Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hivatalosan 50-es segédmotorra...

Hivatalosan 50-es segédmotorral lakott területen kívül is maximum 40 km/h-val lehetne menni?

Figyelt kérdés
én alapvetően a 40-et sem értem, miért nem lehet az is 50, és akkor legalább lakott területen belül nem kéne az autósoknak kerülgetni a motorosokat(bár nem hinném, hogy a legtöbb ember betartja...), de egy ilyen motor alap esetben max 65-70-nel tud menni...miért nem ez a felső határ l.t. kívül?
2015. febr. 28. 21:06
 1/8 petizacc ***** válasza:
Kívül belül 40-nél többet nem mehetsz! Más kérdés, hogy ezzel a gyakorlatban senki se foglalkozik.
2015. febr. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
ez is olyan dolog mondjuk, hogy lakott területen kívül 40-nel gurulni sokkal nagyobb balesetveszélyt okoz, feltartva a forgalmat. kis forgalmú úton mondjuk mind1, de ott, ahol azért egymást érik az autók mind2 irányból, és azért, hogy az autó meg tudjon előzni, kis híjján letol az útról...
2015. febr. 28. 23:14
 3/8 petizacc ***** válasza:
Ezen hiába értetlenkedsz! Ez a szabály, ezt kell betartani.
2015. márc. 1. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
hát igen. én magam részéről addig örülök, ameddig elég rá az éves biztosítás és gurulhatok vele :)
2015. márc. 1. 09:52
 5/8 anonim ***** válasza:
Teljesen jogos az értetlenkedésed. Én se tartanám be, kicsit átalakítod a motorodat és megy az 90-100-at is. Azzal már lehet robogni :D
2015. márc. 1. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
jó, hát azért nem az a célom, hogy száguldozzak :D csak azért nem akarom az autókat sem feltartani :)
2015. márc. 1. 13:11
 7/8 anonim ***** válasza:

Hivatalosan olyan motort vezethetsz segédmotoros jogsival (nem tudom most mi a becses neve), amely max 49 ccm és max 40 km/h-val tud haladni önerejéből. Más kérdés, hogy ez utóbbi a magyar közlekedés őskőkorszakából maradt vissza még, amikor a rigák, a Babetták meg a Jawa Mustangok voltak a menők. A Riga az mondjuk tudott 32-vel hasítani hátszélnél, a Babetta már képes volt a 37 km/h sebességre is, míg a Jawa Mustang ugyan bírt akár 45-tel is repeszteni, de azt meg 3 kilométerenként meg kellett állni szerelni kicsit. Szóval átlagban az sem tudta a 40-nél többet.


Talán majd egyszer, úgy kb. 2043 környékén változik majd ez a jogszabály is...

2015. márc. 2. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
körülbelül :D
2015. márc. 2. 10:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!