Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó vs barátnő (többi lent)?

Autó vs barátnő (többi lent)?

Figyelt kérdés

Kiskorom óta az egyik álmom egy BMW M3 e46, most végre van rá pénzem és elég jövedelmem fenntartani, de a barátnőm közölte, ha megveszem akkor szakít, mert a/ nem családi kocsi b/ fölöslegesen magas a fenntarása, plusz már nem vagyok 20 éves minek nekem...

(3 éve vagyunk együtt).

Szerintetek mi a jó döbtés?



2015. febr. 25. 08:32
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
90%
10: Igen, ha pl. nem lenne pénz a kocsira és hitelt akarna felvenni rá, vagy ha a gyerekük elől venné el ezzel a falatot, vagy ha a csaj pénzéből akarná megvenni, stb. De itt nincs ilyenről szó.
2015. febr. 25. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
36%

Honnan tudod hogy mi van? Nem irt semmit a kerdezo.


Mondjuk ha mar azt tervezgetik hogy osszehazasodnak, lakast vesznek, gyereket vallalnak, es bar nincsennek kozos kasszan, de mindketten erre sporolnak, a lany is, es van egy ilyen megallapodas kozottuk.


Akkor eleg hulyen jon ki hogy a fiu egyszer csak ugy dont hogy bocs, en megsem a kozos jovonkre teszek felre, hanem veszek egy BMWt.


Akkor majd a kozos jovot a lany penzebol valositjak meg? Vagy ha nem eleg a lany penze akkor nincs kozos jovo, egy hulladek BMW van helyette?


Ilyen esetben abszolut jogos a lany felhaborodasa es a szakitassal valo fenyegetes.

2015. febr. 25. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
79%
hagyjuk már ezt a közös jövőt meg a közös kasszát meg a többi baromságot!ez színtisztán érzelmi zsarolás!a volt nőim közül nekem is próbálkoztak páran ilyennel......a hangsúly a volt-on van....mert ha most nm veszed meg a bmw-t mi az esély arra,hogy örökre veled marad?!?)Mert az autó biztos veled marad,az nem fog behisztizni ´meg megsérődni!! Meg majd ha megint szeretnél valami nagyobb volumenű dolgot majd akkor megint ez lesz hogy vagy az vagy én!?!?!Én a mondó vagyok hogy az ilyen gátló,lehúzó tényezőktől,mint jelen esetben a csajod,minél hamarabb szabadulni kell!!!Mert ez később csak amúgy is rosszabb lesz,főleg ha ráérez hogy milyen jól tud ezzel téged irányítani/befolyásolni.........
2015. febr. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:

Külön kasszán vagyunk, kimondottan nincsennek hosszútávú terveink, de nem terveztünk szakítani. Szerinte szórom a pénzt és ezzel van baja, többször is említette már, de nem igazán hallgatok rá, hónapról hónapra félreteszek egy kissebb összeget (a céltartalékon kívül is, ami most ugye az autóra menne). Szerinte többet kéne sporolni. Egyébként mindkettőnknek van egy kis lakása, de most nálam lakunk a másik ki van adva.

Amit írtam csak feltételezés, igazából nem tudom mi zavarja, de tény, hogy sokszor szóvátesz, hogy tegyek félre többet.

Most jelenleg 10 millióm van ebből 8-at a kocsira tervezek költeni. Még nem vettem meg így képet sem tudok küldeni, sőt először a barátnőmnek vetettem fel a témát mielőtt kocsikeresésbe kezdtem volna és jött ez. Egyébként most nincs autóm, mert tömegközlegedéssel eljutok mindenhova.

2015. febr. 25. 09:38
 15/32 anonim ***** válasza:
89%
12: Ilyen esetben valószínűleg a férfi nem tervezi még a közös jövőt és a gyereket a nővel. Ezért a nőnek nem kéne kierőszakolnia.
2015. febr. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
56%
A párodnak részben igaza van, de! Nehogymár ehhez kösse a szerelmet meg hogy veled marad... Az ilyen lány/nő vel később is lesznek bajok, főleg ha látja megteheti. Vedd a kocsit, ha megy a csaj mehet, de hidd el nem fog. :)
2015. febr. 25. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 Beviz Elek ***** válasza:
54%

Igaza van a barátnődnek, drága fenntartani, értelmesebb dolgokra is lehetne gyűjteni. Akár egy nagy gyémántra is!


Viszont nehogymár a csík húzza a repülőt! Ez az álmod, dolgoztál érte (vagy a szülők segítettek, tökmindegy), költsd arra amire akarod. Nem terveztek hosszútávra, együtt éltek, van 1-1 lakásotok, így nyugodtan hagyhatná hogy megvedd. Mint említették, nem hitelre veszed, nem a gyerek fog éhezni emiatt, miért ne vennéd?


Visszahúz, irányítani akar (zsarolással), még csak azért is megvenném!

2015. febr. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
Egyszeruen nem vagytok kompatibilisek a penzugyek teren. Van ilyen, akkor nem kell egyutt elni, mert a hazassag alatt meg rosszabb lesz.
2015. febr. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
54%

Amugy meg egeszen egyszeru a kerdes: szereted a baratnodet? vele kepzeled el a jovodet?


Ha igen, akkor nyugodtan lehet kompromisszumot keresni, ha nem akkor meg minek vagy vele, minek pazarolod az idejet?

2015. febr. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
49%

Hogy igaza van-e a barátnődnek az attól függ, hogy csak úgy érzed-e, hogy ez jó lesz neked és elbírsz a költségekkel, ő meg lehet, hogy tudja, hogy nem.

Azt már neked kell eldöntened, hogy egy használati tárgy fontosabb-e egy másik embernél, aki történetesen a párod, a hozzád legközelebb álló személy.

Ha ellenkezel vele és megveszed akkor valószínűleg nem fog azonnal szakítani, de a kapcsolatotok halála borítékolható.

Ugyanez lesz, ha a végén kikötsz egy M packetesre alakított, frissen behozott, állítólag német nyugdíjas által használt, egyszer már gyűröttre tört és utána helyreállított M-rendszámos 316i mellett, mert ő csak azt az egyenletet látja, hogy BMW=egy csomó pénz ki az ablakon.


De nem is akartam leírni ezt a sok rizsát, mert a többi ember már mindezt közölte itt. Csak kényszeres vagyok.


Csak annyit akartam leírni, hogy na ugye, hogy nincsenek oda a nők a BMW-kért (az újakért sem). Ez így van, nincs mit szépíteni rajta. Régebben minden nőt, aki az utamba került megkérdeztem, hogy melyik autó tetszik neki (ez több, mint 100 válasz volt) és szinte mindenki az Audit emelte ki. Szóval ha azt gondolod, hogy őt dobod az autóért, és az autóval könnyen fogsz egy másik nőt (esetleg fotómodellről álmodozol), akkor a BMW-vel kb. semmi esélyed.

2015. febr. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!