Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi okozhatja az alábbi jelensé...

Lajos8404 kérdése:

Mi okozhatja az alábbi jelenséget? 2004 megane jobb hátsó féktárcsa belső oldala szépen simán kopik, a külső oldala viszont csikós és barázdás. Azon az oldalán a kézifék sem igazán fog. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 7. 23:25
1 2
 11/13 Wadmalac ***** válasza:

"A lényeg, ha a menetes rész összerohad, akkor megszűnik az utánállítás és a kézifék is."

Sajnos ehhez elég, ha a bowdenkilincs berohad, saját tapasztalat. A menetes tekerés működik, de a kilincs beállt, a kézifék így ezen a keréken semmit nem csinál, plusz az üzemi fékerő is romlott. 1995-ös Safrane.

2015. ápr. 9. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!Ma megnéztem a féket,hát a külső oldalán be volt szorulva a betét.gondolom azért könnyen kéne mozogni,csavarhúzóval alig bírtam kiszedni a helyéről.az a betét olyan mint a tükör olyan fényes.az alábbi linkelt képen meg látszik hogy van rajta egy kicsi húzó rúgó,na nekem az egyik oldalán sincs.ma rendetlem bele új betéteket meg rúgot.
2015. ápr. 9. 11:47
 13/13 anonim ***** válasza:

Vigyázz a "rúgóval" mert megrúg, rendelj inkább rugót!

:D

2015. ápr. 9. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!