Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Itt miért ez a helyes válasz?...

Itt miért ez a helyes válasz? (kresz)

Figyelt kérdés

Kérdés: Szállítható-e gyermek a személygépkocsi első ülésén a gyermekbiztonsági rendszerben rögzítve, ha az első üléshez légzsákot nem szereltek fel?

Helyes válasz: Igen.


(Szerintem a helyes válasz: Igen, de csak a jármű szokásos haladási irányával ellentétes irányban beszerelt gyermekbiztonsági rendszerben rögzítve.)


2015. márc. 15. 12:21
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Első ülésen úgy nem lehet gyerek, hogy az nem menetirányba néz.
2015. márc. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 schocko ***** válasza:
95%
Az első válaszoló hülyeséget írt, pont az ellenkezője az ajánlott, persze megfelelő gyermekülésben...azért nem jó a te válaszod, mert épp a légzsák okozhat sérülést, ha előre néz a gyerek, de ha nincs légzsák, vagy ki van kapcsolva, akkor már nem okozhat veszélyt...
2015. márc. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

De lehet. A 3 évesnél fiatalabb.


Meg van valami, hogy a gyerek 135 cm kell, hogy legyen.

2015. márc. 15. 12:37
 4/7 anonim ***** válasza:
Meg kell tanulni a szabályt, és a lehetséges váválaszok közül az a helyes, amelyik nem mond ellent a szabálynak. Számítógépes teszthez nincs lehetőséged magyarázatokat fűzni. Működő légzsák esetében tilos az első ülésen gyereket szállítan, ha nincs légzsák, feltételekkel lehetséges.
2015. márc. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Szerintem a helyes válasz: Igen, de csak a jármű szokásos haladási irányával ellentétes irányban beszerelt gyermekbiztonsági rendszerben rögzítve."


Nem, ez így nem igaz! Sajnos a 2015 januári javítás előtt félreérthetően volt megírva a 48§ 7. bekezdésének ez a mondata:

"Az első üléshez - a jármű szokásos haladási irányával ellentétes irányban - a gyermekbiztonsági rendszer csak akkor szerelhető be, ha az üléshez légzsákot nem szereltek fel vagy a légzsák működésbe lépését előzetesen megakadályozták."

Ezt sokan úgy értelmezték, hogy az első ülésen csak menetiránynak háttal szabad beszerelni a gyermekülést, de persze a 8. bekezdés elolvasása után már értelmezhető volt a szöveg!


Szerencsére azóta átírták:

"A jármű szokásos haladási irányával ellentétes irányban a jármű első üléséhez a gyermekbiztonsági rendszer csak akkor szerelhető be, ha az üléshez légzsákot nem szereltek fel vagy a légzsák működésbe lépését előzetesen megakadályozták."


"Meg van valami, hogy a gyerek 135 cm kell, hogy legyen."


Van ilyen szabály is, de ez a hátsó ülésen gyermekülés nélkül szállított gyermekre vonatkozik!

2015. márc. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Az légzsákkal nincs is bajom. Azt én is tudom, csak azt nem értem, hogy miért nem háttal kell ülnie?
2015. márc. 15. 23:18
 7/7 anonim ***** válasza:

"Az légzsákkal nincs is bajom. Azt én is tudom, csak azt nem értem, hogy miért nem háttal kell ülnie?"


Mert, ahogy már fentebb is említettem, ez a kérdés és a válasz nem ment bele a részletekbe...


"Szállítható-e gyermek a személygépkocsi első ülésén a gyermekbiztonsági rendszerben rögzítve, ha az első üléshez légzsákot nem szereltek fel?" - kiderül a kérdésből, hogy mekkora gyerekről van szó?

Fél éves, 3 éves, 6 éves?

Van különbség? - persze hogy van 3 éves korig kell menetiránynak háttal szállítani, ha a feltételek adottak, de próbálj meg egy 6 éves gyereket menetiránynak háttal bepasszírozni a biztonsági gyerek ülésbe (mert amíg nincs 150 centi magas, abban kell ülnie)

2015. márc. 15. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!