. Ide le se írom, mi a véleményem róla mert ez olyan hogy valaki szerint finom a vajaskenyér valaki szerint meg nem és nincs értelme vitázni róla. De ezenkívül valami más?
2015. jún. 9. 17:53
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
Ha valaki úgy gondolja nincs ezzel baj azt is írja meg légyszi :D
2015. jún. 9. 18:03
 2/26 anonim ***** válasza:
Azért mondta, mert vizsgán így megbuksz, tehát szabálytalan. Ha jól tudom azért mert KRESZ-ben a vezetéselméletben ez van. Amíg nem lassul le nagyon az autó hagyhatod sebességben, utána nyomd ki a kuplungot és fékezz. De én mióta levizsgáztam kanyar / lámpa előtt nagyon ritkán motorfékezek, szinte mindig üresbe teszem.
2015. jún. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Ugye mennyivel kényelmesebb?
2015. jún. 9. 18:05
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Jézusom, kanyarban üresbe teszitek? A kérdezőnél ez még egy dolog mert nincs jogsija, de azért annak akinek van, az azért eléggé nagy gond.


Kérdező, ha neked ez ennyire zavaró, akkor inkább ne vezessél autót, nagyon kérlek! Vagy max automataváltósat.

2015. jún. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Oké elmondtad a véleményed de ennyiben is hagytad, azért örültem volna ha leírod miért gondolod így.
2015. jún. 9. 18:29
 6/26 anonim ***** válasza:

2. válaszolónak annyit, hogy lehet félreértettem nála, tehát lámpa előtt lehet üresben gurulni meg máshol is egyenesebb szakaszon.


Kanyarodásnál viszont nem érzed kérdező, hogy a kocsi balra húz? Én egyszer kinyomott kuplunggal kanyarodtam az oktató mellett és majd kirepültem a kocsiból.


Persze ha 5km/h-val gurulsz, akkor mind1.

2015. jún. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Én kanyarodtam sebességben is meg üresben is és ugyanannyira húzott a másik irányba. Ez szerintem csak a sebességtől függ és talán hajlamosabbak gyorsabban menni üresben az emberek, ezért gondolják úgy hogy jajj sebességben mennyivel biztonságosabb. Szerintem csak normálisan le kell fékezni és ennyi, én azt tartom veszélyesnek hogy akkor váltsak amikor már készülnék a kormányzásra vagy hasonló, nem viccből szoktam hozzá ehhez a váltási módszerhez hanem azért mert ezt tartom legbiztonságosabbnak, hogy nem kell kapkodnom hanem szépen van időm indexelni kormányozni stb
2015. jún. 9. 18:42
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Haladási szituációban állandó kapcsolatnak kell lenni a hajtásláncon a motortól a kerékig..

ha kanyarodsz, akkor meg pláne..kanyar előtt fékez, kulturáltan lassít, majd olyan fokozatba teszed amilyennel a kanyart bonyodalom nélkül beveszed, és azzal ki is húzod a járművet a kanyarodásból..persze, ha gyalogos van a zebrán, akkor megáll, és egyes fokozat, majd indul..

egyébként az oktató szava a döntő, nem tanácsos pampogni, hogy nem így tudom...


jobb most megszokni a tutit, mert vizsgán bukta..de főleg az életben..

2015. jún. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 Tomcatters ***** válasza:
100%
Nem árt az autónak ha viszonylag kis sebességnél nagyobb fokozatba vagy,de ugyis erzed majd idővel ha ugy erzed kezd erőlködni ,akkor valts pl 4.Böl 3.Ba meg ismerned kell az autodat gyorsits fel tedd 5 be majd hagyd gurulni es mikor kezd gyengulni valts lejjebb es ugyan igy 4. 3. 2. 1. Fontos viszonylag kicsit emelkedon csináld es jegyezd meg a fordulatot mikor melyikbe mennyi km nel /rpm nel kezd rangatni es maskor picit elobb valts vissza (ezt mar sajat autonal erdemes vegigjatszani) amit utanna sokaig vezetsz.. mert mibden kocsi más foleg ha diesel benzin :)
2015. jún. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Csináltam is úgy ahogy az oktató mondta nem mondtam neki hogy szerintem így nem jó. Csak gondoltam itt rákérdezek hátha lesznek ellenvélemények és ahogy látom nem vagyok egyedül. De nyilván úgy fogom csinálni ahogy a vizsgára kérik.
2015. jún. 9. 18:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!