Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az Alfáknál mindegyik motortíp...

Az Alfáknál mindegyik motortípus megbízhatatlan, vagy csak az 1.6 TS?

Figyelt kérdés
Nagyon tetszenek az Alfák, főleg a faceliftesek, de sokan mondják, az 1.6-os twin spark motorok hamar kimúlnak. Csak ez a típus ilyen megbízhatatlan, vagy a többi is? A dízelekről jobb infókat hallottam, de rövidtávon használnám az autót, így nekem a benzines lenne a jó megoldás.

2015. márc. 22. 14:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem vagyok nagy Alfás, de a motorjaik nagyrészt egész jók, inkább a többi alkatrésszel de főleg az elektromos dolgokkal szoktak gondok lenni. De ez sem törvényszerű, vannak hibátlan Alfák is.
2015. márc. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
pont hogy a dizel alfák döglenek meg egyfolytában....az 1,6ts-nek igazából egy baja van:a vállalhatatlanul nagy fogyasztás!!
2015. márc. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 JulesTS ***** válasza:

Jó lenne tudni, hogy melyik típusról van szó?

Az 1.6TS kicsit gyengécske, ezért jobban tapossák neki , hogy menjen is, ezt nem is bírják (gyakran szétpörgetett 1.6-ban ki tud könyökölni a hajtókar).

A 2.0TS-ben van kiegyensúlyozó tengely, állítólag a csapágya ki tud csúszni a blokkból és akkor elmegy az olajnyomás... Nem tudom, hogy ennek mennyi az igazság tartalma, de az tény hogy csapágyasra hajtott 2.0TS nem ritka és nem véletlen, hogy ide került:

[link]

Az 1.8 TS 144Le-vel (EU3-as 140Le) majdnem olyan erős mint a 2.0 és megbízhatóbb, kisebb fogyasztású.

Amire mindegyik kényes, az a jó minőségű olaj (időben cserélve), a vezérmű szíj (60ekm a csere periódus, de érdemes előbb cserélni, mert nem biztos, hogy kibírja) és a vezérlés módosító (ezt is illik cserélni legalább minden második vezérműszíj cserénél, mert elfárad, de nem mindig szokták mert 44eFt az ára). Ha hidegen beindítva dízel kerregés hangja van egy TS-nek akkor vezérlés módosító hamarosan cserére szorul. Ha meleg motornál is kerreg, akkor már halott a vezérlés módosító...

Ami még hozzá tartozik, hogy pörgős motorok és az átlagnál jobban eszik az olajat.

A V6-ok jók, erősek, szép hangjuk van csak fogyasztásban nem a legjobbak.

A JTD/MJTD Alfa dízelek meg a legjobb dízelek között vannak, de azokban meg sok km van... Meg rövid távra nem túl szerencsés egy dízel.

Elektronika: általában Bosch cuccok vannak bennük, azok is annyira megbízhatóak mint minden más autóban a Bosch elektronika...

Szerintem az 1.8TS a legjobb választás...

Az biztos, hogy törődést igényelnek az Alfák, de meghálálják.

2015. márc. 23. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A dízelek elég megbízhatóak. Legalábbis az első generációs common rail-ek. Ezek az újakat ki tudja mennyire tervezték.

A twin spark- nem tudom mennyire jó bár a fogyasztása elég sok. Egy biztos az alfa mindig úgy áll neki az autó építésnek , hogy most versenyautót építünk. Persze ez nem mindig jó elv egy hétköznapi autó megtervezésénél.

2015. márc. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
2.4 JTDm túl van a 300 000 km-en és eddig hiba nélkül teszi a dolgát (Alfa 159), előtte 156-om volt, 99-ben vettem újonnan 1.6-os motorral, nekem azzal se volt gond pedig 350 000 km felett váltam meg tőle. Azért váltottam dízelre mert jóval többet megyek az utóbbi években és hosszú távon jobb a dízel, erősebb, és 5-6 literes fogyasztása van, ami azért nem mindegy. Szerintem ez függ attól is hogy az autónak milyen hazdája van. Én példáúl az 1.6-nak se tapostam ki a szemét, tisztába voltam vele hogy nem egy Ferrari és nem fog úgy menni mint egy verseny autó, normálisan közlekedtem vele. A mostani 2.4-es 5 hengeres dízel már megy mint a bolond de ezt sem ribolom. Egyébként akármilyen autót lelehet ganézni nagyon hamar ha nem normálisan használod.
2015. márc. 30. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :)
2015. ápr. 1. 20:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!