Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A dízelt tényleg könnyebb...

A dízelt tényleg könnyebb vezetni, mint a benzinest?

Figyelt kérdés
Dízeles VW Polón tanulók vezetni.De azt mondják,hogy a dízelest sokkal másabb vezetni,mint a benzinest.Ha most hozzászokok a dízeleshez,akkor nem fog menni a benzines,mert azt sokkal könnyebb lefullasztani

2015. jún. 7. 20:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%
Nem sokkal másabb - nagyobb a nyomatéka, tényleg nehezebb lefulladni vele, de azért nem akkora különbség. Kis gyakorlás, és megy a dolog, sőt, ha tudsz jól vezetni, és nem egyensúlyozol induláskor a lefulladás határán dízellel, akkor semmi gáz nem lesz.
2015. jún. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A Volkswagen elég szépen megy,de amikor apám suzukijával gyakoroltam,az egy kínszenvedés volt,állandóan lefulladt.
2015. jún. 7. 20:17
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell tanulni kuplungolni, és akkor nem lesz gond egyik sem.
2015. jún. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Tomcatters ***** válasza:
100%
Egyetértek az előttem szólókkal ... gyakorlás, gyakorlás, gyakorlás... am diesellel vmivel nehezebb lefulladni tényleg a nagyobb nyomatekmiatt ,és eleve 50% kisebb fordulaton müködnek ez a masik ok h nehezebben fullad le induláskor :)
2015. jún. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Dízel nehezebben fullad le valamivel, és alacsonyabb fordulaton húz, ami előny egy bizonytalan kezdőnek, mert túl óvatos. De nincs nagy különbség benzinessel sem. Aki már kicsit rutinosabb, az dízelnél is nyomja a gázt indulásnál is, hogy haladjon. Meg lehet szokni gyorsan. Nem nagyobb a különbség, mint ha két teljesen más dízel között néznéd
2015. jún. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Hülyeség, hogy könnyebb, egy benzines átlag autót vezetni teljesen egyszerű és könnyű, nem az autó tehet róla, hogy béna vagy és nem tudsz vele elindulni. A dízelest is ugyan úgy lelehet fullasztani, ha nem úgy indulsz el vele.
2015. jún. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

6-os

Egyszerű nekünk, hiszen jópárév vezetés után már álmomban is tudok jól kuplungolni. Na de szerinted egy kezdő vezetőnek is ilyen egyszerű? Nem mindenki született úgy ám, hogy tökéletesen tudjon kuplungolni egy 1.3-mas Swiften.

2015. jún. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
78%
Dízelt és benzinest is könnyű vezetni.
2015. jún. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

7-es, miért kell egy 1.3 swiften rémüldözni? Nekem is volt ilyen autóm, legtöbb esetben alapjáraton elindul, de sokszor utánfutóztam vele 6-7 mázsa sóder stb ami már elég nehéz súly, de azzal is kis gázzal jól elindult.

Itt az érzéket kell megtanulni, aminek nem sok köze van a motor teljesítménynek. És a mostani újabb de átlag benzines autók 100LE körül vannak, amik simán elindulnak alapjáraton.

2015. jún. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
80%

Én is dízelen tanultam és utána a saját benzinessel nem nagyon boldogultam. Ha meg kellett állni, szinte törvényszerű volt, hogy le is fulladok.


Pár hét szenvedés után felhívtam a volt oktatómat, hogy segítsen. 1 óra alatt rendbetette a dolgokat.

Nem mondom, hogy most nem fulladok már le (lassan 2 hónapos a jogsim), de lényegesen kevesebbszer, tényleg csak néha-néha... és sokkal jobban kezelem a dolgot.

2015. jún. 8. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!