Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire adtok igazat annak,...

Mennyire adtok igazat annak, hogy használt autóból maximum 3-400 ezer ft, és ha kirohad alólad veszel másikat ugyan ennyiért?

Figyelt kérdés

Azt mondják hülye aki 1-2 millióért vesz autót, az se lesz jobb, ezek a régi 10-15 éves autókat meg megjavítod egy kombinált fogóval, és piszok olcsó az alkatrész hozzá.

Ha meg kirohad alólad pár év múlva veszel megint egy ilyet...



2015. febr. 9. 08:38
 1/8 anonim ***** válasza:
80%

Nagy hülyeség.

Gazdaságilag a legjobb, és ha normális autóval is akarsz járni, nem egy ronccsal, akkor: veszel egy 4-5 éves autót, ami újszerű még, és az új árának a harmadáért, negyedéért veszed meg. Ezzel mész még 4-5 évet, és eladod, alig olcsóbban, és ha szerencséd van, még költeni sem kellett rá. És jártál egy fiatal, jó autóval.

2015. febr. 9. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
64%
A 15 éves autó is 2000 utáni. Azt már nem javítod meg kombifogóval. Amiről te beszélsz azok a 80-as évek autói, amik már 30 éves romhalmazok.
2015. febr. 9. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%
Ha azt mondják,hogy hülye aki 1-2milláért vesz autót,akkor itt nagyon sok hülye ember van!Mondjuk tőlük már csak te vagy hülyébb,hogy komolyan azt hiszed hogy egy párszázezres szarral mennyivel jobban jár az ember!de akkor sok sikert meg jó kombinált fogót kívánok neked ezekhez az autókhoz!amúgy azt nem tudom hol álmodtad,hogy 3-4százért van 10 éves autó.....ja mondjuk tényleg van,ami tk-ra van törve vagy 700000km van benne,vagy felépítettek vele3 társasházat,vagy úgy le van lakva hogy a cigányok dinnyézni sem vennék meg!
2015. febr. 9. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%
van aki arra a 3-400 ezres kocsira is sokat spórol, aztán ha megvette nem csak 1-2 évig szeretné használni. mert ha tönkre megy, nem biztos h lenne pénze másikra.
2015. febr. 9. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
10%
Szerintem meg te vagy a hülye mert azt hiszed hogy 300-400ért kapsz 10-15 éves autót.
2015. febr. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 HSz76 válasza:
75%

Ha nincs pénzed autóra, ne vegyél roncsot ennyiért.

Beültetnéd a szeretteid egy koporsóba?

Nem üzembiztosak, bármikor lerobbanhat. Mert ugye Te sem nézetnéd át, és cserélnéd, javítanád amit kell.

Az ilyen emberek, akik ezt mondják (olcsó bontott alkatrész, csak ha már szétesne, sufni tuning a szomszédba, mert Ő ért hozzá, hiszen kőműves...), nem csak saját, és családjuk, hanem az összes többiközlekedő életét is veszélyeztetik.

Gondolom a téli gumi is felesleges nekik...

2015. febr. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az ember szeret hangzatos elméleteket gyártani, amivel igazolja saját lehetőségeinek létjogosultságát.
2015. febr. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
42%

1. a 10-15 éves autók is már OBD rendszerűek, tehát egy fogóval nem javítod meg. Amiről beszélsz, a régi karbis-megszakítós darabok, minima 20 év fölött.

2. magam is általában ( nem cserélek gyakran autót, kb 5-6 évente ) inkább a 4-500 ezres kategóriából vásárolok. Van, amikor azért mert nagyon jól sikerül kifognom, van, azért, mert még rá költök ugyanannyit, és a végén annyiba kerül mint ha egy ránézésre pöpec darabot vettem volna, csak épp pontosan tudom mi van alattam, nem ér további meglepetés.

Pl.: vettem 97-es 3.3 benzines grand voyagert 450 ezerért, egy millában volt, mire minden rendben volt rajta, ennyibe került volna egy azonos évjáratú, de állítólag nagyon jó darab. Viszont nekem ennyibe bele fért minden szükséges javítás, felújítás, új gumi, stb, és 5 éve ( kb 160 ezer km ) nem nyúltam hozzá.

Másik ilyen autóm egy mitsu space runner 1,8i, amit szintén 450 ezerért vettem, és kb 60000 km alatt egy gyújtás elektronikát cseréltem csak rajta, semmi mást, persze a kellő olajcseréken, és gumizáson kívül. Egy kereskedés beszámított autója volt, kíváló előző gazdával.

Mindkettő meg van, és nem is akarom eladni őket.

Szóval nehéz a válasz.

Ha értesz hozzá vagy van olyan kapcsolatod, vegyél öregebb, olcsóbb darabot pofozd ki és lesz egy megbízható autód. Akár vehetsz zsigulit ha tetszik a retro, azt egyszer megcsinálod sose lesz baja.

Ha ezekkel nem rendelkezel,inkább vegyél fiatalabb, drágább autót, ami egyébként sajnos nem biztosít a felől, hogy tovább bírja a szolgálatot. igazából ki kell fogni, én azt mondtam mindig, hogy az autó szólítson meg.

Ha az autónak jó gazdája volt, akkor 20-25 évesen is lehet üzembiztos, ha nem, akkor 5 évesen is lehet roncs.

2015. febr. 15. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!