Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért van az hogy több diesele...

Miért van az hogy több dieseles autót találok mind benzinest? Milyet vegyek? Valaki megosztaná a tapasztalatait?

Figyelt kérdés
Pl .: használtautó keresőn, elsősorban h astrát és focus II kerestem 1.6 benzin kombi,de alig van 1-2 darab a településem 80km-es közelében. Dieselesből több van jóval. Burkoló vagyok,határ mellett lakom, szerszámok miatt jólenne a kombi, nem mondanám hogy sokat utazom autópályán,vagy sokat tartósan. Diesel nem nagyon van a családban,csak cégesautó de az megint más.
2015. ápr. 5. 21:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
56%

Mert a benzines sokkal jobb, ezért senki nem akarja eladni ;)

Viccet félretéve: mert sokkal több dízelt vesznek, mint benzinest, hiszen benyalják a kedvezőbb fogyasztás marketingdumáját, azt meg nem számolják hozzá, hogy mennyivel költségesebb a javítása. Pedig évi 25-30ezer km-t kell menni ahhoz, hogy megérje dízelt venni.

2015. ápr. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
61%
Ha valaki nagyon sokat megy annak megérheti idővel dízelt venni a kisebb fogyasztás miatt. De van aki simán csak a turbó motor húzása miatt veszi, meg hogy keveset kell vele váltani. De a dízel általában drágábban fenntartható, leszámítva az üzemanyagköltséget. Az értékvesztése is nagyobb, de ha százalékosan számolják akkor megtévesztő tud lenni és sokan nem számolnak ennek utána forintálisan, tehát megveszik a dízelt, mert van pénzük. Talán a dízel mellet szól az hogy könnyebb eladni éppen a fent említett okok miatti kapóssága okán. Nagyon nagy témának mentél ám neki, lesz itt válasz/komment még bőven.
2015. ápr. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
kösz a válaszokat. 1# hát 25000km biztos nem mennék 1 évben
2015. ápr. 5. 21:32
 4/14 anonim válasza:
45%
Nekem benzin/gázos, 1,6-os F Astrám van. Azt tudom ajánlani, elnyűhetetlen motorja van, a kopó alkatrészek pedig fillérekből megvannak hozzá. A gázrendszer még egy forintomba nem került mióta megvettem, viszont így akár a dízel alatt fogyaszt.
2015. ápr. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
89%
Pedig akkor is pénzbe kerül a gázrendszer ha más azzal együtt veszed az autót de ezt neked, kedves előző kommentelő, nem kell magyarázni. Szűrőcsere, műszaki vizsga előtti szemle, tartálynyomáspróba stb, ez mind pénzbe kerül, bár abban igazad van hogy mindemellett eléggé gazdaságos gázzal közlekedni, amennyiben hibamentes a rendszer.
2015. ápr. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
92%
Akkor nagy buli a dízel ha tudsz hozzá szerezni "okos" gázolajat.
2015. ápr. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
89%
Igazad van, most valóban rá fogok költeni majd a gázrendszerre. De ez maximum ilyen 10-20 ezres nagyságrendet fog kitenni. Most végeztem egy durva becslést, és az jött ki, hogy eddig kb. 250 ezret spóroltam meg a gázzal (ami hozzávetőleg az autó ára). Tehát bőven megérte.
2015. ápr. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
89%

Vegyél egyterűt, ha melóra kell.

[link]

Ez neked örök életű lenne.

2015. ápr. 6. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Ezen az oldalon találsz.

[link]

2015. ápr. 6. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Azért H Astrából bőven van benzines, esetleg lehet, hogy a kombikat javarészt dízellel vették, mert hosszútávra kellett cuccolós autónak.Ha általában nem autópályázol, akkor én az 1.4-est ajánlanám, kevesebb a biztosítása, picikét kevesebbet is eszik, és jó, megbízható motor.Azt a néhai autópályás menetet pedig ez is kibírja 130-140-nel.
2015. ápr. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!