Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Rotax 122 lehetseges beszereln...

Rotax 122 lehetseges beszerelni egy Yamaha R1 vagyegy uj Ninja 600-ba?

Figyelt kérdés

Van egy 43 lovas blockom és részben jól néz ki egy R1 test de emelett mar kezd alacson lenni az rs125 magassaga.

Emellet milyen nehez motor nelkul az R1 meg a Ninja 600. Az R1 kipufogo dobja jo-e a rotaxhoz.



2015. jan. 4. 18:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Aztán forgalomtól elzárt magánterületen szeretnéd-e használni?
2015. jan. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
De most miért tennél egy R1-be ilyen motort, kérlek szépen?? Nézz valami kisebbet, mondjuk egy RS250 az nagyobb, vagy nézz valami 450-500-ast.
2015. jan. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Blockod van? Hű, de jó neked!

Gondolom, tudod (hiszen minden internetes tuningmérnök tudja), hogy ezt majd le is kell ám papírozni, ha szeretnél a gimi előtt menőzni a kamu R1-eseddel. Átalakítási engedély, tervdokumentáció meg ilyenek. Sok pénz, sok idő, sok méreg.

De mondjuk arra is kíváncsi lennék, hogy hogyan szeretnéd rögzíteni a keskeny, egyhengeres blokkot a széles sornégyesre tervezett vázba úgy, hogy a lánckerekek egy vonalban fussanak és a váltókar ne a burkolat alatt kukucskáljon. Meg az is jó kérdés, hogy szerinted mennyire örül egy gyengécske 125-ös motor a széles hátsó guminak és a testes burkolatnak. Valószínűleg még annyira sem fog menni, mint az RS125, de legalább jól fog pattogni a motor a nagyobb terhelésre méretezett rugóstagok miatt.

Az R1 kipufogója természetesen jó a Rotax 122-re. Biztos olyan erős lesz tőle, mint az R1, mer' az erős motorokon mind olyan a kipufogó. Vannak ilyen elvetemült emberek, akik érdekes formájú csöveket raknak a kétüteműekre, de azok biztos nem értenek hozzá, mer' attól nincs olyan menő hangja a 2T-nek, mint az R1-eseknek.

Egyébként pedig biztos vicces lesz a kétütemű hangon pattogó R1 vagy Ninja, szemmel láthatóan tök üres burkolattal, szívószálnyi kipufogóval, kékes füsttel. Nagyszerű szórakozás lesz nézni a kis blokk és a nagy váz egyenlőtlen küzdelmét.

2015. jan. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#1 forgalombam szeretnem hasznalni

#2 sajnos nem nagyobb 250 sem. Neztem a ninja 300as testet azis 4cm nagyobb azR1 8-9 cm nagyobb kategoriara nincs esely nincs ra tobb penzem egy eve lett A1em sajonos nincs penzem uj jogsira.

#3 Van blockom. Nem a gimi elotti villogas csak ha az ember 189-190cm nem kenyelmes mar neki a rs(az utobbi felevben kezdtem el megnoni ennyire.

Igen tudom sok ido a papirozas de nem annyira horribilis az ara. Es haverom is at rakta a rotaxat egy uj testbe(ninja 300) abba lett volna segitsegem. De ebben nincs. Akkor sem lenne olyan kopvenyelos a dolog menne azert avval a blockal. A futomuvom lehet allitani. Persze hogy nem lesz olyan a hangja de melyebb viszont lesz es nem fog annyira vinnyogni azert kerdem hogy jo e hozza mert az rs re mar vettem uj kipufogot es ide nincs kedvem (nem mar nincs meg mert azt is eladtam ahogy a motor tobbi reszet..)

2015. jan. 4. 23:17
 5/7 anonim ***** válasza:

Lehetségesnek lehetséges, csak amennyit ráköltesz az átalakításra, annak az árán veszel egy motort. Ahogy a 3-as válaszoló leírta, a váz és a blokk totál nem egy méret.

De amúgy én is 190 cm vagyok, ennek ellenére nem kicsi az RS 125, pedig tavaly előtt Debrecenből Salerno-ig (Olaszország) mentem vele és vissza, 160-180 km-t folyamatosan kilehet bírni rajta ilyen magassággal. Széles gumi az nem igazán érdekli a rotax122-es blokkot, nekem is elől 120-as hátul 170-es gumi van. A kipufogó nem jó rá, mivel a 2T és 4T merőben más, 2T-nél pedig a kipufogó a teljesítmény egyik fő meghatározója. Ha a hangot akarod vele manipulálni, lehetetlen, mert a 2T magasan pörög aminek jellegzetes, semmivel össze nem téveszthető hangja van. Maradj az RS125 vázánál. De ha nagyon akarod hogy nagyobb legyen a váz, akkor próbálj RS250-et, de abba is kicsi lesz a Rotax 122, szóval ott is alakíttatni kell.

2015. jan. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
még annyit hogy akármilyen kipufogót raksz rá, akkor sem lesz mélyebb a hangja egy 2T-nek. A magas fordulat miatt vinnyog é kész, ezen nem tudsz változtani és nem is kell, ennek ez a szépsége.
2015. jan. 11. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
nem annyira horribilis az ára a papíroztatásnak? :D tudod mi kell hozzá, hogy letudj papíroztatni egy ilyen összetákolt dolgot? Tisztába vagy vele? Írd már és kiegészítem neked, mert gondolom nem tudod a teljes listát...
2015. jan. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!