Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik húz jobban érzésre?...

Melyik húz jobban érzésre? Egy 500-as 1hengeres 4T supermoto, vagy egy sor4-es 1000-es sportmotor?

Figyelt kérdés
mármint tudom hogy jobban gyorsul a sportgép de a supermotor könnyedsége és kecsessége miatt érzésre az gyorsul és húz jobban mondjuk 100-120ig nem? nem arról van szó hogy alul jobb az 1hengeres meg agfresszívebben indul el de ugy mikor ki van pörgetve úgy érzed az jobban húz nem?

2015. febr. 15. 20:02
 1/4 A kérdező kommentje:
úgy értem 0-100ig vagy 120 ig :) kicsit félreérthető volt bocsi igaz nem próbáltam de van egy 450 es rmz-m és szerintem az jobban húzhat érzésre mint egy sportmotor mivel könnyű stb
2015. febr. 15. 20:24
 2/4 dirtboy ***** válasza:

a motor súlyát aligha érzed miközben gyorsul,a supermoto ugyan könnyebb de a gyorsasági akkor is gyorsabban felröppen 100-120ra,nem érezheted gyorsabbnak hiszen a supermotó lassabb és magasabban is ülsz.

minél közelebb vagy az úthoz annál gyorsabbnak érzed a tempót,ezért tűnnek a gokartok is baromi gyorsnak már kisebb tempónál is.


van supermoto ami nagyon durván tud gyorsulni de az nem a 450es rmz.

https://www.youtube.com/watch?v=rAxz94gnoUU

ez egy 628ccm 112kilós 67lovas 60Nm forgató nyomatékú supermotó volt.

2015. febr. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
annyi a lényeg, hogy egy supermoto-n más az üléspozíció, más az elhelyezkedésed, más a motor aerodinamikája, tehát máshogy érzed a sebességet. Egy gyorsulásin majdnem hasonfekszel, a felső tested előre felé nyomul, a lábad hátra felé, jobb az aerodinamika, jobban elnyeli a rád ható erőt. Tegyük fel hogy van egy 500 ccm-es supermoto és gyorsasági, ugyan azzal a teljesítménnyel, a supermoton erősebbnek érzed, a gyorsaságit a supermoto-hoz képestn pedig gyengébbnek, valójában nem gyengébb, csak a fentebb írt dolgok miatt jobban elnyeled a rádható erőt. Ebből adódóan a gyorsasági sor 4-es 1000-es sportmotor erősebb és jobban húz csak nem úgy érzed. Nem tudom jobban megfogalmazni, most hiába mennék bele száraz fizikai magyarázatokba, felesleges lenne szerintem.
2015. febr. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Egy ezres sportgépnél 100-120-ig még csak sebességet sem kell váltanod, folyamatos a gyorsulás, míg a supermotonál majdnem végigkapcsolod az összes fokozatot az is sok kieső idő. Az egykerekezési hajlam is nagyobb a supermotonál...

Saccra fele idő alatt teszi meg a százas sprintet az ezres...

2015. febr. 17. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!