Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A Volkswagennek csak a dízelmo...

A Volkswagennek csak a dízelmotorjai olyan legendásan jók, vagy a benzinesek is?

Figyelt kérdés
A Volkswagen dízeleket istenítik, de a benzinmotorokról szó se esik. Azok is olyan jók?
2015. jan. 12. 11:44
 1/9 anonim ***** válasza:
42%
Hát azok között is vannak jók. Csak ugye a dízel témának van nagyobb publicitása, mert a benzinesek köpködnek a dízelre, fordítva viszont kevésbé:)
2015. jan. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Jók a benzinesek is, itt inkább csak a futásteljesítményben van különbség.
2015. jan. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
47%

Gyanítom itt megint háború fog kirobbanni....


Ki isteníti egyébként? Néhány koromimádó hülyegyereken kívül és még mástól nem hallottam ilyesmit. Ők viszont az életük árán is megvédték volna azt az isteni motort.


Amúgy mondd el légyszi, mitől olyan jók, mert tényleg kíváncsi vagyok, de senkitől nem hallok mást, csak hogy a nyomaték, meg a korom, az milyen jó.

2015. jan. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Buford Tannen ***** válasza:
Nekem van személyes tapasztalatom ismerettségi köreimből mind a kettőre és azt mondom hogy jó mind a kettő.Más ,de jó.
2015. jan. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%

3as:


Vannak a koromimádó hülyegyerekek, meg vannak a mániákus dízelellenesek:)


Egyébként azért istenítik, mert még mai szemmel nézve is kifejezetten megbízható, nyomatékos, jó fogyasztású motorok. Nyilván ezek kiemelkedő fontosságú dolgok egy autó esetében. Persze, sokan túlzásba esnek, aztán erre azok meg ugranak akiknek szintén nincs fogalmuk a dolgokról. Ahogy az Alfások tagadják, hogy hulladék az autójuk, vagy éppen a francia pártiak nem ismerik be, hogy rengeteg silány francia autó van.


A németek anno összeraktak valami nagyon jó dolgot. Aki meg nem engedheti meg magának (vagy bemagyarázza magának hogy megengedhetné, de mégse) az persze irigy. De hát ez már ilyen magyar módszer, aki jobban választott, szerencsésebb azt utáljuk, gyűlöljük és mindent ami köthető hozzá.

2015. jan. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem eddig három benzines VW-vel dolgom, mindegyikkel elégedett voltam, igaz ezek régebbi vágású, szívó motorok. Köztük van a sokat szidott 16 szelepes 1,4-es és az elavultnak tartott 8 szelepes 1,6-os (a harmadik meg egy ősrégi 90 lóerős 1,8-as...). Ugyanazt tudom elmondani mindháromról, méghozzá azt, hogy észrevétlenül teszik a dolgukat, soha nem gondolkodtam azon, hogy milyen motor van az autóban. Nem mennek kiemelkedően jól vagy fogyasztanak különösen keveset, viszont megbízhatóan elketyegnek. Összesen amúgy megtettem kb. 250.000 kilométert ezekkel az autókkal az elmúlt tíz évben.
2015. jan. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hát az 1.4-es és 1.6-os benzinesek nem a legjobbak, láttam már olyat, ami érdekes dolgokat produkált. De 1.8-tól felfelé az összes nagyon jó, ezalatt értem a turbós 1.8-ast is ami ritka jól sikerült, a faék egyszerű szivó 2.0-ást, a különleges, de megbizható 2.3-ast, és a jó öreg, de örökéletű 2.8-ast. Csakhogy ezek a nagyobb motorok nagyon ritkát a VW-ben.

A modern turbósk közül az 1.4 TSI-re hallottam panaszt, de a többi állitólag jó, nem kell félni tőlük.

2015. jan. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ajánlom mindenki figyelmébe ezt a cikket:

[link]


A világon a 20 legrosszabb motor között szerepel 4 db VW dízel, és egy benzines. Miről is beszélünk akkor?

2015. jan. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen, mióta valami idióták összeállitották ezt a cikket, mindenki ezzel pedálozik... Amúgy a 2.5 V6 TDI-n kivül az összes többi üres duma, tehát vedd úgy, hogy a 20-ból csak egy VW motor, és alapjában véve nem olyan vészes ez sem, mert ennél a motonál nincs olyan, hogy egy nevetséges hiba miatt kuka legyen az ehész motor, hanem könnyen fel lehet újitani.
2015. jan. 13. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!