Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hengerfejes? ( Wv Polo 6n )

Tommyi kérdése:

Hengerfejes? ( Wv Polo 6n )

Figyelt kérdés
Wv Polo 6n 1996 AEX . Az autót egy éve vásároltam. Pár hónapja elkezdett csörögni (valami) a motortérből. A szerelő azt mondta, csak a leömlő rozsdás. 2., 3. szerelő szintén..Eljártam vele. Néhány napja nem indult. Szerviz, gyertya, olaj, olajszűrű, benzinszűrő csere. Nem indul. Majd thermo sensor csere, indul, csak melegen megakad az önindító, thermostat nélkül is eszi a vizet, fehér füst, kapucsínós hab az olajbetöltőn. Hengerfejes, vagy a csörgés komolyabb problémára utal(t)?.Kérem hozzáértők válaszát!

2015. jan. 16. 19:59
 1/6 anonim válasza:
A víz és olaj fogyasztás több százezer kilométert futott motoroknál megfigyelhető.A fehér füst főleg ha meleg motornál is jelentkezik és nem csak úgy pöfékel,hanem öklik a kipufogóból az nem túl reményteljes!De az olajbetöltőnél soha semmilyen habnak nem szabadna lenni!A víz fogyás,a fehér füst és a habos betöltő,nagyon hajaz egy hengerfejes autóra! "Hengerfejes, vagy a csörgés komolyabb problémára utal(t)?" A hengerfejes autó,az szerintem már magában nagy probléma és sok százezres javításban fáj ,ha rendesen megjavíttatod!
2015. jan. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nagy a nyomás a kiegyenlítőben? Habos az olaj?
2015. jan. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Szerintem is probléma, ha hengerfejes, bár a több zázerer kicsit túlzás, nem olcsó mulatság. A nívón nincs hab, semmilyen trutyi, a betöltő nyílás sapkáján van és a kartergáz is sok. A nyomást nem tudom, de tettem bele fagyállót és már negyedikben 110 fokon volt a víz, dőlt a gőz..
2015. jan. 16. 21:44
 4/6 anonim ***** válasza:
Valószínűleg hengerfejes. Nekem viszont volt nyomás a kiegyenlítőben, trutyis volt a beöntő, dölt a gőz és melegedett, no meg ette a vizet is. Azóta már nem hengerfejes, de ugyan úgy trutyis maradt a betöltőnyílás :S
2015. jan. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Kivettem a termosztátot, mentem vele 10 km-t és a hőmérő most 60 foknál nem ment feljebb, igaz, a víz kifogyott. Megállás után, mintha leeresztenéd a lefolyót, csorgó hang a kiegyenlítőből.
2015. jan. 16. 22:41
 6/6 anonim ***** válasza:
Előbb utóbb le fog állni 1 henger, én is így jártam.
2015. jan. 16. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!