Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyi lehet az élettartama,...

Mennyi lehet az élettartama, egy Skoda Octavia 1,6 Ambrient combi autónak?

Figyelt kérdés
Bocs,a motor élettartamára gondolok.
2010. febr. 18. 20:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez eléggé tulajdonos és törődés kérdés, 160-180-at minden gond nélkül elmennek szerintem. Hogy azután mit bír az tényleg a törődéstől függ. Nagyon sokkal megrövidíthetik / vagy meghosszabbíthatják a motor élettartalmát a gondos vagy gondatlan tulajok.
2010. febr. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Még nincsen 3 éves az autó,és tönkrement benne a motor.Rendesen volt szervizelve,nem lett széthajtva,a férjem nagyon vigyázott rá.Azt mondják a motorra nem vállalnak garanciát,pedig elvileg 100ezer km,vagy 3 év gar. van rá.Egy új motor pedig nem olcsó.Van ilyen?Szerintünk gyári hibás lehet,mi a teendő?Hova lehet fordulni?Mindenki mossa kezeit.
2010. febr. 19. 11:08
 3/7 anonim ***** válasza:

Beállt a motor vagy mi ment tönkre benne?

Hát ha tényleg 100e Km van benne és 3 éves az autó akkor nem szabadna igazából baja lenni, a motor meg pláne nem hallhat be. Én Opelnél dolgozok, nálunk is előfordult egyszer-kétszer hogy volt motorcsere egy új autóba, de ott is gyári hibás volt valami, de azt garanciába kicserélték.

2010. febr. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

tönkrement a motor



Azért az nem mindegy hogy mi ment benne tönkre.. kérdezd meg férjedtől és írd le


Ismerősöm Toyotájában 400 ezer van

másik ismerősöm BMW-jében 390 ezer

Az én BMW-mben 220 ezer


A dízel W123 Mercedesek elmennek 1 milliót is :)

2010. febr. 19. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 lodarazs ***** válasza:
Nem mindegy ,hogy melyik márkaszervízbe viszed! Hidd el, ez tapasztalat. Az én skodámnak az volt a baja, hogy mindig kivillantotta a hibajelzőt. Bevittem a szervízbe és egy hét után felhívtak, hogy motorvezérlőegységet kell cserélni ami 200 ezer ft. Ezután barátom ajánlott egy másik márkaszervízt (Patócs), vigyem el oda is, ők nagyon jók. Jó egy hétig volt ott is az autó, de hibátlanul adták vissza. Egy vezeték volt a ludas. Ajánlom őket neked is.
2010. febr. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Azt mondták a férjemnek,hogy a 2.hengerben eltört egy gyűrű,ami szétmarta a hengerfalat.Ezt megfúrni nem lehet,mert valamilyen különleges bevonattal vannak lekezelve és ha megfúrnák akkor nem maradna csak a nyers hengerfal.Új motor a megoldás?!1 000 000FT-nál kezdődik.
2010. febr. 19. 20:14
 7/7 lodarazs ***** válasza:
Igen, de ha még nincs 3 éves az autó, akkor ezt garanciába cserélik abban az esetben, ha folyamatosan, Magyarországon, volt szervízelve gyári alkatrészekkel. Előző hozzászólónak, szinte mindegy, hogy melyik szervízbe viszik az autót, porsche-tag mind, így, ha az egyikbe vmi nem garis, akkor a másikban sem. A méltányosság az más kérdés, vmelyik elintézi, vmelyik nem (akarja).
2010. febr. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!