Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hány éves korban cserélitek...

Hány éves korban cserélitek le az autótokon a gumit?

Figyelt kérdés
Ma tetettem fel a nyári gumikat. 5 évesek és szerintem jó minőségűek még. De az interneten több helyen az 5 éves gumi helyének a kukát jelölik meg, sőt egy oldalon a 3 éveset öregnek nevezik. Mi a véleményetek?

2015. ápr. 14. 11:37
 1/7 Beviz Elek ***** válasza:

Tárolás/használat kérdése.

A télim 6 évesen megkeményedett, kukaérett lett.

A nyárim 5 évesen rendben van, nagyon jól tapad nagy sebességgel a kanyarban.

2015. ápr. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Trafó1 ***** válasza:
Ha gumis lennék azt mondanám, hogy évente cseréld le, ha üres zsebű autós akkor meg ha lekopik a minta.
2015. ápr. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
52%
A gumi összetételétől függ hogy mennyire öregszik. Ha az oldala már erősen repedezett, akkor cserélendő. Én használtam már 10 éves gumit is amin alig látható repedések voltak. Csodásan tapadt, hibátlanul futott. De találkoztam már pár éves szétrepedezett gumival is. Ne a kort nézd hanem az állapotot.
2015. ápr. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
53%

Nem találom az interjút, de valamelyik nagy gyártó cég nyilatkozott, hogy 10 évig simán el kell mennie a gumiknak. 5 éves abroncsot nehogy már kidobj, pláne úgy, hogy 5*0,5 évet volt használva. Ez egy marketing bullshit ami mostanában megy.

Én akkor cserélem le ha cca. 2mm-re kopott a profil. Mivel kb. 10-15 ezret megyek egy évben, végig téli gumi van fent, nem cserélgetem őket. Ha látom, hogy nem bírja ki a következő telet, akkor ősszel kapja az új télit. Ennyi.

2015. ápr. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én csak akkor cserélem mikor elkopott.

Ja és hülyeség ez az 5 éves csereperiódusos dolog. Ezt azért találták ki, mert kevesen tesznek 5 év alatt 60-70 ezer km-t az autóba, hogy elkopjon a gumi, ezért valamit ki kellett találni hogy igy is vegyenek gumit. Én használtam már 11 éves gumit is, tökéletes volt, pedig 300 lovas autón volt!

2015. ápr. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Elsősorban én is a kopásra szavazok, bár szerintem a kor is számít valamennyire. 2-3mm profilmélység már csereérett, mert nagyobb sebességnél kanyarban, főleg vizes úton már érzékelhetően csúszik az autó. Az anyag öregedése miatt nyilván a kora is számít, de erről nem sokat tudok mondani.

Hozzáteszem, hogy egyrészt: nemrég, amikor a mi 12 éves autónkra föl kellett tenni a (valószínűleg gyári) pótkereket, miután egy kis kosz lekopott róla, még látszott a gyári vonalkázás a gumin, csak hát 12 éves az is..., másrészt: volt szerencsém dolgozni a BMW egyik beszállító kerékgyárában, ott azt mondták, 4 éves korig gumit még fel szabad használni, addig meg porosodhat a raktárban...

2015. ápr. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én 6-8 éves korban cserélem, akármilyen a profilja. Autópályán, 150-es tempó mellett ember nem fogja meg a vasat, ha szakad a gumi.
2015. ápr. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!