Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A jelenlegi árakkal csak...

A jelenlegi árakkal csak szerintem nem éri meg az LPG?

Figyelt kérdés

Számolgattam, informálódtam kicsit. Amiket találtam, hogy jól belőtt rendszernél +15% gázfogyasztás jelentkezik, illetve kb. 1 liter benzin kell 100km-en továbbra is, mivel ugye nem gázzal indítunk.


Na most az én autómnál:

7 liter benzin * 360 Ft. = 2520 Ft.

7*1,15 = 8,05 gáz * 240 Ft. = 1932 Ft. + 1 liter benzin 360 Ft. = 2292 Ft.


228 Ft. spórolás 100 kilométeren. És akkor még a gázrendszer karbantartásával nem számoltam. Ez tényleg ennyire nem éri meg most, vagy én számoltam el valamit?


2015. ápr. 14. 09:38
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Amelyik sz@rul van beállítva az teszi tönkre a motort. Csomó gyári LPG-s autó van.

Nekem is 1.8-as Zafirába kéne. De arra nem gondoltam, hogy ilyen eltérés van LPG árakban. 200 v. 250. A környékünkön nem nagyon van olcsó kút. 50 Forint árkülönbség már szinte dönthet arról, hogy megéri-e vagy nem.

2015. ápr. 14. 13:47
 12/15 anonim ***** válasza:

Ha sokat utazol akkor megéri de ez esetben is csak úgy ha nem városban használod rövid távokon a benzines indítás miatt.

Ennél jobban csak akkor éri meg ha eleve gáz szettes kocsit veszel.


Egy idős autóba(20év körüli) rakatnék gázszettet(ez az a fajta autó amit már nem sajnálnék és el se adnék csak majd a roncstelepre leadnám) de egy fiatal modern kocsinál szó se lehetne róla.

Egy benzines motor a benzinhez lett kifejlesztve nem pedig gázhoz. Vannak gyárilag LPG-s CNG-s motorok, aki gázos autóba gondolkodik érdemes ilyet venni.


Már évek óta a dízel a legkelendőbb ha annyira jó lenne a gáz akkor ez meglátszana az útakón.

Ez ugyan olyan mint az etanol. Azt is tankolták agyba-főbe majd elkezdtek köhécselni az autók és amilyen gyorsan jött olyan gyorsan ment is(sok kúton már nem is lehet kapni)


Egy tanács: Gázos kocsinál érdemes sűrűbben cserélni az olajat mert az égés miatt hígul ez által csökken a kenő képessége. A nívó pálca senkit ne zavarjon meg, hiába van benne már egy éve ugyan annyi ha fel van hígulva.

2015. ápr. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
A gáz pont, hogy nem hígítja fel olajat. Nem is használódik úgy, ezért ritkább olajcsere szükséges. :)
2015. ápr. 14. 15:35
 14/15 anonim ***** válasza:

# 12/


Ennyi hülyeséget egy hozzászólásban rég olvastam.

2015. ápr. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

12#

Csak, hogy érzed miért hülyeség amit írtál:


"Ha sokat utazol akkor megéri de ez esetben is csak úgy ha nem városban használod rövid távokon a benzines indítás miatt. "


Ez féligazság. Egy részről valóban igaz, más részről kifelejted azt a részletet, hogy a motor tud (és fog is...) indulni gázról, amennyiben nem hideg a motor. Ugyanis a gázszettek túlnyomó többsége a hűtővízkörre van kötve, hogy felmelegítse a gázt (ami egészen fagyásig tud hűlni, amikor légneművé válik). Vagyis az elektronika akkor kapcsol gázra általában, ha a hűtővíz elér egy bizonyos (40 fok körüli) hőmérsékletet. Ez télen hosszabb idő, nyáron akár 1 km után is. Illetve az én autóm üzemi hőmérsékletről 2-3 óra alatt hűl le.

Tehát ez az állítás akkor igaz, ha valaki reggel 3 km-t autózik és este vissza 3 km-t. De aki ilyen keveset megy annak szvsz tök mindegy mennyit fogyaszt a vas.


"Egy idős autóba(20év körüli) rakatnék gázszettet(ez az a fajta autó amit már nem sajnálnék és el se adnék csak majd a roncstelepre leadnám) de egy fiatal modern kocsinál szó se lehetne róla."


Miért is?


"Egy benzines motor a benzinhez lett kifejlesztve nem pedig gázhoz."


Maradjunk annyiban, hogy az Otto motornak majdnem tök mindegy mivel megy működését tekintve. Alkohol, benzin gáz... Ha másért nem akkor azért, mert a legtöbb autó 91-100 közötti oktánszámú benzinhez van tervezve, ami nagyobb eltérés, mint az LPG <-> 95-ös benzin közötti különbség.


"Vannak gyárilag LPG-s CNG-s motorok, aki gázos autóba gondolkodik érdemes ilyet venni. "


Nem, nincsenek. Vannak gyártók, akik gyárilag szerelik a benzin motorjaikat gázszettel. Attól az még szériában benzinmotor.


"Már évek óta a dízel a legkelendőbb ha annyira jó lenne a gáz akkor ez meglátszana az útakón. "


Lengyeleknél jártál már? Vagy az Olaszoknál? Vagy a törököknél? Vagy az EU bármelyik nagyvárosában, ahol évek óta LPG üzemre állítják át a tömegközlekedést, mert olcsóbb és környezetkímélőbb? Jóreggelt, attól, hogy még mindig sok a korlátolt autós, mint te, akik nem értik az LPG rendszerek működését még nem jelenti, hogy nem elterjedt. Legjobb tudomásom szerint 600 millió gázüzemű jármű van világszerte.


"Ez ugyan olyan mint az etanol. "


Az ég világon semmi köze nincs az Etanolhoz az LPG-nek. Mellesleg az EU-ban a benzin 15%-a kötelezően bioetanol - csak, hogy tudd...

Kapni meg azért nem lehet, mert drága és nem éri meg E85-öt használni.


"Gázos kocsinál érdemes sűrűbben cserélni az olajat mert az égés miatt hígul ez által csökken a kenő képessége. "


???? Ezt meg honnan vetted? És mégis mivel "hígul"? (csak mert a motorolajban a víz nem oldódik, más égésterméke meg nem nagyon van az LPG-nek..)

2015. ápr. 14. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!