Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson, és a különös viselkedése?

Simson, és a különös viselkedése?

Figyelt kérdés
Szeretnék segítséget kérni, hátha valakinek volt már hasonló problémája. Tehát van egy simson star "turbós" motorral, megvan egy ideje költöttem rá ,de sosem volt tökéletes, nem ment úgy ahogy kellett volna. Nemrég szétszedtem a blokkot(megint) az 1es fokozat fogaskereke véletlenül fordítva került vissza és ezért kidobálta... Összerakás után beindítottam és alapjáraton hagytam 2-5percre, ezután kivittem tesztelni hogy sikerült-e az egyest helyrehozni, és legnagyobb meglepetésemre úgy ment a motor ahogy annak kell mennie. Kicsit csodálkoztam rajta mivel nem cseréltem semmit csak a tömítéseket (amik kb3 hónaposak voltak). Tehát már bemelegedett mikor kivittem ,és mivel ilyen jó volt ezért kint voltam vele egy ideig. Hazajöttem ,letettem. Másnap nagy vigyorral kitolom, benzint teszek bele, kerekekbe fújok és indítom. Normálisan indul, eddig semmi gond. Mikor viszont kivittem mikor húztam a gázt 1esben csak félig pörgött fel, ugyanígy 2, 3ban. Nem akart menni. Mikor pl másodikban ha magasabb fordulatot akartam inkább leakart fulladni mint felpörögni. És olyat is produkált hogy mikor kettesben tartottam egy bizonyos sebességet akkor néha-néha kihagyott a gyújtás. Egy nap állás után már megint sz.r volt a motorom.. Idegeskedés közben, leszedtem a karburátort ahol semmi hiba nem volt(új úszó jó szinttel, új szivatógumi, teljesen tiszta belül), egy csomó gyertyacsere; szintén semmi javulás. Ekkor már nagyon felhúzott hogy egy órás motorozás helyett 2órám ment el a semmire, így ráhagytam. Szerintem csak a gyújtással lehet valami, de nem tudom mi. Gyújtótrafó fél éve cserélve, kondenzátor gyertyapipa 1-2éve cserélve... Fogalmam sincs hogy mi lehet vele, főleg így hogy előző nap meg rendesen ment :( Köszönöm hogy elolvastad, és minden ötletet meghallgatok.

#hibás #rossz #Simson #gyújtás #segédmotor #Simson Star #motorprobléma #kényszerléghűtés #fogalmamsimcsmibajamármegint
2015. jún. 4. 21:23
 1/8 anonim ***** válasza:
A gyújtás alaplapon a filcen van olaj?
2015. jún. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
azthiszem van, szétszedés előtt volt
2015. jún. 4. 21:45
 3/8 anonim ***** válasza:
megy 120-at?
2015. jún. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
egy kondi, megszakítócsere nem ártana ha nem is az a baja de sokiat segít de szerintem biztos az.gyertyát milyet használsz?
2015. jún. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Gyertyából van minden fajta ,régi-új, sokféle hőértékben és márkában. Kondenzátorra énis gondoltam, de az csinálhat ilyet, hogy egyik napról a másikra tönkremegy??? Majd kicserélem őket, és a kondenzátort kivezetem majd a vázra valahova, ott jobb helye lesz.
2015. jún. 5. 21:52
 6/8 anonim ***** válasza:
csinálhatja nekem is ez volt csak schwalben de turós
2015. jún. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
nekem van pár ötletem csak mindenki lehülyéz miatta, de mégis érdekes módon nekem tökéletesen megy mindig a simsonom ha érdekel pár praktika akkor írj privátot
2015. jún. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ma betettem az új kondenzátort, kiis vezettem a helyéről; kapott új isolator gyertyát /tökéletes szikrát ad/. Annyit javult hogy a gyújtás nem hagyogat ki, viszont mikor odahúzom neki akkor visszafullad. Ha szép lassan húzom neki (mikor sebességben van) akkor kipörög, de tényleg csak akkor ha nagyon lassan húzom neki :/ Nemtudom miért van ez (főleg hogy arra az egy napra tökéletes volt...) Mi lehet még a probléma?
2015. jún. 7. 21:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!