Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A francia autók valóban...

A francia autók valóban megbízhatatlan vackok? Még az újak is?

Figyelt kérdés

Most is pl. hallottam egy szerelőtől, hogy azok a legmegbízhatatlanabbak. A legjobbak pedig a japán kocsik.


De ilyen maszek szerelő volt, szóval sztem csak régi autókat visznek hozzá.


Az újak se jobbak már? Mert nekem pl. baromira tetszik az új DS család, illetve az új C4, meg még nagyon sok francia autó. Új C5, Peugeot RCZ, új Renault Laguna coupe...


A régebbiek közül is pl. egy Peugeot 607 nagyon jól néz ki. Többit úgy nem emelném ki. Nem azért, mert annyira csúnyák, hanem azokban nincs úgy semmi különös, átlagosnak mondanám őket egyszerűen.



2014. aug. 28. 20:56
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
14%
A fracia autóknak többnyire az elektronika szokta beadni az unalmast. De nem jelenti azt hogy 100% hogy hibás lesz. Csak az átlagnál többször, illetve könnyebben csődöl be. De más autónál meg más a baj. Csak ugye az elektronika a legkényesebb. A japán autók tényleg jók. De a koreai autók is megbízhatóak.
2014. aug. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
0%
hát ismerősöm C4-ében (még az előző generációs) 3x cseréltek váltót, még gariban... aztán inkább eladta
2014. aug. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
49%

Akad egy két francia modell, ami egyenesen katasztrófa. Meg azért akad olyan is, ami problémamentesen üzemeltethető évekig..

PL: A Laguna I egész jó volt, a Laguna II az egy műszaki katasztrófa, a Laguna III-ra megint nem panaszkodik senki. AKkor most jó vagy rossz autó a Renault? :D

2014. aug. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
42%
A francia autók nagyon is megbízhatók, ezt tapasztalatból írom, csak az elektronika kicsit gyenge. Meghibásodott ablakemelő, nem működő kp. zár, rádió is meghibásodik és hasonló hibák, amitől használható, de van akit idegesítenek ezek. Én is ilyen hibákkal használok egy kocsit, kézzel lezárom, az ablakokat a bal oldali ajtóról lehet mozgatni, a rádiót meg tudom nélkülözni. Ha téged ezek nem zavarnak, akkor 20 évesen is egy nagyon megbízható kocsid lesz. Nekem egy Renault Megane 1-em van, 10 év alatt egyszer leszakadt a kipufogó, más baj nem volt, de ez egy japóval is előfordulhat. Én biztosan megvenném a franciát ha tetszik, főleg ha új is.
2014. aug. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
72%
Akkor hozzunk német példát is. A VW Golf 3 kinyírhatatlan, míg a Vento egy katasztrófa. Ez sajnos szintén tapasztalat. Akkor jó vagy rossz márka a VW? Szerintem nem márkajelzés alapján kell kocsit venni. Persze a kiszemelt tíousról nem árt tudni, hogy mik a típusbetegségei, de ha nem sok van és nem vészesek, akkor meg lehet venni, akár francia, akár német, akár japán, akár kínai.
2014. aug. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
30%
Céges autóként hajtottam egy-két franciát. Soha nem vennék saját használatra!
2014. aug. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Kár, pedig iszonyat jól néznek ki


[link]


Melyik japán, német gyártó csinál ilyet még. Gyönyörű sztem.

2014. aug. 28. 22:27
 8/23 anonim ***** válasza:
33%
10-ből legalább 8 autószerelő fújjolni fogja a franciát. talán van alapja. :D
2014. aug. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
27%
Hát ha a száraz tényeket nézzük, akkor az ADAC statisztikái szerint a franciák (vagyis 90%-ban a Citroen) a legmegbízhatatlanabbak. Ennek két oka van: előszeretettel alkalmaznak olyan megoldásokat, amik nincsenek kellően tesztelve (A Citroen például mindig is élen járt az újításokban: hidropneumatikus felfüggesztés, közös nyomócsöves dízelmotor), valamint olyan megoldásokat, amik a fejlesztési és gyártási költségeket figyelembe véve kényelmesebb, komfortosabb autózást tesznek lehetőve, de komplikáltabbak, meghibásodásra hajlamosabbak. És igen, a gyenge pontjuk az elektronika, a mechanikus részek eléggé strapabíróak.
2014. aug. 29. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
23%

A Citroën-ekről már én is hallottam pár negatív történetet.

Régiekről is meg az újakról is.

Ellenben a Renault-ok nem rosszak. Nekem egy régi 95-ös Renault 19-esem van. Teljes mértékben meg vagyok vele elégedve.

Megvétel után átesett egy nagyobb felújításon, azóta problémamentes

(3 év alatt 38ezer kilóméter) és csak tankolni kellett. Na meg Tesco-s olaj. :-D

Azt is bírja. :-)

A francia autók kényelméről nem beszélek. Messze magasan a LEGJOBBAK közé sorolom.

2014. aug. 29. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!