Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A jelenlegi árakkal csak...

A jelenlegi árakkal csak szerintem nem éri meg az LPG?

Figyelt kérdés

Számolgattam, informálódtam kicsit. Amiket találtam, hogy jól belőtt rendszernél +15% gázfogyasztás jelentkezik, illetve kb. 1 liter benzin kell 100km-en továbbra is, mivel ugye nem gázzal indítunk.


Na most az én autómnál:

7 liter benzin * 360 Ft. = 2520 Ft.

7*1,15 = 8,05 gáz * 240 Ft. = 1932 Ft. + 1 liter benzin 360 Ft. = 2292 Ft.


228 Ft. spórolás 100 kilométeren. És akkor még a gázrendszer karbantartásával nem számoltam. Ez tényleg ennyire nem éri meg most, vagy én számoltam el valamit?


2015. ápr. 14. 09:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de "valamilyen okból" nagyon megritkultak az átalakítások
2015. ápr. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Te számoltad el, nálunk pl. 195 ft a gáz, nem 240.


Ugyan ezen logikát követve 100 km 7 literes benzin fogyasztással 2550 ft, míg gázzal (+15% + 1 liter benya / 100 km) 1935 ft.


Egy kis autóba egy gázszett beszerelése ~200e forint engedélyekkel.


Ezért a te autód esetében (számolva a gázszűrők extre költségével is) ~35-38e km a megtérülés, onnantól kezdve spórolsz vele.


Nyilván minél többet fogyaszt az autó annál inkább megéri.

2015. ápr. 14. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Én a Balaton part és az osztrák határ környékén néztem. Itt sajnos ilyen körül van.
2015. ápr. 14. 10:03
 4/15 anonim ***** válasza:

Ez annak éri meg, aki sokat megy az autóval és nem kívánja teljes egészében kihasználni a kocsi csomagterét.

Épp ezért úgy vettem észre, hogy leginkább az ingázók meg az autósoktatók körében népszerű.

2015. ápr. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Ha ingyen adnák a gázt meg mindent, akkor sem tennék semmilyen gázszettet az autómba.
2015. ápr. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
ez az egész gáz story sosem érte meg,csak az a baj,hogy vannak emberek akiknek a látóköre mindössze idáig terjed,hogy:te Géza nézzed má' a gáznak X forintal ócsóbb literje,akkó az keee!!!!
2015. ápr. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Utolsó 2:


Azért kifejthetnétek, hogy mi a problémátok az LPG-vel?

2015. ápr. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

1)nem éri meg

2)tönkreteszi a motort

2015. ápr. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Egy kis autó fogyaszt csak 7 litert. A kompaktok vagy a nagyobbak 7 liter felett fogyasztanak alapból.

Kis autóba nem is praktikus a gázszett mert ha nem pótkeréktartályod van akkor nem marad hely a csomagtartódban.

Benzinkúton dolgozok és volt akivel beszélgettem is a gázról mikor tankoltam neki és azt mondta hogy nagyon megéri. Eddig csak kompakt vagy annál nagyobb autóból láttam LPG-set. Pl: Lada, Vectra, Niva, Zafira, Audi A6, Laguna...

A mi benzinkutunkon 235ft a gáz ára de volt aki azt mondta hogy 100km-el arrébb 200ft körül volt.

2015. ápr. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

# 8


1., Általános iskolás matekkel ki lehet számolni, hogy kinek éri meg és kinek nem. Reggel számoltam ki a kérdezőnek, hogy mennyi idő alatt térül meg neki.


2, Nem tesz tönkre semmit, más országokban az LPG nagyon elterjedt, sőt, már itthon is kapni gyári LPGs autót.


Szóval ha legközelebb baromságokat beszélsz akkor legalább próbáld meg alátámasztani, ne csak beböfögd...

2015. ápr. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!